Сонови, толкување на сонови

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Вчера саљав како со двајца другари бегаме од други другари.
И едните на едната странма другите на друга страна.А се се случува во школски двор и ги глеам таму стојат и ние бегаме и ја едно време стојам и трчам и не можам да и стигнам се дерам се дерам и после ги најдов едниот се повреди лошо и една жена.
После пак идам во школо и имало крава таму.И ја идам и ми бара пари кравата и викам неам и ме фаќа за грб и ме гризе а се дерам ја и викам неам пари.
Ваљда ме пушти и така заврши сонот.

Голема среќа ќе те обземе:smir:

еднаш сонував дека имам секс со јака женска и другата вечер имав.
малце ми падна мака што не сонив броеви за лото (тогаш имаше лото)
Толкување?
Изгледа појке сакам пари :toe:

Секс= болест:smir:

Пред некој ден сонував како ме бркаат очи, со раце и нозе и повисоки од мене.. Баш онаки ко на Еднооки. Беше нешто страшен сон, али памтам само дека ме бркале по некои морничави скали...

А сношти сонував како кај мене во купатило имало некој гнасен пајак со големина колку просечна дланка. Со пробала да го прскам со вода, ама наеднаш од сегде се појавиле многу пајаци од сите големини. И почнале да ме лазат по цело тело. Јас сум испаничила и се осеќав како long time dead труп...кога после наместо пајаци, на моето тело имало разни(исто гнасни) инсекти...

Очи се благосостојба и среќа, а пајаци се караници, си требала да ги утепаш за да имаш ти придобивка од истата:smir:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Голема среќа ќе те обземе:smir:




Секс= болест:smir:




Очи се благосостојба и среќа, а пајаци се караници, си требала да ги утепаш за да имаш ти придобивка од истата:smir:
Фала многу за издвоеното време.Мислев нешто лошо е.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
ajde i ja da go kazam mojot son;sonuvam stado ovci i naednas gi napadna volk a toa bil gavol pretvoren vo volk i koga napadna ovcite se razbegaa trcea so seta sila,a ovcarot koga go vide volkot se pretvori vo strasno sustestvo neznam kakvo bese i mu se sprotivstavi i se razbudiv:ija:.Sto znaci toa?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
ajde i ja da go kazam mojot son;sonuvam stado ovci i naednas gi napadna volk a toa bil gavol pretvoren vo volk i koga napadna ovcite se razbegaa trcea so seta sila,a ovcarot koga go vide volkot se pretvori vo strasno sustestvo neznam kakvo bese i mu se sprotivstavi i se razbudiv:ija:.Sto znaci toa?

Непријател имаш некој..:smir:
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
Голема среќа ќе те обземе:smir:
Секс= болест:smir:
Од кога соновите се толковаат по некој стандард?
звучи како речник тоа ти го казуваш
секс-болест
ова- она.....

Најчесто тие произлегуваат од нашите чуства во подсвеста.

И жално е да се мисли дека некој сонот ке му каже нешто. Сонот е како ’мислите’. Тие доаѓаат и си одат. И секое толковање е толку сестрано што е тешко да се промарши.

п.с. не сум бил на лекар 12 години така да секс- болест не е точно ама ич, 0, ништо од тоа

Непријател имаш некој..:smir:
секој има непријател и секој мрази некого :tapp:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Од кога соновите се толковаат по некој стандард?
звучи како речник тоа ти го казуваш
секс-болест
ова- она.....

Најчесто тие произлегуваат од нашите чуства во подсвеста.

И жално е да се мисли дека некој сонот ке му каже нешто. Сонот е како ’мислите’. Тие доаѓаат и си одат. И секое толковање е толку сестрано што е тешко да се промарши.

п.с. не сум бил на лекар 12 години така да секс- болест не е точно ама ич, 0, ништо од тоа



секој има непријател и секој мрази некого :tapp:

Добро зошто прашуваш ако не сакаш толкување??
Го кажувам она што го знам, ако не ти звучи ко што треба..:nesum: едноставно прескокни, и следниот пат немој да ме прашуваш!
Или можеби очекуваше да ти кажам дека ќе плеснеш некоја да се израдуваш м?
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
еднаш сонував дека имам секс со јака женска и другата вечер имав.
малце ми падна мака што не сонив броеви за лото (тогаш имаше лото)
Толкување?
Изгледа појке сакам пари
:toe:
Не побарав толковање сам си дадов.

Мене јасно ми е дека си модератор и си ја вршиш работата ама ова беше колку да видат другите дека не се толкува сон. и секогаш имало и ќе има луѓе кои не веруваат во самите себе па барале помош од други за работи кои во сега во 21 век е лудост да се помисли дека влиаат на текот на животот
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Не побарав толковање сам си дадов.

Мене јасно ми е дека си модератор и си ја вршиш работата ама ова беше колку да видат другите дека не се толкува сон. и секогаш имало и ќе има луѓе кои не веруваат во самите себе па барале помош од други за работи кои во сега во 21 век е лудост да се помисли дека влиаат на текот на животот


Оддамна луѓето си бараат обајснување на својте соништа, некој за добрите некој за лошите, па и ден денес е останато, и точно е дека голем број од нив потекнуваат од самата подсвест, далеку било дека сум јас некој гаталец кој предскажува нечии судбини, давам само едноставни објаснувања, кој сум ги научила од постарите, но тој што не сака не прашува, тој што го интересира прашува, му се или не бендисало тоа е веќе друга работа..
И да не сум модератор:helou:
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
Оддамна луѓето си бараат обајснување на својте соништа, некој за добрите некој за лошите, па и ден денес е останато, и точно е дека голем број од нив потекнуваат од самата подсвест, далеку било дека сум јас некој гаталец кој предскажува нечии судбини, давам само едноставни објаснувања, кој сум ги научила од постарите, но тој што не сака не прашува, тој што го интересира прашува, му се или не бендисало тоа е веќе друга работа..
И да не сум модератор:helou:
Моја грешка тогаш.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ова незнам дали да го класифицирам како сон... Сабајлето кога станав се чувствував многу изморено и се беше вода направено, и ќебето и перницата и креветот, а ништо не сонував... Може нешто да значи? (освен тоа дека многу сум се испотил, а кога си легнав бев смрзнат... и не се помочав, :icon_lol: ова беше претерано, буквално се беше вода направено).
 
Г

Гоццццце

Гостин
Леле нека го токлува некој ве молам.. најгрдиот со сон во животов, само што станав.
Сме си стоеле прво во некој супермаркет со моите и со сестра ми.. и некое девојче сум сонувал нонстоп со него сме биле. И наеднаш се префрлив со моите другари и оп нешто почна да ме влече, да ме боли и да се згрчувам и ме повлече скрос и ме снема а последно што слушнав беше Гоцее Гоцее и плач. Некое време се ми беше темница ( се исплашив дека вистински умрев и чекав што е следно :) ). И вистински беше коо да сум умрел и дојде некој глас и ме праша дали сакам да се вратам и зошто и изговарав само да да и името на женска ми...и наеднаш почнав да се враќам наназад и да се одгрчувам, исто така како што бев повлечен, но се вратив во станот на старата кукја. Сум му се јавил на татко ми дали се во ред и ми одговорил потврдно но плачел на телефон и сум го молел да ми каже што е работата но не ми кажал, и потоа сум го видел другар ми во ходникот се кинел од плачење но не стасав да го прашам што е работата и се разбудив.
Испотен се разбудив и преплашен, и три минути ми требаа да се стабилизирам дали сум мртов или не.. :S Си го сакам животот! :)
Ај едно толкување сеа.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
сеа само сто станав па да писам што сум сонувал дека ке заборавам.
Сум требал некаде да одам со меѓуградски автобус и тој автобус бил на мајка ми. требало да се качиме во тој автобус на некое место(незнам каде е тоа, ама во сонот испаѓа дека знам каде што е). Автобусот дошол сите се качиле и јас таман да се качам ми затворил врата шоферот и тргнал. Јас како ненормален сум трчал по автобусот да го фатам(сега нозе ми се тресат) ама не застанал. Сум и викал на мајка ми да му рече на шоферот да застане ама таа само седела на седиште и ми покажа викаше да одам на следната автобуска. Сум отишол таму со некои луѓе и сум го чекал автобусот. Сосле некое време сум го здогледал автобусот како иде..... и брат ми ме разбуди и одма јас да пишам што сум сонувал
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сонував Вампири бе :nesum:
Имаше некаква церемонија нешто ко матура имаше сестра ми...Па мислам дека ме гризна едниот, а и јас самата бев вампир. Потоа гледав албум и во него беше мајка ми во невестински фустан.
:uvo:
 
С

Сатори

Гостин
Ова е малку чуден сон. барем за мене.Сонував нешто како супер-бебе, онака мало, слатко и како си седи на еден стол.Зошто ми беше многу мило, кога сакав да го земам да го гушнам, ме седна со раката на креветот (ете зошто супер-бебе) и му се насмевнав и му реков дојди и ми седна на главата бе!:lud:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
Најгрозниот сон во живот шo сум го сонвела! Осеќав се,како да се дешават во реалност,а не во сон!
Лето било,сум сакала да ја ставам капата на гла,ама во капата имало оса,не сум ја видела и ми влегла осата во увото :uvo: Мнооогу незгодно чувство беше,иако спијав,како вистина да ми се дешаваше,одма се разбудив и си проверив дали имам нешто во ушите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom