Сонови, толкување на сонови

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Сонував сон со многу различни ситуации, ама нема да прашам за сите...
Сум била негде до некој канал (или незнам што беше, ама важно огромна дупка) и од другата страна сум видела некое прасе мало, ама прасето беше црно и одеднаш рипнало на мојата страна и сум почнала да бегам од него.
:smir::smir:
прасе е добивка
дупка асоцира на некоја загуба, депресија, разочарување а штом прасето рипнало на твојата страна тоа ќе да значи некја добивка ќе те спаси од нешто лошо! прасе свиња асоцира на изобилие!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Заблагодарувања за убаво објаснет сон (или критики) се примаат на прозорецот кој излегува по кликнување на ова (
) копче под аватарот на гатачот.

(постови со заблагодарувања како овој над мене - пример за тоа што не треба :smir:)

Продолжете.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Леле бе..цел месец сонувам глувци! Аман више!
Насекаде околу мене шетаат..
Вчера сонував како одам по улица и наеднаш луѓево околу мене почнаа да врискаат, и да трчаат на сите страни. Кога се завртев да видам што е работава, насекаде глувчиња мали.. почнаа и по мене да се качуваат :nesum:

Сум слушнала дека штета е ова.. ама сепак се надевам има некој овде подобро да објасни.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Како сум се возел во авион и авионот имал турболенција и паѓал нешто и ме разбуди кучето?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Леле бе..цел месец сонувам глувци! Аман више!
Насекаде околу мене шетаат..
Вчера сонував како одам по улица и наеднаш луѓево околу мене почнаа да врискаат, и да трчаат на сите страни. Кога се завртев да видам што е работава, насекаде глувчиња мали.. почнаа и по мене да се качуваат :nesum:

Сум слушнала дека штета е ова.. ама сепак се надевам има некој овде подобро да објасни.
да глувци се штета, но ако се бели значи среќа , ако убеш глушец тогаш значи ќе победиш некоја ривалака, така да присети се на бојата на глушецот!

не мора да е материјална штета, може и да биде караница кавга, еднаш јас кога сонував глушец и глувци настана кавга....но како рекеле секое чудо за три дена!
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
да глувци се штета, но ако се бели значи среќа , ако убеш глушец тогаш значи ќе победиш некоја ривалака, така да присети се на бојата на глушецот!

не мора да е материјална штета, може и да биде караница кавга, еднаш јас кога сонував глушец и глувци настана кавга....но како рекеле секое чудо за три дена!
Па не, бели не беа.. претежно беа кафени, а имаше и сиви..
Во секој случај, фала. :pipi:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Ја сонував баба ми на смртна постела,се чинеше сите кренаа раце од неа и си отидоа од собата во која што лежеше,само јас ја погледнав последна и видов дека градниот кош и се полни,т.е. дише. И таа ги отвори очите и ми се насмевна.

Хм,знам дека ако сонуваш дека некој е мртов ама жив е во реалноста демек му го продолжуваш животот,но ситуацијава беше ептен реална и необична...дури и сонот го запамтив,несвојствено за мене периодов,го памтам првите 2 мин. додека станам после колку и да се обидувам никако да се сетам.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Сонував некаква си војна.Било во некоја област, непозната за мене.Сум се скрил во некоја куќарка каде што имаше 10-ина души.Во еден момент доаѓа "непријателот" (3-4 војници вооружени со некои чудни пушки-како оние од star wars :)) и во еден момент ја ги вперуваат пушките во мене и во уште еден...во еден момент успевам да избегам, а тој шо беше со мене го убиваат...

Некакво значење...??? :)
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ај ако може некој нека каже шо значат соновиве...
1 сон...овој сон 2 пати сум го сонувал...Сум свирел на гитара...
2 сон...Сум бил сам покрај езеро, на плажата никој немало и езерото почнало да се разбранувало...
Што значат соновиве?!
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Два дена у ред сонувам како наоѓам пари на земјата.Објаснување?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Два дена у ред сонувам како наоѓам пари на земјата.Објаснување?

наоѓање пари е успех!


Ај ако може некој нека каже шо значат соновиве...
1 сон...овој сон 2 пати сум го сонувал...Сум свирел на гитара.
2 сон...Сум бил сам покрај езеро, на плажата никој немало и езерото почнало да се разбранувало...
Што значат соновиве?!


1 сон гитара ако ти свират изјавување љубов или слушаш да свири, ако ти свириш ти ќе изјавиш љубов, гитарата е поврзана со чувствата!

2. сон езеро разбрането наскоро некој љубовен успех, водните површини секогаш ја претставуваат емотивната состојба на човекот!


Сонував некаква си војна.Било во некоја област, непозната за мене.Сум се скрил во некоја куќарка каде што имаше 10-ина души.Во еден момент доаѓа "непријателот" (3-4 војници вооружени со некои чудни пушки-како оние од star wars :)) и во еден момент ја ги вперуваат пушките во мене и во уште еден...во еден момент успевам да избегам, а тој шо беше со мене го убиваат...

Некакво значење...??? :)

војната е знак на некој конфликт со околината или со самиот себеси може да означува агонија некаква, истотака може да значи некоја непријатност!


Ја сонував баба ми на смртна постела,се чинеше сите кренаа раце од неа и си отидоа од собата во која што лежеше,само јас ја погледнав последна и видов дека градниот кош и се полни,т.е. дише. И таа ги отвори очите и ми се насмевна.

Хм,знам дека ако сонуваш дека некој е мртов ама жив е во реалноста демек му го продолжуваш животот,но ситуацијава беше ептен реална и необична...дури и сонот го запамтив,несвојствено за мене периодов,го памтам првите 2 мин. додека станам после колку и да се обидувам никако да се сетам.
своја баба да сонуваш значи среќа, а нејзина смрт точно и го продлжуваш животот, е сега да умре и да оживее не е многу доборо, може да значи некој проблем со здравје!


за болдираното некогаш соновите се многу реални и толкав печат оставаат на нас ги памитеме долго долого а да не се оствари баш како на сонот туку сепак да се чисто симболички, но може ако сонот бил толку реален да биде и некое претскажување но немора да значи!
 
Член од
16 април 2009
Мислења
55
Поени од реакции
6
moze nekoj ke rece deka sonuvame neso so ni se slucuva preku den no jas mislam deka ne e taka. sonot moze da ti ja pokaze nekoja slucka od idninata. do pred nekoj mesec ne bev tolku siguren ama po edna slucka sum siguren vo toa. pred nekoj mesec sonuvav eden son kako da ima nekoja svadba i nekoj so noz trca po bratot na mojata devojka a site negovi se smeat. covekov so trca se obiduva na sekoj nacin da go rusi ama bez uspeh se nekako se izvlekuva. nakraj site od negovata familija placat zaedno so nego ronat solzi pa si vikam vo sonot vidi gi nimi coekov se spasi a tie placat. utredenta bev kaj komsiite da go viknam drugarmi i dodeka toj se spremase jas vo dvorot so negovata baba si zborime i i vikam ama son si sonuvav i i go kazav i mi vika babava deka neso loso ke se sluci so bratov od devojkami, deka svadba na son da gledas e laso a i smeenj a i vika dobro so placele na kraj se ke e izleze dobro. i samo so izlegovme na kafe dojde devojkami i cela se trese i mi kazuva deka bratot i go nema cela noc i ne znaat kade e. i vikam jas ne se sekiraj ke si dojde a taa mene slakanica i mi vika deka reagiram kako da mi kazala neso normalno i deka sum bez srce i si odi.posle dva dena nekoj im se javil od bolnica i im kazal deka nejziniot brat bil pretepan i bil dva dena vo koma i deka sega se razbudil i se e vo red.pa posle i kazav na devojkami za sonat i za toa deka veke pred da mi kaze taa znaev deka nesto ke se sluci so nejziniot brat a i deka dobro ke se zavrsi . pa sega koj saka neka veruva vo tolkuvanjeto na sonovi koj ne neka ne veruva. ama skoro site narodi imaat svoe tolkuvanje na sonovi. skoro sekade se veruva deka ako izvadis zab deka nekoj ke umre, ako plaves ke se raduvas.smeenje deka kese nasekiras, ako javas konj deka toae dobar znak ako gledas zmii deka toa ti se nepriateli itn ima uste mnogu
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.542
Поени од реакции
28.963
а шо значи да се сонуваат расипани заби?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom