Името на Господ

Член од
30 јули 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
ИСУС СИ БИЛ ОБИЧЕН ЧОВЕК КАКО ТЕБЕ, МЕНЕ И СЕКОЈ ДРУГ. ИМ ПОМАГАЛ НА ЛУЃЕТО.
ГОСПОД НЕ ПОСТОИ! Т.Е ГОСПОД Е САМО ЕНЕРГИЈАТА КОЈА НЕ ДВИЖИ И НЕ ТЕРА ДА ГО ПРАВИМЕ ОВА ШТО ГО ПРАВИМЕ МОМЕНТАЛНО.
КРАЈ.
bravo, zakon, car, samo taka, veruvaj vo toa, koa znaes zaso prasuvas?
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
Ej spirit aj prevedimi grill sto napisa, jas neznam angliski? Da ne pisuva nesto za mena a a ?:kesa:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ej spirit aj prevedimi grill sto napisa, jas neznam angliski? Da ne pisuva nesto za mena a a ?:kesa:
ako mislis na ova:
If you love someone, put their name in a circle, instead of a heart, because hearts can break, but circles go on forever


Ako sakas nekogo, stavi go negovoto ime u krug namesto u srce, zaso srcata se krsat, ama krugovite prodolzuvaat zasekogas
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Moze ja da kazam neso?
GOSPOD NEKA VI E NA POMOS NA SITE.. Stvarno pocnavte da preteruete... Temava otide vo sosema drug pravec..
A konkretno za temata klik tuka
Линков ти е петка!



Ја мислам дека е погрешно на Бог да му се дава име. Со тоа се очовечува, се персонализира и му се даваат земни особини, што е невозможно. Тој е оној што постои, оној што е вечен, оној што бил и ќе биде.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Името на господ е Morgan Freeman. :)
 
Член од
29 јули 2007
Мислења
22
Поени од реакции
1
vo mn golema greshka si brat.A shto ako Gospod nesaka ti nishto da ne dobiesh vo zivotot,a?Zs ne si go zasluzil...ti si samo "fali me usto za da ne te raschepam" toa shto e za tebe ke si dojdi so tek na vreme...ne ide se preku nok...a tie shto imaat pari od majka i od tatko neka ne te zagrizuva mn..tie ne se mn srekni i niv neshto mu nedostasuva.A ti ako mislish deka imash zasluzeno da dobiesh materijalno sranje..togash imash problem...zatoa ti ne veruvash vo Gospod..tuku veruvash vo PARI.....neubava stvar.....




gospod nemoze da ti dade ferari haha,ako rabotis gopod ke ti pomogne ama ako ne rabotis kako ke ti pomogne????aj togas site doma ke sedime,i ne e rabotata samo vo materijalnoto toa nisto ne vredi ako nemas zdravje sreka ljubov matrijalnoto propaga ,kako doaga taka odi a duhovnoto ostanuva za sekogas!
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Името на Бог е Јехова
Да се свети името твое да дојде царството твое-од тука гледаме дека е многу битно да се употребува Божјото име
Името Јехова во Библијата се спомнува над 7000 пати
Бог, Господ се титули како Lord Sir Премиер
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Името на Бог е Јехова
Да се свети името твое да дојде царството твое-од тука гледаме дека е многу битно да се употребува Божјото име
Името Јехова во Библијата се спомнува над 7000 пати
Бог, Господ се титули како Lord Sir Премиер
Mама, тато, бабо, дедо, вујче.....све се тоа титули. Ќе одиш и ќе им се обратиш по име? Или ќе им се обратиш по титулата, онака, од почит?
 
T

trilobite

Гостин
Името на Бог е Јехова
Да се свети името твое да дојде царството твое-од тука гледаме дека е многу битно да се употребува Божјото име
Името Јехова во Библијата се спомнува над 7000 пати
Бог, Господ се титули како Lord Sir Премиер
Да,ама во онаа прилагодена за Јеховини Сведоци,не во старата,добра Библија
 
T

trilobite

Гостин
Имам десетина преводи.Кing James,New King James,NIV...Тхе чоузн уан ни цитира од New world Translation of Bible-специјално адаптираната Библија за потребите на Јеховини Сведоци
 

Kajgana Shop

На врв Bottom