Сонови, толкување на сонови

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
sonuvav kako go ubile tatko mi... TOLKUVANJE
 
Г

Гоццццце

Гостин
Леле нека го токлува некој ве молам.. најгрдиот со сон во животов, само што станав.
Сме си стоеле прво во некој супермаркет со моите и со сестра ми.. и некое девојче сум сонувал нонстоп со него сме биле. И наеднаш се префрлив со моите другари и оп нешто почна да ме влече, да ме боли и да се згрчувам и ме повлече скрос и ме снема а последно што слушнав беше Гоцее Гоцее и плач. Некое време се ми беше темница ( се исплашив дека вистински умрев и чекав што е следно :) ). И вистински беше коо да сум умрел и дојде некој глас и ме праша дали сакам да се вратам и зошто и изговарав само да да и името на женска ми...и наеднаш почнав да се враќам наназад и да се одгрчувам, исто така како што бев повлечен, но се вратив во станот на старата кукја. Сум му се јавил на татко ми дали се во ред и ми одговорил потврдно но плачел на телефон и сум го молел да ми каже што е работата но не ми кажал, и потоа сум го видел другар ми во ходникот се кинел од плачење но не стасав да го прашам што е работата и се разбудив.
Испотен се разбудив и преплашен, и три минути ми требаа да се стабилизирам дали сум мртов или не.. :S Си го сакам животот! :)
Ај едно толкување сеа.
Лусии кај сии!?!?!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Sonuvav kako nekoj mi podaril mn ubav ukras so edno devojce sto bilo obleceno vo crveno i imalo srcinja crveni na nea a stoela na bela osnova.I posle sum vlegla vo edna prodavnica i sakale da mi ja zemat i da mi ja prodadat ama jas sum se razvikala i sum ispadnala od prodavnicata i ne sum dozvolila da mi ja prodadat.

lusi pls protolkuvaj go sonov:D:helou:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Sum sonuvala kako eden par sedat vo dvorot na edna kuka i kako da pocnuvaat da se karaat, no devojkava ko da krie nesto i samo ja navednuva glavata i zboruva tivko i si veli sebe si "podobro kuti si, podobro kuti, podobro kuti si..." I odednas izleguva nadvor od edna zelezna vrata a se e mrak, nenormalna temnica i devojkava e veke nadvor do vrata stoi ,a deckovo vnatre i ja gleda no taa mu e svrtena so grb.I ja prasuva poleka dali e dobro no taa kako sto gi povtoruvala tie zborovi za da kuti poleka zbrlavuvala i odednas mu se vrti na deckovo no so epten strasna faca mislam so okokoreni oci i onaka duri ko podostarena i ja ispruza naglo rakata niz sipkite od vratata i mu vika :"zemi bonboni, zemi bonboni..."ama ona ko u horor film se se desava i neznam od kade jas se umesuvam u sonot i jas gi zimam tie bonboni...I se razbudiv....A patem inace devojkata bese oblecena vo crno.Ve molam nekoj neka mi go protolkuva sonov zs mir ne mi dava
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сонував како шетам низ едно патче, есенско тесно..патче за пешачење.
Сите листови беа паднати, беше баш тажен есенски пејзаж и како што се сеќавам се чуствува прекрасно додека се шетав и цело време се обидував да замислам девојка покрај мене...но не можев да и оформам црти на лицето.

Може ли некој што ги знае овие работи да ми каже што значи тоа?
 
D

Daftie

Гостин
Сонував како шетам низ едно патче, есенско тесно..патче за пешачење.
Сите листови беа паднати, беше баш тажен есенски пејзаж и како што се сеќавам се чуствува прекрасно додека се шетав и цело време се обидував да замислам девојка покрај мене...но не можев да и оформам црти на лицето.

Може ли некој што ги знае овие работи да ми каже што значи тоа?
Мислам дека очајно ти треба нешто, но не си свесен, или избегнуваш да сфатиш точно што.
Ако грешам нека ме поправи Луси_Лу.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Леле нека го токлува некој ве молам.. најгрдиот со сон во животов, само што станав.
Сме си стоеле прво во некој супермаркет со моите и со сестра ми.. и некое девојче сум сонувал нонстоп со него сме биле. И наеднаш се префрлив со моите другари и оп нешто почна да ме влече, да ме боли и да се згрчувам и ме повлече скрос и ме снема а последно што слушнав беше Гоцее Гоцее и плач. Некое време се ми беше темница ( се исплашив дека вистински умрев и чекав што е следно :) ). И вистински беше коо да сум умрел и дојде некој глас и ме праша дали сакам да се вратам и зошто и изговарав само да да и името на женска ми...и наеднаш почнав да се враќам наназад и да се одгрчувам, исто така како што бев повлечен, но се вратив во станот на старата кукја. Сум му се јавил на татко ми дали се во ред и ми одговорил потврдно но плачел на телефон и сум го молел да ми каже што е работата но не ми кажал, и потоа сум го видел другар ми во ходникот се кинел од плачење но не стасав да го прашам што е работата и се разбудив.
Испотен се разбудив и преплашен, и три минути ми требаа да се стабилизирам дали сум мртов или не.. :S Си го сакам животот! :)
Ај едно толкување сеа.
Сам себе си си го продолжил животот, и покрај тоа си доста несигурен во себе, малку повеќе самодоверба гоце:smir:

сеа само сто станав па да писам што сум сонувал дека ке заборавам.
Сум требал некаде да одам со меѓуградски автобус и тој автобус бил на мајка ми. требало да се качиме во тој автобус на некое место(незнам каде е тоа, ама во сонот испаѓа дека знам каде што е). Автобусот дошол сите се качиле и јас таман да се качам ми затворил врата шоферот и тргнал. Јас како ненормален сум трчал по автобусот да го фатам(сега нозе ми се тресат) ама не застанал. Сум и викал на мајка ми да му рече на шоферот да застане ама таа само седела на седиште и ми покажа викаше да одам на следната автобуска. Сум отишол таму со некои луѓе и сум го чекал автобусот. Сосле некое време сум го здогледал автобусот како иде..... и брат ми ме разбуди и одма јас да пишам што сум сонувал

Големи промени те чекаат, како и да е ги имаш твојте како поддршка што и да се случи:smir:

Сонував Вампири бе :nesum:
Имаше некаква церемонија нешто ко матура имаше сестра ми...Па мислам дека ме гризна едниот, а и јас самата бев вампир. Потоа гледав албум и во него беше мајка ми во невестински фустан.
:uvo:

Незадоволство значат вампири, непријатели...

Ова е малку чуден сон. барем за мене.Сонував нешто како супер-бебе, онака мало, слатко и како си седи на еден стол.Зошто ми беше многу мило, кога сакав да го земам да го гушнам, ме седна со раката на креветот (ете зошто супер-бебе) и му се насмевнав и му реков дојди и ми седна на главата бе!:lud:

Новост некоја сатори, биди подготвена:smir:

Најгрозниот сон во живот шo сум го сонвела! Осеќав се,како да се дешават во реалност,а не во сон!
Лето било,сум сакала да ја ставам капата на гла,ама во капата имало оса,не сум ја видела и ми влегла осата во увото :uvo: Мнооогу незгодно чувство беше,иако спијав,како вистина да ми се дешаваше,одма се разбудив и си проверив дали имам нешто во ушите :)

Разочарување некое проследено со интриги..

sonuvav kako go ubile tatko mi... TOLKUVANJE

Си му го продолжил животот:smir:

Sonuvav kako nekoj mi podaril mn ubav ukras so edno devojce sto bilo obleceno vo crveno i imalo srcinja crveni na nea a stoela na bela osnova.I posle sum vlegla vo edna prodavnica i sakale da mi ja zemat i da mi ja prodadat ama jas sum se razvikala i sum ispadnala od prodavnicata i ne sum dozvolila da mi ja prodadat.

lusi pls protolkuvaj go sonov:D:helou:


Некој ти нуди пријателство и поткрепа, што други од страна ќе сакаат да го расипат:smir:

uf jas cesto sonuvam vojni i gluposti

Кавги, сплетки..

Sum sonuvala kako eden par sedat vo dvorot na edna kuka i kako da pocnuvaat da se karaat, no devojkava ko da krie nesto i samo ja navednuva glavata i zboruva tivko i si veli sebe si "podobro kuti si, podobro kuti, podobro kuti si..." I odednas izleguva nadvor od edna zelezna vrata a se e mrak, nenormalna temnica i devojkava e veke nadvor do vrata stoi ,a deckovo vnatre i ja gleda no taa mu e svrtena so grb.I ja prasuva poleka dali e dobro no taa kako sto gi povtoruvala tie zborovi za da kuti poleka zbrlavuvala i odednas mu se vrti na deckovo no so epten strasna faca mislam so okokoreni oci i onaka duri ko podostarena i ja ispruza naglo rakata niz sipkite od vratata i mu vika :"zemi bonboni, zemi bonboni..."ama ona ko u horor film se se desava i neznam od kade jas se umesuvam u sonot i jas gi zimam tie bonboni...I se razbudiv....A patem inace devojkata bese oblecena vo crno.Ve molam nekoj neka mi go protolkuva sonov zs mir ne mi dava
Понастрана од луѓе кои не ти се блиски, и не ги познаваш, можеш да испаднеш крива за туѓа мешаница:smir:

Сонував како шетам низ едно патче, есенско тесно..патче за пешачење.
Сите листови беа паднати, беше баш тажен есенски пејзаж и како што се сеќавам се чуствува прекрасно додека се шетав и цело време се обидував да замислам девојка покрај мене...но не можев да и оформам црти на лицето.

Може ли некој што ги знае овие работи да ми каже што значи тоа?


Ти фали топлина, прегратки, затоа вака романтични пејсажи сонуваш, пробај стоплија душата со некоја сродна на твојата:smir:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.196
Поени од реакции
81.295
На сон бричев (со пена и жилет) еден другар/колега.
Значење?
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Сонував бебе.....и како приоѓам накај него бебево се смее ли се смее.......а сите околу радосни и ми ликуваат што ме сакаат деца!
Толкување?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував бебе.....и како приоѓам накај него бебево се смее ли се смее.......а сите околу радосни и ми ликуваат што ме сакаат деца!
Толкување?

Бебе општо (значи без пол) претставува ново, или убав почеток на нешто, работа, врска...
А инаку женско дете е ангел, машко е ѓавол, ова по старинско толкување..:smir:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Сонував како нешто сакам да одам кај тетка ми на гости, но како ми треба некој за да ми прави друштво затоа што ми било страв од кучиња.Појдов со стрина ми на гости кај тетка ми и откако се искачив на повисоко едно место ми падна влечката од нозе и се врати та таму доле од кај што тргнавме.Потоа тргнав да одам кај тетка ми но со дедоми но од еден друг пат фативме и сонот ми се прекина незнам воопшто дали успеавме да стигнеме:toe:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Многу језив сон сонував.Прво ние со клас сме на екскурзија и збориме за НЛО и наеднаш глеам у небо.После ја у стан сум и глеам низ прозор и глеам друго НЛО и тоа беше поразлично.Беше розево и се состоеше од 3 дела и во средината испушташе како некој ласер и собираше луѓе и тоа цела група.
Прв о беа луѓе во круг како на оро и глеам ги собира луево се тегнат и ги собра.
После соседната зграда исто така и кај нас дојде го видов пред мене ласерот и сакав да ја минам границата на линијата за да не ме собере и излегувам надвор од стан и пред лифт бегам ко ѓавол да ме брка и не ме качија на НЛО.
И после цело време си мислев во сонот дали се сеа надвор од Земјата како им е кај ќе одат.
И кога се разбудив мислев реалност ептен многу се возбудив.
Толкување?
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Сонував како пушам цигари
Се враќам дома и гледам непозната женска(во сонот сум ја познавал) и и викам ајде да се :sekss: и таа ми вика дека е изморена и дека не можела.
некое објаснување за овие 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom