Сонови, толкување на сонови

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера сонував како најдов 500 денари.Абе радости што да ви кажам.Ај да беа 500 евра али на 500 денари ептен се радував.И им велам над другариве и еден се стрча ме фати и вика дај парите и ме збрка.И после идам низ полициска станица и глеам затворена беше и се беше затворено.
Некое значење?
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Moze nekoj da mi kaze sto znaci da sonuvas kako pagas od nekade i potoa se razbuduvas.?
I da mi kaze nekoj ako znae sto znaci ako sonuvas deka letas?:vozbud:
Ќе имаш некои пријатни моменти:pipi:
Освен ако не си паднал при летањето или пак ак си летал многу брзо....
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Moze nekoj da mi kaze sto znaci da sonuvas kako pagas od nekade i potoa se razbuduvas.?
I da mi kaze nekoj ako znae sto znaci ako sonuvas deka letas?:vozbud:
летање значи заљубување!

Вчера сонував како најдов 500 денари.Абе радости што да ви кажам.Ај да беа 500 евра али на 500 денари ептен се радував.И им велам над другариве и еден се стрча ме фати и вика дај парите и ме збрка.И после идам низ полициска станица и глеам затворена беше и се беше затворено.
Некое значење?

пари велат кавга но да најдеш може и да значи среќа некоја, исто така може да значи успех во некој потфат или професија, е сега тоа што ти ги украле и ли земале може да значи дека имаш некој што од завист сака нешто да ти уништи! е сега дали ќе уништи или не незнам!
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
59
Поени од реакции
5
ај помош ако можи..сонвав дека едно дете што го знам но не правиме муабет,другар му е на дечкото мој..
на сонот си седев на клупа и ме запала неочекувано..а во сонот не се знаевме како прв пат да се видовме и не знаеше дека имам дечко ..и јас онака останав здрвена ми се насолзија очите демек шо ми напрај како ке му се извам на дечкото кога ке разбери..и тој онака рамнодушен "зошто плачиш ?да не имаш дечко..извини не знаев"..јас збор не можев да кажам.. :( не е нешо посебно сонот ама сакам да знам
 
D

DeviL_32`

Гостин
Денеска пред да си дојдам другарка ми сонувала еден сон во кој и мене ме има.
Таа сонувала како циган ја малтретирала, таа се бранела некако и она мавала...и во тој момент јас сум дошол и циганот и рекол: Леле извини не сум знаел дека имаш дечко и очи извадил :pos: а не сум и дечко...може да ми кажете шо значи овој сон?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Се почесто сонувам пари ... пред некое време сонував книжни пари како ги бројам и после тоа сум му дала пари на еден другар зошто немал за такси, а деновиве сонувам ситни пари ама не се денари ситни туку кога правам муабет за парите во сонот збориме за лири. Ќе може објаснување. :smir:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Се почесто сонувам пари ... пред некое време сонував книжни пари како ги бројам и после тоа сум му дала пари на еден другар зошто немал за такси, а деновиве сонувам ситни пари ама не се денари ситни туку кога правам муабет за парите во сонот збориме за лири. Ќе може објаснување. :smir:
Пара, ко пара, во сон, воопшто не е убава. Кавга, нешто лошо.. поготово велам кавга, заради она со другар ти, и немањето пари за такси. Не дека треба да ми веруваш, али ѕирни го другарот со други очи, па можеби ке го сватиш сонот.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сонов е малку чуден, ќе се обидам шо појасно да го кажам.. :)
Сум му била лута на еден другар од Скопје и сум отишла таму,ама не сум му кажала и тој кога ми се јавил ми рекол да се видиме пошо тој само што стигнал во Охрид..
т.е. накратко што значи да ти се јави некој? :)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Да не го раскажвам цел сон, не е битно...
Шо значит куфери да сонвиш?
:smir:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Во последно време слабо сонувам. Но сепак зависи некогаш е обратно. Исто обично сонувам некогаш кога мислам на нешто постојано односно на некоја ситуација и многуе веројатно и тоа да се најде на ред во сонот.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Денес сонував нешо многу морничаво. Ако jа глеате сериjата Ghost Whisperer ќе ви биде jасно. Значи во некоjа душевна болница се наоѓав со многу мои врсници и имаше некоj што не уби. Ние бевме мртви и си ги глеавме онака телата на земjа со крв беа целите. И оваа другаркава со мене што е, ми вика „Еj ене jа белата светлина за да преминеме“. И некако убо изглеаше у сон тоа, ама jезиво беше, иначе не влегов во светлината :) Хаха, страшно.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Сонов е малку чуден, ќе се обидам шо појасно да го кажам.. :)
Сум му била лута на еден другар од Скопје и сум отишла таму,ама не сум му кажала и тој кога ми се јавил ми рекол да се видиме пошо тој само што стигнал во Охрид..
т.е. накратко што значи да ти се јави некој? :)
Тој отишол во Охрид, ти во Скопје. Разминати, недоискажани. Јавувањето во сонов, и толку и не е битно, колку што е тоа што сте се разминале. Чуј се, види се. Можеби имате нешто што треба да се докаже.

Да не го раскажвам цел сон, не е битно...
Шо значит куфери да сонвиш?
:smir:
Куфери. Може се да значат, но не би ти зборел од памет. Кажи го сонот. :)

Денес сонував нешо многу морничаво. Ако jа глеате сериjата Ghost Whisperer ќе ви биде jасно. Значи во некоjа душевна болница се наоѓав со многу мои врсници и имаше некоj што не уби. Ние бевме мртви и си ги глеавме онака телата на земjа со крв беа целите. И оваа другаркава со мене што е, ми вика „Еj ене jа белата светлина за да преминеме“. И некако убо изглеаше у сон тоа, ама jезиво беше, иначе не влегов во светлината :) Хаха, страшно.
Тоа што не си влегол, е убаво. А, уште поубаво е што убиецот не е некој од твоите врсници. Туку е некој од надвор. Вие сте заедно, како друштво и можеби некој надвор сакал/сака да наштети некому и да направи раздор помеѓу некои од Вас.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Куфери. Може се да значат, но не би ти зборел од памет. Кажи го сонот. :)
Сонот е... со ногу куфери заминав негде, ги влечев по мене, и дома ко се вратив чудно ми беше, на ѕидојне имаше многу слики, све натрупано така.
...Makes sense to you?
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Сонот е... со ногу куфери заминав негде, ги влечев по мене, и дома ко се вратив чудно ми беше, на ѕидојне имаше многу слики, све натрупано така.
...Makes sense to you?
Sense, maybe..

Си оставила нешто, нешто дома, нешто си потикнала. Сликите, натрупани. Можеби некоја расправија или нешто слично кое ќе го оставиш пред пат, а ке ти се врати кога ке дојдеш дома. Немора да значи дека ќе е лошо, но од самото тоа што тебе се ти е чудно и ги влечеш куферите со себе, прават слика, дека со тебе влечеш некоја мака, мака, а сепак на крајот, ке дојде до ерупција.

Можеби сонов за некого вака, за некого на друг начин. Има некој што сонува секој ден и ништо од тоа, колку и да биде реално, но има и некој што ретко сонува, но има некоја скриена порака. Затоа, пази што правиш пред да тргнеш на одмор. :wink:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Денеска пред да си дојдам другарка ми сонувала еден сон во кој и мене ме има.
Таа сонувала како циган ја малтретирала, таа се бранела некако и она мавала...и во тој момент јас сум дошол и циганот и рекол: Леле извини не сум знаел дека имаш дечко и очи извадил :pos: а не сум и дечко...може да ми кажете шо значи овој сон?
Anyone?!?!

ај нека е ја појак сон сонуев :pipi: :pos:

Шо значи у сон да тепаш едно дете на кој многу му го собираш.. 3 на 1 беше мамето му го ебавме :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom