Сонови, толкување на сонови

Член од
23 ноември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Порано многу често сонував како да паѓам од негде, од скали или од тераса, и онака ептен глупо е чуството, како да ти излегува нешто од стомакот... :oops: А нај лошо е што паѓањето беше slow motion, како во матрикс. Уфф.. ептен го мразам тој сон. Добро е во последно време не сум го сонувал :D
Сонувал некој од вас вакви работи? :)
lele da jas sum sonuvala takvi raboti...mn e glupo... sakas da se razbudis ama nemozes i pagas i pagas...jas taka sum pagala od skali, od planina, i po sneg i mn e glupo! go mrazam toa!
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Ви се случило некогаш да сонувате некој сладок еротски сон.. нешо со некоја типка ово-оно.. и кога ќе дојде она најслаткото се будите :(

И после пробувате на сила да го досоните

ама не иде м.м.е. (кој прв почна)
Колку пати имам сонувано такви сонови но еден ми бесе посебен имав секс со најубата зенска од мој клас и таман имавме добра предигра и во тој момент мајка ми ме буди да идам во сколо и во тој момент дозивеав нокаут. И во школо на час ја гледам цело време да мозам да си го вратам филмот што како беше ама ништо од тој филм.:sekss:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
А некој да каже нешто за ова... Веке многу пати овој месец истото го сонувам... Патувам некаде (едноставно го минувам патот), никако да стигнам и се некако истата трака/песна и ритам врти..... :uvo: Ке разбуди некои чувства на далечност/тага (тоа сонувам дека го чувствувам), и кога ке се разбудам некако празно се чувствувам... :uvo:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
А некој да каже нешто за ова... Веке многу пати овој месец истото го сонувам... Патувам некаде (едноставно го минувам патот), никако да стигнам и се некако истата трака/песна и ритам врти..... :uvo: Ке разбуди некои чувства на далечност/тага (тоа сонувам дека го чувствувам), и кога ке се разбудам некако празно се чувствувам... :uvo:

Значи дека си упорен и често се стремиш кон некој идеал, ама ти е тешко да ги оствариш и затоа се вртиш во круг дури и потсвесно, пробај изиграј на друга карта:smir:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Луси, може да ми кажеш дали имаат значење некое бројки во сонот? Ја сонував мајка ми како била опседната накај хистерична околу 2 и 15, постојано ги гледала и слушала некој како ги изговара.. А потоа и мене ми поминало во опсесија.
Исто сонував и како сум проаѓала низ дворот пред зградата што ми е и беше полн со тажни глави на мачки и ме гледаа, ама беа замрзнати главите.. :toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
Луси, може да ми кажеш дали имаат значење некое бројки во сонот? Ја сонував мајка ми како била опседната накај хистерична околу 2 и 15, постојано ги гледала и слушала некој како ги изговара.. А потоа и мене ми поминало во опсесија.
Исто сонував и како сум проаѓала низ дворот пред зградата што ми е и беше полн со тажни глави на мачки и ме гледаа, ама беа замрзнати главите.. :toe:
Бројките прествавуваат презафатеност преокупираност, мачките претставуваат непријатни настани кога се во поголем број, како и да е се вкупно некоја грижа немил настан.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Сонував дека сум скршил некој заб.
Објаснување?
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Кецот.Не ме болеше, само ми беше многу мака, и си викам каде ке одам без преден заб.Многу се уплашив
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
Кецот.Не ме болеше, само ми беше многу мака, и си викам каде ке одам без преден заб.Многу се уплашив


Бидејќи не те болело, значи смртт на некој подалечен.. :(
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Lusi _Lu aj zirni na mojot post ednas veke...............me interesira so moze da zna4i mojot son.........ok?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Некој викат дека сонот трае 1 секунда.Јас не верувам зошто кога зборуваме во сон не е 1 секунда.А инаку кога сонувам секогаш се будам на најслаткото и тоа е тогаш кога ќе ме разбуде телефонот.:duel:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom