Сонови, толкување на сонови

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Порано почесто мислев дека сонот може да има некакво значење,сега веќе не верувам баш :nenene:...

сонот има значење и некогаш се остварува но и немора се тоа зависи мислам а и неакде имам пролитано дека тоа има врска со месечвеите мени( полна месечина, млада или кога нема итн) а сонот може да биде и само отсликување на нешто што ни се случило или на тоа како се чувствуваме што секако има значење.
 

Simona_s

Just be
Член од
10 ноември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
1
pred nekoja vecer sonuvav edna zmija goooooooolema strasna uffffffff,toa znam deka ne e dobro:nenene:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Што значи да сонуваш како јадеш афион?
Грижи во љубовта.
Ако го јадиш афинонот-не претерувај многу со барањата(исто, на љубовно поле)

pred nekoja vecer sonuvav edna zmija goooooooolema strasna uffffffff,toa znam deka ne e dobro:nenene:
Еми не е.
Инаку змија е штета т.е. некој сака да ти наштети.
Ако е голема,тогаш те очекува некоја загуба.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Порано многу верував дека сонот има некое значење, али сега веќе не..:)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
обесен човек значи лутина, а некаде се толкува како закаснвуање во донесување на некоја важна одлука, штета некоја!

ако спасиш некој човек од бесење тогаш значи среќа.


тооо ама се совпагаа соо некој ситуации шо ми се случуваат
баш фалаа :smir::smir::smir::smir::smir: од срце
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
sonot se preskazuva idnina , samo retardirani mislat deka preskazuva idnina i veruvaat vo toa. preku son mozesh samo da si reshish sopstveni psihicki problemi. shto ti smeta, shto ti treba. jebem ti sn ti jebem.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.134
Поени од реакции
7.801
дали знаете некој лек од тие бабини деветини да не сонвам ништо или многу малку :raz:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Веќе 4-5 сона сонувам како ми се крши забот половично и има крв на него. Значи не тече крв и не е многу меѓутоа има крв што ми смета. Во секој од соновите станува збор за горниот преден заб од десна страна .
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
sonot se preskazuva idnina , samo retardirani mislat deka preskazuva idnina i veruvaat vo toa. preku son mozesh samo da si reshish sopstveni psihicki problemi. shto ti smeta, shto ti treba. jebem ti sn ti jebem.
За кого-како.
sto znaci da sonuvas zemjotres??
Опасност.

Веќе 4-5 сона сонувам како ми се крши забот половично и има крв на него. Значи не тече крв и не е многу меѓутоа има крв што ми смета. Во секој од соновите станува збор за горниот преден заб од десна страна .
Непријатности и болест на некој близок..
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
дали знаете некој лек од тие бабини деветини да не сонвам ништо или многу малку :raz:

инаку сите сонуваме неможе да не сонуваш некогаш го памтиш а некогаш не и имаш чувство како да не си сонувал,
но вака велат ако сакаш да не сонуваш, кога ќе станеш на сабајле погледни низ прозор и ќе заборавиш на сонот тоа јас така имам слушнато,

но еве и едно мое искуство јас кога не мислам на тоа што сум го сонувала и не се навраќам, мислам само на мои обврски верувај цел сон го заборавам или ако ми оставил огромен впечаток ако не мислам на сонот барем еден дел од сонот заборавам!

не мисли на сонот како да не те засега!
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
А јас веќе подолго време сонувам еден многу чуден сон.Сонувам како се наоѓам во некоја огромна куќа(нешто како вила)и цело време одам од просторија во просторија и наеднаш се наоѓам во еден подрум или нешто такво и гледам една мала врата,ја отварам и од неа излева едно мало суштество и се подава накај мене и нез што ми прави само се нафрла врз мене(иначе да не дојде до забуни не сум гледала хорори во последно време):baeh:.Фала.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
А јас веќе подолго време сонувам еден многу чуден сон.Сонувам како се наоѓам во некоја огромна куќа(нешто како вила)и цело време одам од просторија во просторија и наеднаш се наоѓам во еден подрум или нешто такво и гледам една мала врата,ја отварам и од неа излева едно мало суштество и се подава накај мене и нез што ми прави само се нафрла врз мене(иначе да не дојде до забуни не сум гледала хорори во последно време):baeh:.Фала.
според некои психолошки тврдења куќата во сонот те претставува тебе, а подрумот твојата потсвест а ако подрумот бил мрачен тогаш се оптеретуваш со некои црни мисли, ако е убав и среден чист тогаш обратното а бидејќи си нашла некои суштество чудно а било пријателски настроено тоа значи дека можеби се оптеретуваш со некоја личност која за тебе е помалку чудна но сепак со тебе е пријателски настроена.

а според народните толкувања убава куќа како во твојот сон претставува убав и удобен одмор, додека подрум влегување во подрумот значи среќа, ако подрумот е полн тогаш значи благосостојба, а ко е празен значи оскудација заради нештедливост, а суштеството како што реков претставува некоја личност во твојот живот која за тебе е чудна но е пријателски настроена спрмеа тебе.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
А ова..мајка ми сонувала како јас и таткоми градиме голема куќа..некој нека ми објасни што би можело да значи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom