Сонови, толкување на сонови

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Сонував голема сиромаштија во моето семејство.
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
јас сонував дека цело друштво сме биле у моја викедница која иначе била на сред пустина , нишо немало околу , и одеднаш сме погледнале низ прозор и сме виделе као доаѓаат бранови , вода . и почнало да ја поплавува викендицата ...
прочепкав на нет да видам шо значи пустина и поплава , двете имаат исто значење - некаква загуба ... :toe:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
Многу чуден сон.Јас и не сонувам често во последно време,а и да сонувам ги заборавам штом се разбудам или знам дека сум сонувала ама не се сеќавам,ама на овој попладневен сон се сеќавам(дел)
Се наоѓам во некој реновиран објект(во сон сум знаела кој е,постои,но кога се разбудив не се сеќавам).Таму многу познати фаци,поминувам покрај нив,убави женски,насмеани лица,модерно облечени и се онка на висока нога.Си помислив“блазеси им,а јас црнчам,никогаш нема да успеам како нив“.
Одеднаш пред мене се стори еден муслиман,онака млад,ме покани да работам кај него во тој објект.Се израдував оти сите вработени со кои зборував беа презадоволни,пресреќни.Еве,сега и јас ќе бидам како нив,задоволна и среќна во животот.
Тој млад човек ме покани да влезам во една многу убава просторија.Никогаш немам влезено во некоја муслиманска одаја.Таму видов закачено платно и на него дел од куран,некакви позлатени маси,черги и сл.
Си велев што барам тука.Додека разгледував каде сум младиот човек ме зграпчи и ме присили на секс,ме силува.На неговото лице зрачеше задоволство што ете уште една Македонка,што уште една православна жена во својата утроба ќе има муслиманско дете.Се згрозив и се уплашив,а како сега да кажам на мојот сопруг дека ме затруднил муслиман?Знаев дека несмеам да му кажам,дека детето ќе го побацам,ќе дигам тежок товар и ќе го исфрлам плодот.Онака бегаајќи во метежот
ги гледав девојките и си помислив:ете на таков начин тие биле запослени,ете на таков лесен начин тие успеале,нивните лица зрачат со задоволство,но дали??или несмеат да кажат оти ќе испадне срам и морат да молчат?
Јас некако повторно се најдов во одајата на тој човек,кој клечеше на еден тепих,а до него клечеше неговата млада сопруга кога беше облечена во мантил и забрадена во една свилена марама.Таа беше свртена,несакаше да ме погледне во лицето,или таа не сакаше мене да ме погледне,во неа почувствував болка што мора да ја трпи таа тортура од својот сопруг жртвувајќи се заверата

Толку.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Сањав како идам на факс, регулар шема како и секој ден само што надвор било темница а не ден...Сум застанал на семафор а до мене чоек на точак...И свети црвено , јас чекам да се упали зелено и да тргнам...И одеднаш глеам како човекот што е до мене трга на црвено а од другата страна иде дводелен автобус...Уместо да помине побрзо овој се стаписува и застанува и автобусот го прегазува...Одеднаш не знам што да праам пошо од тоа што цел автобус поминал преку него и му отсекол дел од прстот кој се наоѓа на тротоарот до мене...Се нашла таму и некоја жена а јас сум си продужил накај факс....

Многу чудно...

Значење...:toe:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Болест тешка.. и нејќам да го толкувам, до сеа најлош сон...:(
eee fala sto mi odgovori...........zna4i ako me nema na forum luge da znaete sum umrela od nekoja teska bolest..........kojznae so e so mene:raz::nesum::(.sepak fala Lusi_Lu.......ako znaes uste nesto da mi kazes u vrska so sonov pls pisi mi.10x
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував голема сиромаштија во моето семејство.

Благосостојба:smir:

Сањав како идам на факс, регулар шема како и секој ден само што надвор било темница а не ден...Сум застанал на семафор а до мене чоек на точак...И свети црвено , јас чекам да се упали зелено и да тргнам...И одеднаш глеам како човекот што е до мене трга на црвено а од другата страна иде дводелен автобус...Уместо да помине побрзо овој се стаписува и застанува и автобусот го прегазува...Одеднаш не знам што да праам пошо од тоа што цел автобус поминал преку него и му отсекол дел од прстот кој се наоѓа на тротоарот до мене...Се нашла таму и некоја жена а јас сум си продужил накај факс....

Многу чудно...

Значење...:toe:
Значење, си му продолжил животот некому..:smir:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Ova ne e normalno so go sonuvam cela nedela znaci
Sonuvam kako ima nekoja vojna site placat a jas placam na momenti so niv na momenti se smeam.Tolku sum isplasena vo sonot od se, od site tie ubivstva koi gi gledam vo sonot, od krvta koja so e nasekade okolu mene.No najinteresnoto e sto sekogas ama bas sekogas koga doagam jas na red da me ubijat mene mama me budi.Sekogas mi se desava istoto, sekogas....
Aj koj se razbira vo sonovi ako moze da mi akze so znaci ova se...
Fala odnapred:smir:
 
С

Сатори

Гостин
Луси сонував запалка како ми стои на кутијата цигари и утрово кога се разбудив се сеќавав само на таа слика и еве уште не ми излегува од глава?:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Луси сонував запалка како ми стои на кутијата цигари и утрово кога се разбудив се сеќавав само на таа слика и еве уште не ми излегува од глава?:smir:

Премногу си напната, внимавај да не избувнеш..:smir:

Ova ne e normalno so go sonuvam cela nedela znaci
Sonuvam kako ima nekoja vojna site placat a jas placam na momenti so niv na momenti se smeam.Tolku sum isplasena vo sonot od se, od site tie ubivstva koi gi gledam vo sonot, od krvta koja so e nasekade okolu mene.No najinteresnoto e sto sekogas ama bas sekogas koga doagam jas na red da me ubijat mene mama me budi.Sekogas mi se desava istoto, sekogas....
Aj koj se razbira vo sonovi ako moze da mi akze so znaci ova se...
Fala odnapred:smir:

Абери, кавги..
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
:)))) Луси Олмајти, сонував како во џебот немам воопшто пари, ал дупе бев ептен. Дали тоа значи дека ако брцнам сеа, ќе најдам многу кеш? :)))

Ајде, можам и јас вака да гаѓам сонови. Конкуренција ќе ти бидам :vozbud:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
:)))) Луси Олмајти, сонував како во џебот немам воопшто пари, ал дупе бев ептен. Дали тоа значи дека ако брцнам сеа, ќе најдам многу кеш? :)))

Ајде, можам и јас вака да гаѓам сонови. Конкуренција ќе ти бидам :vozbud:

Успех во работа значи да ненајдеш динар в џеб бе Серпико, и ако бе бидими конкуренција, таман може и каса да напраиш да фрлат по некој динар, за да им се оствари сновидението:pipi:
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
еднаш сонував дека имам секс со јака женска и другата вечер имав.
малце ми падна мака што не сонив броеви за лото (тогаш имаше лото)
Толкување?
Изгледа појке сакам пари :toe:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера саљав како со двајца другари бегаме од други другари.
И едните на едната странма другите на друга страна.А се се случува во школски двор и ги глеам таму стојат и ние бегаме и ја едно време стојам и трчам и не можам да и стигнам се дерам се дерам и после ги најдов едниот се повреди лошо и една жена.
После пак идам во школо и имало крава таму.И ја идам и ми бара пари кравата и викам неам и ме фаќа за грб и ме гризе а се дерам ја и викам неам пари.
Ваљда ме пушти и така заврши сонот.
 
D

Daftie

Гостин
Пред некој ден сонував како ме бркаат очи, со раце и нозе и повисоки од мене.. Баш онаки ко на Еднооки. Беше нешто страшен сон, али памтам само дека ме бркале по некои морничави скали...

А сношти сонував како кај мене во купатило имало некој гнасен пајак со големина колку просечна дланка. Со пробала да го прскам со вода, ама наеднаш од сегде се појавиле многу пајаци од сите големини. И почнале да ме лазат по цело тело. Јас сум испаничила и се осеќав како long time dead труп...кога после наместо пајаци, на моето тело имало разни(исто гнасни) инсекти...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom