Сонови, толкување на сонови

Член од
1 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
бунда е стекнување на неочекувано богаство, имот или некое наследство, јакна е заштита некоја! до тука е убаво,црните врапци се некои лоши гласови, кавги озборувања, сплетки од злобни луѓе штом си утепал ти 3 значи некои од нив ќе ги победиш или уништиш! најверојатно злобни зборови во врска со стекнатиот иимот или богаство, сонов ми делува тесно поврзан!


Благодарам многу:wink:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував како свирам гитара.
ќе изјавиш љубов некому! гитара ако слушаш како свири ќе ти изјават на тебе!
некаде прочитав ако гитарата е електрична се работи за некоја жестока љубов! хммм.. дај Боже!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Сонував пред некоја вечер како сум била бремена трети месец, одев по пат незнам каде најверојатно никаде, бев облечена во многу убав црвен фустан и бев многу среќна што очекувам дете. Што би можело да значи тоа?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував пред некоја вечер како сум била бремена трети месец, одев по пат незнам каде најверојатно никаде, бев облечена во многу убав црвен фустан и бев многу среќна што очекувам дете. Што би можело да значи тоа?
бременост е тегоба и најверојантно ќе бидеш тажна заради некој проблем! но црвениот фустан ти наговестува нешто добро тоа е среќа и успех во љубовта! да носиш црвено нешто е секогаш добро некаде го толкуваат како победа.
а замилси источните народи црвениот фустан го поврзуваат со венчавка бдејќи таму невестите се зимаат во црвено мислам во Кина или Јапонија.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
а шо значи ако залапаш некоја :), позната :) ? :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Смрт на најблиските во сонот значеше долг живот?
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
скоро секоја вечер сонувам проблеми со женсками или раскинуваме или се налутуваме многу што може да значи тоа?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Сонував како со мајками сме отишче да купи рачен часовник и така разгледувавме по продавници часовници ама не купивме ниеден
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Сонував како со мајками сме отишче да купи рачен часовник и така разгледувавме по продавници часовници ама не купивме ниеден
Ако не сте го зеле часовникот ок е
 
B

black angel

Гостин
sonuvav kako site luge i prodavnici okolu mojata zgrada se otselile i edni luge si idea ja placev po niv,pose nesto me bockase preden zab i znam so nesto silesto probav da go trgnam.moze da mi kaze nekoj so znaci?:toe:
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Сонував како јадам МНООООГУ МНООГу благоО. Чоколади, слатки и некои си такви работи. Што би значево ова?:pipi:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Го сањав него, као ме бркал со змија...
И тоа кај мене у двор, т.е. на тераса, а јас имав долга коса плава со розеви прамени..

И бегав од него цело време, а змијата црна беше инаку...
И друг другар имаше, ама он не многу ни обрнуваше внимание зашо беше зафатен со глеање низ тераса...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Абе немора да мења нека оди некако го поправи :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom