Сонови, толкување на сонови

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Сонував змија, што е тоа?
А и друг сон: цело време се мачев да стасам до школото, ама се нешто ми пречеше. Мајка ми ќе ми каже да направам нешто или некој друг, а цело време во глава ми е дека мора да стасам до школо. Задоцнив, го гледам саатот 10 и 12 и почнав нешто да се нервирам, викам такси, додека стасам до таксито некоја друга работа излева што ми пречи... и се така.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Сонував змија, што е тоа?
А и друг сон: цело време се мачев да стасам до школото, ама се нешто ми пречеше. Мајка ми ќе ми каже да направам нешто или некој друг, а цело време во глава ми е дека мора да стасам до школо. Задоцнив, го гледам саатот 10 и 12 и почнав нешто да се нервирам, викам такси, додека стасам до таксито некоја друга работа излева што ми пречи... и се така.
Мислам дека змија значи дека имаш некој душман.А за второто незнам?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
За толкување на сонови,од онаа што го имам прочитано од Јунг-Психологија и Алхемија се до човекот,како е воспитуван религиски,не свесното кај човекот.
Не се занемаруваат и симболите во сонот(Пр.круг,триаглник и сл)Тешка книга,но вреди да се прочита.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
luge da prasam nesto....sonuvam veke po vtor pat u godinava kako sum bila nevesta,samo ovoj pat ( za razlika od prviot son ) trebalo da se mazam so segasniot de4ko.celo vreme sum bila u ven4anica dodeka sum barala nekoj buket ama celo vreme bil buketot vo crna hartija oblozen,neznam zosto ama takov barav da bide,crno-bela kombinacija.i pred da odime so moite roditeli i rodnini na mestoto kade sto ke bide proslavata,sum se najdov vo kukata na de4ko mi samo vo sonot bese kako cela raskrsena,stara kuka i tetka mi mi stavila edno kao ven4e na glavata od cvekinja i so bela mreza odzadi i naednas se pojavi i mojot pokoen dedo da mi 4estita..............luge so zna4i sonov ?:(:nesum::raz:ajde ve mooolam odgovorete mi sto poskoro ako moze.fala odnapred
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Сонував како сум била облечена во невестински фустан и сум бегала од нешто, незнам од што а во раката суд држела прекрасен, убав цвет.
Anyone knows what it means?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Уф вака сега.
Прв сон:
Сум сонувал како у школото некој од странство дошле некој музичари познати и донесиле 2 змии еден питон и кобра една.После тоа јас некако сум избегал и сум видел таму некое јадење се служело и можело маса столче неш да си земиш.И јас сум се најадил и сум си земал една маса.Послето се враќам дома и ми кажуат дека дедо (инаку починат е) се премеселил у куќа под нашата на еден пријател куќата.И била празна унатре скрос куќата и така.
Втор сон:Го заборавив моментално кога ќе ми текне ќе пишам.

Кражби, лаги, кај некој пријатели..

цела нок сонував дека како со моите другарки и викаме на една познаничка се караме кога сме сите.А потоа кога се разделив од другарките ми беше страв пак да не се сретнам со познаничката , бидејки останав сама:toe:
Имаш ривалка, или си несигурна во нешто..:smir:

Што значи да сонуваш КЛУЧ?
Ова сонов беше како јас спијам и сега го имав клучот во рака , ама спиејки ми паднал па се убив од барање после и на крај си го најдов пак.:toe:
Некое толкување?

Среќа која си ја изгубила, арно ама пак си дошла кај тебе..:smir:

Бре у последно време се чудни сонови сонувам.
Значи се почна како јас со моите другари од клас идеме на викендичкава моја.И си идеме се спремаме глеаме да не сме забораиле нешто и наместо дома тргнуваме во друга насока.
И се изгубив и наеднаш останувам сам а другариве мои ограбуваат безнзински и др. и ја ги мавам со упаљач и не ги погодив.И тетин ми ме барал и ја застанувам коли а тоа се околу мене шума и наеднаш излегувам и глеам жито ама големи полиња беа не го видов крајот.И после пак се наоѓам у шума и глеам носат камиони и пуштаат животни.Памтам имаше тигар,змија,мајмуни и нешто друго.И се враќам по истиот пат и го глеам Скопје и викендичката и наеднаш излегувам со моите другари.Земаа стварите и ми дадоа една чинија со пржено лепче која ми падна и јадев само од горе.И имаше неколку патеки викам ќе идеме на десно ако идеме право е бит пазар ќе не убијат.И идеме право и ме ставаат у затвор.И ја глеам мајка ми во некоја кујна и викам дај ми го најголемиот нож да ги убијам сите.И го зеам и седнувам на една маса и до мене Адријан Гаџа и една жена.И праам план како да бегам му викам сеа ако ме фатиш те закљав со ножов.И после го глеам татко ми како стои пред некоја зграда и чита вест и се заврши тука.

И Адријан Гаџа у сонов а? хаххаа

Пробовуаш да се одмоташ од некој лавиринт, незнаеш на што си, ептен си сплеткан во интриги, и внимавај со кого се дружиш, огромни лицемери имаш околу тебе, послушај дома што те советуваат:smir:

Луѓе, ај малку помош. Пред некој ден сонував како се давам у каллива вода. Знаев дека веќе умирам, ама воопшто не ми беше гајле. И кога се разбудив, се осекав некако задоволно. Ќе може ли некој да каже што би требало ова да значи?
Непријатности, кои сепак ќе излезат на добро, затоа што сепак си се чувствувала задоволно, односно ќе успееш да препродиш се што ќе ти излезе како неприлика:smir:

:helou: ја еднаш имам сонувано дека летам. во почетокот на сонот летав онака полека али после ептен убрзав толку брзо што знам дека во сонот за само неколку секунди стигнав до австралија и таму заправ со летање и почнав да паѓам и паднав у некој океан и се разбудив.исто така ијам сонувано неколку пати дека мозам да лебдам над земјата онака да левитирам и не само јас туку во сонот имаше многу луге шо лебдеа
Неспокој е летање, океанот е солзи, значи некој нелагоден период:smir:

Сонував змија, што е тоа?
А и друг сон: цело време се мачев да стасам до школото, ама се нешто ми пречеше. Мајка ми ќе ми каже да направам нешто или некој друг, а цело време во глава ми е дека мора да стасам до школо. Задоцнив, го гледам саатот 10 и 12 и почнав нешто да се нервирам, викам такси, додека стасам до таксито некоја друга работа излева што ми пречи... и се така.

Змија значи грабеж, злостор, не е убаво..

Некои нелагодности на училиште, нормална работа :)

luge da prasam nesto....sonuvam veke po vtor pat u godinava kako sum bila nevesta,samo ovoj pat ( za razlika od prviot son ) trebalo da se mazam so segasniot de4ko.celo vreme sum bila u ven4anica dodeka sum barala nekoj buket ama celo vreme bil buketot vo crna hartija oblozen,neznam zosto ama takov barav da bide,crno-bela kombinacija.i pred da odime so moite roditeli i rodnini na mestoto kade sto ke bide proslavata,sum se najdov vo kukata na de4ko mi samo vo sonot bese kako cela raskrsena,stara kuka i tetka mi mi stavila edno kao ven4e na glavata od cvekinja i so bela mreza odzadi i naednas se pojavi i mojot pokoen dedo da mi 4estita..............luge so zna4i sonov ?:(:nesum::raz:ajde ve mooolam odgovorete mi sto poskoro ako moze.fala odnapred

Болест тешка.. и нејќам да го толкувам, до сеа најлош сон...:(

Сонував како сум била облечена во невестински фустан и сум бегала од нешто, незнам од што а во раката суд држела прекрасен, убав цвет.
Anyone knows what it means?

Болна ќе бидеш теа.. :(
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Lusy lu
pomagaj
veke 3-4 veceri po red sonuvam kako imam seks so na mojata zenska sestra i i toa javno go pravime no nikako pred nea
kazuvaj so mi znaci toa
pomagaj oti ke spobudalam:kesa:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Lusy lu
pomagaj
veke 3-4 veceri po red sonuvam kako imam seks so na mojata zenska sestra i i toa javno go pravime no nikako pred nea
kazuvaj so mi znaci toa
pomagaj oti ke spobudalam:kesa:

Секс на сон, значи дека ќе се разболеш, и ти и таа што си ја сонил.. ништо страшно :smir:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Онака секоја вечер сонувам апарат (за сликање), can someone tell me what that meen!?
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Пред некоја вечер сонував дека моиве го пуштиле брат ми на пазар да купи грав и кога си дошол тој донел 2 вреќи големи грав ама тој гравот бил многу голем колку човечко уво некоја големина и плус тоа донел и празни вреќи ама многу и ај кажете шо би значело ова оти нонстоп мислам:raz:
 
D

Daftie

Гостин
Онака секоја вечер сонувам апарат (за сликање), can someone tell me what that meen!?
Мислам дека камера значи нешто како ненадејна промена или слично...

Јас во последно време сонувам некои пишани букви, реченици, све нешто читам и има некои конкретни податоци, а никако да разберам што е:raz:... Anyone?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Пред некоја вечер сонував дека моиве го пуштиле брат ми на пазар да купи грав и кога си дошол тој донел 2 вреќи големи грав ама тој гравот бил многу голем колку човечко уво некоја големина и плус тоа донел и празни вреќи ама многу и ај кажете шо би значело ова оти нонстоп мислам:raz:
Грав е успех, среќа во работата:smir:

Мислам дека камера значи нешто како ненадејна промена или слично...

Јас во последно време сонувам некои пишани букви, реченици, све нешто читам и има некои конкретни податоци, а никако да разберам што е:raz:... Anyone?

Испразни се искажи си секому што треба, и ќе ти минат сните:smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сонував како имало војна ваљда:S.Како што ми гледа прозорот од соба накај плоштад,од таму доаѓаа многу хеликоптери,кои јако бучеа и некои незнам други летачки справи кои исто предизвикуваа бучава.Јас,сестра ми и баба ми бевме во станот,а мајка ми и татко ми беа на работа,па се јавувавме да се најдеме негде да бегаме заедно незнам што.Искочивме надвор цел народ бил у фрки,бегавме под згради кои биле сигурни,за да не не бомбардираат:S.Знам сум отишла на некое место под земјата ваљда метро,и со сестра ми последните пари сме ги дале за да купиме некакви карти:S.Али не сме можеле да чекаме па сме трчале да се засолниме во некои згради.И таман коа сме мислеле дека сме готови,заедно со другите луѓе кои биле под тие згради,сме замижале и сонце огреа.Потоа сме се нашле целото семејство пак,а пола град бил разрушен:S
Луси што можеш да кажеш за ова?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував како имало војна ваљда:S.Како што ми гледа прозорот од соба накај плоштад,од таму доаѓаа многу хеликоптери,кои јако бучеа и некои незнам други летачки справи кои исто предизвикуваа бучава.Јас,сестра ми и баба ми бевме во станот,а мајка ми и татко ми беа на работа,па се јавувавме да се најдеме негде да бегаме заедно незнам што.Искочивме надвор цел народ бил у фрки,бегавме под згради кои биле сигурни,за да не не бомбардираат:S.Знам сум отишла на некое место под земјата ваљда метро,и со сестра ми последните пари сме ги дале за да купиме некакви карти:S.Али не сме можеле да чекаме па сме трчале да се засолниме во некои згради.И таман коа сме мислеле дека сме готови,заедно со другите луѓе кои биле под тие згради,сме замижале и сонце огреа.Потоа сме се нашле целото семејство пак,а пола град бил разрушен:S
Луси што можеш да кажеш за ова?

Абери, караници бебуш, ама се ќе се исчисти на крај, држ се сега и ќе има убави денови пред тебе:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom