Сонови, толкување на сонови

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Сон број 1 -сонував како сум у парк и си игра мсо куче. Сонот ме одмори, се беше толку лајт некако.

Сон број 2 - ги сонував другарите како носат моја облека .

Сон број 3- Многу често сонувам една другарка и во секој сон јас не зборам со неа , а она постојано ме набљудува цело време како од некоја платформа , од повисоко ...ама секогаш без исклучок.

Однапред благодарам за толкувањето ЛУси ЛУ!
ЛУси ако може толкување и на моите бесмилени сонови.....или едноставно и ти се откажа од толкување:)))))))
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
ЛУси ако може толкување и на моите бесмилени сонови.....или едноставно и ти се откажа од толкување:)))))))

1 Сон - имаш верен пријател со кого тие ептен убаво кога си во друштво можеш да се отвориш и да си свој.

2Сон - некој сака да преземе нешто твое...

3Сон - Некој недостижни цели или пак некој ти завидува и презира во ист момент..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.823
Поени од реакции
18.489
Ако може и за мене едно толкување, јас синоќа сонував дека по улица ме брка Шенка Колозова со нож (ова најозбилно), а ја трчав ко луд али за жал нозете ми стануваа се потешки и потешки, и на крај ме фати и таман да ме крцне јас ја заебав т.е. се разбудив во истиот момент:je:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Me aпна куче, за дланката. Левата, колку што се сеќавам.
Ама стварно ко да осетив болка.

Значи тоа нешто или?
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Луси шо е да сонуваш еден исти сон повеќе пати...а пред некој ден мајка ми ми кажа дека го сонувала и она истото: Како Доаѓаат кај нас на гости двајца (Л.К. и М.Н.) јавни личности...седиме онака се знаеме праиме моабет се, многу сме блиски.ручаме не се срамат уопште онака мн опуштена атмосвера
Да не исчекувате нешто, одговор некој....?

Па така нешто, некои имотно-правни односи треба да се решат у фамилија, па се чека
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Me aпна куче, за дланката. Левата, колку што се сеќавам.
Ама стварно ко да осетив болка.

Значи тоа нешто или?

Значи дека некој во кого веруваш ќе те издаде, односно ќе изгубиш пријател..
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
ок ај сега нека ми каже некој што значи да сонуваш нова кола,мислам си ја купив колава и си ја возев ганц нова
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Луси... помагај.. Сонуев демек, со другар еден у кола, идеме у угорница, и глеаме оградата од патот скршена демек излетала кола. Другаров ми вика овде погинал некој гарант, ај од озгора да идеме по скратен пат. И ја дига колава на еден пат, нагоре, низ шумата... и излеговме пак на пат обичен. И проаѓа покрај нас погребална кола, и вика другаров, глеаш, стварно некој умрел таму... И идеме понатаму, и не знам како ја се најдов надвор од колата, со крст голем, од оние за на гроб у раце... и ко да летав... ко да немаше гравитација... Се одбацуев од земјата со нозете. И идев така со крстот у раце, и стигнав кај мене дома. Еднаш при едно одбацување од земјата, ми се фати тренерката за ограда, и не можев нагоре да идам, али се откачи после сама. Влегов дома, без крст, го снема крстот. Внатре, луѓе, сите онака расположени, си муабетат, ко слава да беше или роденден, некој семеен собир... и толку, се разбудив... :toe:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Знае ли некој што значат жаби?
Се сеќавам во сонов дека имаше жаби па ми влегуваа во устата јас ги тргав...Уффф колку беше само грозно, а изгледаше така реално:nesum:
Но на крајот успеав да не изедам ниту една жаба иако тие незнам зошто намерно ми скокаа в уста за да ги голтнам:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Знае ли некој што значат жаби?
Се сеќавам во сонов дека имаше жаби па ми влегуваа во устата јас ги тргав...Уффф колку беше само грозно, а изгледаше така реално:nesum:
Но на крајот успеав да не изедам ниту една жаба иако тие незнам зошто намерно ми скокаа в уста за да ги голтнам:toe:
Nekoj ke te ogovara , najverojatno posto ne si izela nitu edna zaba toa ke bidat lazni muabeti za tebe . Ako krekale zabite - dobra vest :wink:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
јас последно сонвав дека ме банирале од кајгана :pos2::pos2: има некое значење то ? :)
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Sonuvav kako imam burma na prstot no koga ja vidov taa bese pogolema ne bese taman,pa kako pukna a ja si vikam ne e dobro pa se raspadna na cetiri dela i ja izgubiv pa gi barav delcinjata gi najdov i mislam pak gi snema od mojata raka.Sto ke znaci ovoj son?Znae nekoj?:pipi:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.652
Поени од реакции
8.108
јас последно сонвав дека ме банирале од кајгана :pos2::pos2: има некое значење то ? :)
Тоа значи дека скоро ќе станеш администратор али никој нема да ти ги каже алатките за админ. (па ќе мора да отвараш таква тема) :pos2:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Луси... помагај.. Сонуев демек, со другар еден у кола, идеме у угорница, и глеаме оградата од патот скршена демек излетала кола. Другаров ми вика овде погинал некој гарант, ај од озгора да идеме по скратен пат. И ја дига колава на еден пат, нагоре, низ шумата... и излеговме пак на пат обичен. И проаѓа покрај нас погребална кола, и вика другаров, глеаш, стварно некој умрел таму... И идеме понатаму, и не знам како ја се најдов надвор од колата, со крст голем, од оние за на гроб у раце... и ко да летав... ко да немаше гравитација... Се одбацуев од земјата со нозете. И идев така со крстот у раце, и стигнав кај мене дома. Еднаш при едно одбацување од земјата, ми се фати тренерката за ограда, и не можев нагоре да идам, али се откачи после сама. Влегов дома, без крст, го снема крстот. Внатре, луѓе, сите онака расположени, си муабетат, ко слава да беше или роденден, некој семеен собир... и толку, се разбудив... :toe:
Леле сонов ептен ме наежи! Страшно...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Луси... помагај.. Сонуев демек, со другар еден у кола, идеме у угорница, и глеаме оградата од патот скршена демек излетала кола. Другаров ми вика овде погинал некој гарант, ај од озгора да идеме по скратен пат. И ја дига колава на еден пат, нагоре, низ шумата... и излеговме пак на пат обичен. И проаѓа покрај нас погребална кола, и вика другаров, глеаш, стварно некој умрел таму... И идеме понатаму, и не знам како ја се најдов надвор од колата, со крст голем, од оние за на гроб у раце... и ко да летав... ко да немаше гравитација... Се одбацуев од земјата со нозете. И идев така со крстот у раце, и стигнав кај мене дома. Еднаш при едно одбацување од земјата, ми се фати тренерката за ограда, и не можев нагоре да идам, али се откачи после сама. Влегов дома, без крст, го снема крстот. Внатре, луѓе, сите онака расположени, си муабетат, ко слава да беше или роденден, некој семеен собир... и толку, се разбудив... :toe:
Не сум Луси,ама според мое мислеше те очекуваат проблеми тебе и тој твојот другар,можеби некој заеднички проблем,а ако го знаеш тој што умрел,му се продолжува животот,сепак да заокружиме те чека лош период,т.е. незнам како да ти објаснам,хммм,ќе имаш многу падови но и среќни моменти(поретки) или на нашки кажано 5 минути ќе ебеш,цел саат ќе наебуваш.:pipi:Сепак во сонот ако е лошо во реалност значи добро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom