Сонови, толкување на сонови

Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
шо значеше змија да сонуваш?не ме апна у сонот,само ја гледав како лазеше....
????
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Што значи возење точак на сон?
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Sonuvav kako komsikata mi podarila racen sat ama kako sto go vidov vo son trebase da mu se smeni kaivceto i sega sto znaci ova?Plus sonuvav sneg.
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Sonuvav kako komsikata mi podarila racen sat ama kako sto go vidov vo son trebase da mu se smeni kaivceto i sega sto znaci ova?Plus sonuvav sneg.
за некои работи време и немаш баш за располагање.... да не се чудиш понатаму реагирај сега :wink:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
НА сон ем касна мала зелена тенка змија. Што значи тоа??:pipi:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Те замарат околу тебе луѓе душмани
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Сонував дека умрела стрина ми и дека за да појдеме на погреб со братучеда ми требаше да поминеме едно езеро. Не беше многу разбранувано морето ама чамецот беше гумен и ни се дупна и требаше да пливаме за да стигнеме до брегот.
На братучеда ми која е многу посилна од мене инаку и беше тешко и ми пропаѓаше во водата и цело време ја влечев нагоре. Почна да ми се дави и ме молеше да и помогнам, пропадна на дното и ме држеше за ногата. После некое време ја дофатив и ја извлеков од водата...
Се разбудив..


Толкување на сонов? :smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Во куката во дворот сум имал базен со 2 делфина внатре. Кога сум им свирнувал доагале и сум си играл со нив. Кога ке им замавнам со раката нагоре тие скокале од водата и правеле акробации. Потоа едниот некако при скокот излета од базенот и се удри од страната и се разбудив:toe::toe: Шо би можело да биде?
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Jas pak ja sonuvav majka mi (koja e veke pocinata)kako me fatila na struk so dvete race i me stega da ne mozam da mrdnam.Jas se trudam da se izvlecam od toj stisok no nikako ne mi uspeva.Sto znaci pa ova?Se nesto sranje moram da sanjam:nesvest:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Напишано од Chester
Порано многу често сонував како да паѓам од негде, од скали или од тераса, и онака ептен глупо е чуството, како да ти излегува нешто од стомакот... :oops: А нај лошо е што паѓањето беше slow motion, како во матрикс. Уфф.. ептен го мразам тој сон. Добро е во последно време не сум го сонувал :D
Сонувал некој од вас вакви работи? :) ----- јас :).....


често сонувам како ме бркаат луѓе ... бла бла ... и се качувам по некои скали и наеднаш се лизгам и паѓам .... чуството е одвратно и одвај чекам да се разбудам .... ужаси ... а пред да се разбудам ми се дешава да почуствувам удар од паѓањето ... :Ѕ:Ѕ:Ѕ:Ѕ .... вистински ужаси
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Сонував авионска несреќа. Јас стоев како на еден рид и после ридот имаше голема планина и се беше во магла, во облаци едвај се гледаше, и забележувам иде патнички авион и удира директно во планината и во рок од 2 секунди се запали авионот.
Помош???
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Што значи кога женет маж сонува како се преженува со друга жена?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom