Сонови, толкување на сонови

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Јас сонвев дек се глеам во огледало и дек ми паѓет забиве еден по еден и крв да течит ко ненормално и многу грозна гледка беше стварно!!!! И остај то ко се разбудив се најдов во wc пред огледало(месечарам малку дек)!!!И сакам да знам дали сонојве значет нешо или само се фантазија!!!
ако ти паѓаат предни заби и те боли тоа некој близок е во опасност, или страшна болест или смрт, ако ти паѓаат катници тогаш тоа е некој што го знаеш или подалечна роднина!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ја сонував како сум имала ќерка отприлика на 4 годишна возраст беше и требаше да идеме во театар на претстава и кога влеговме внатре почна општа кавга и јас почнав да се карам со жените за кои незнам дали беа глумици или гледачки само знам дека си помислив "Ова ли е претставата?", а за цело тоа време девојчето го држев за рака и btw многу си го сакав.

Значи ли нешто сонов, воопшто и што?
 
D

DimoK

Гостин
Е ФАЛА ЗНАЧИТ СЕА ме отепа сеа ќе требит да се мислам кој е или шо е работава!!!ама сепак ќе се надевам дек незначат нишо!!:nesvest:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Е ФАЛА ЗНАЧИТ СЕА ме отепа сеа ќе требит да се мислам кој е или шо е работава!!!ама сепак ќе се надевам дек незначат нишо!!:nesvest:
односно дека немора да се оствари.

Ја сонував како сум имала ќерка отприлика на 4 годишна возраст беше и требаше да идеме во театар на претстава и кога влеговме внатре почна општа кавга и јас почнав да се карам со жените за кои незнам дали беа глумици или гледачки само знам дека си помислив "Ова ли е претставата?", а за цело тоа време девојчето го држев за рака и btw многу си го сакав.

Значи ли нешто сонов, воопшто и што?
викаат деца проблеми но некаде тука на форумто прочитав дека женски деца се сметаат за ангели во сон, а жени се озобрувања и кавги!
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
хммм...татко ми сонувал дека скоро се што е во куќата мрдало ( ги спомена патиките, столовите, печката...) што можи да значи овој сон ?
Фала од напред доколку некој го има одговорот...
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Znaci sonuvav kaj idam u stranstvo da ziveam,pri toa ne sum se pozdravil so najdobrata drugarka,sum otisol na brzina,i potoa celo vreme dodeka sum bil na strana,zalev zaso ne sum se pozdravil,znaev deka mi se ima naluteno...Nekako stignav doma pak se vrativ i drugarkata nekese da zbori so mene,mi se nalutila,i posle se smirivme i tolku..Moze nekoj da mi kaze sto znaci ova

P.S Denta posle sonot se skarav so nea i veke 2 dena sum skaran...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
хммм...татко ми сонувал дека скоро се што е во куќата мрдало ( ги спомена патиките, столовите, печката...) што можи да значи овој сон ?
Фала од напред доколку некој го има одговорот...
можно е да сонувал земјотрес а кога се сонува земјотрес тогаш значи дкеа нешто го мачи, хнекој проблем му го нрушува мирот во животот нешто нестабилно а непредвидливо.

Znaci sonuvav kaj idam u stranstvo da ziveam,pri toa ne sum se pozdravil so najdobrata drugarka,sum otisol na brzina,i potoa celo vreme dodeka sum bil na strana,zalev zaso ne sum se pozdravil,znaev deka mi se ima naluteno...Nekako stignav doma pak se vrativ i drugarkata nekese da zbori so mene,mi se nalutila,i posle se smirivme i tolku..Moze nekoj da mi kaze sto znaci ova

P.S Denta posle sonot se skarav so nea i veke 2 dena sum skaran...
епа ете веќе го имаш одговорот на сонот но може те гризе нешто совест во врска со неа!
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Epa cek sea jas soniv kaj ke se skarame i ke se smirime??? a dali sea ke se smiram spored sonot
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
sonuvav kako so bratmi i majkami plivame vo voda od nafta. Blizu bregot imase eden brod vo koj se kaci bratmi, kade sto imase samo mazi koi mu ja prodale dusata na gavolot a jas i majkami otidovme na bregot so drugite luge zaedno. Od tamu se prefrliv nekade pod zemja kade sto site tie mazi sto bea na brodot bea izmacuvani, duri do detali vidov se vo sonot. Probuvav nekako da go spasam bratmi... i ne se sekavam ponatamu ali znam deka izmacuvanjeto bese do smrt so kamenja i lanci...
aj nekoj neka bide ljubezen i da mi go protolkuva sonot
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
шо значи да сонуваш обесен човек ??

обесен човек значи лутина, а некаде се толкува како закаснвуање во донесување на некоја важна одлука, штета некоја!

ако спасиш некој човек од бесење тогаш значи среќа.

sonuvav kako so bratmi i majkami plivame vo voda od nafta. Blizu bregot imase eden brod vo koj se kaci bratmi, kade sto imase samo mazi koi mu ja prodale dusata na gavolot a jas i majkami otidovme na bregot so drugite luge zaedno. Od tamu se prefrliv nekade pod zemja kade sto site tie mazi sto bea na brodot bea izmacuvani, duri do detali vidov se vo sonot. Probuvav nekako da go spasam bratmi... i ne se sekavam ponatamu ali znam deka izmacuvanjeto bese do smrt so kamenja i lanci...
aj nekoj neka bide ljubezen i da mi go protolkuva sonot

брод е спасување во некоја невоља некоај помош но истовремен ке имаш и накоја непријатност, мака, тага бидејќи ѓаволот и измачуваните луѓе се е непријатност во сонот.

вистина гаден сон!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
обесен човек значи лутина, а некаде се толкува како закаснвуање во донесување на некоја важна одлука, штета некоја!

ако спасиш некој човек од бесење тогаш значи среќа.
Среќа за личноста која си ја спасил (ако ја познаваш) или среќа за тебе како спасител :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Среќа за личноста која си ја спасил (ако ја познаваш) или среќа за тебе како спасител :)
среќа за него како спаистел го спасил човекот! без рзлиак да ли е познат или не!
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
Порано почесто мислев дека сонот може да има некакво значење,сега веќе не верувам баш :nenene:...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom