Сонови, толкување на сонови

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Сонував демек у една куќа... излагам ја (облечен онака у тренерки и знам капуљача имав на глава:)) од една соба и влагам у ходник, а од друга соба каршија влага едно девојче кое не го знам лично само онака го имам видено... И се гушнуваме премногу цврсто... воздишки, насмевки...

Ениуан?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Сонував демек у една куќа... излагам ја (облечен онака у тренерки и знам капуљача имав на глава:)) од една соба и влагам у ходник, а од друга соба каршија влага едно девојче кое не го знам лично само онака го имам видено... И се гушнуваме премногу цврсто... воздишки, насмевки...

Ениуан?
Непријатни моменти, и некоја настинка..:smir:
 
С

Сатори

Гостин
Луси, сонце ова ми е многу битно, сонував вечерва како си вадам слоеви од лицето и секој слој што го вадев беше потанок, а лицето ми стануваше се посветло и почисто.
Некое толкување?:smir:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.700
Поени од реакции
13.355
Морам да го кажам сонот додека е свеж.

Значи се наоѓам во дворот на баба ми. Во тој момент летам (Нешто како во Притаен тигар скриен змеј) и ги допирам горните гранки од дрвјата. На нив ги гледам мачките (кои живеат кај баба ми во реалност). Сакам да ги симнам доле но тие ме грепкаат со шепите.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Луси, сонце ова ми е многу битно, сонував вечерва како си вадам слоеви од лицето и секој слој што го вадев беше потанок, а лицето ми стануваше се посветло и почисто.
Некое толкување?:smir:

Аууу Сатори бејб зашо вакви лоши сонови м?
И сеа како да ти кажам.. глупо не да ми е, лош е сонот пред се тешка болка, несреќа... ај доста више да идам у пм!:nesum:Ај да се надеваме дека ништо не е :(
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Морам да го кажам сонот додека е свеж.

Значи се наоѓам во дворот на баба ми. Во тој момент летам (Нешто како во Притаен тигар скриен змеј) и ги допирам горните гранки од дрвјата. На нив ги гледам мачките (кои живеат кај баба ми во реалност). Сакам да ги симнам доле но тие ме грепкаат со шепите.
Саладинчо, има луѓе околу тебе кои што знаеш дека се преваранти и лицемерни, само неможеш никако да се оттарасиш од нив:smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Баш сакам да сонувам, ама убави работички.Неколкупати како во телевизорот и да ми иде на пред на ѕад, на пред на ѕад. и право свестата ми се врте
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Сонував како сум седела со една другарка во влезот на зградата, бидејќи надвор врнело дожд. Ние такви сме седеле внатре, и после некое време се симнува еден мој комшија по скалите и ни вели не треба овде да се седи ама бидејќи врне, седете.
И тоа беше сонот, глупав сон, според мене.
Луси Лу .... ????
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Сонував како сум седела со една другарка во влезот на зградата, бидејќи надвор врнело дожд. Ние такви сме седеле внатре, и после некое време се симнува еден мој комшија по скалите и ни вели не треба овде да се седи ама бидејќи врне, седете.
И тоа беше сонот, глупав сон, според мене.
Луси Лу .... ????

Верност, среќа... а доколку ве намокрил е тага....
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
luge mene mi se desava toa so go sonuam da mi se ostvari,se do detali od sonot.neverovatna star jebiga..........a naj jak son do sea mi bilo deka iam seks so de4koto....i ona bas se vnesov i za malce ke svrsev.......ali se razbudiv od vozbuda :pos2:booozeee...........takvo neso do sea ne mi se desilo,u son da dojdam do to4ka na orgazam :):):).vi se ima deseno takvo nesto?bas me interesira,pogotovo kaj devojkite,zosto znam na maski im se slu4uva toa taka po 4esto :):)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
luge mene mi se desava toa so go sonuam da mi se ostvari,se do detali od sonot.neverovatna star jebiga..........a naj jak son do sea mi bilo deka iam seks so de4koto....i ona bas se vnesov i za malce ke svrsev.......ali se razbudiv od vozbuda :pos2:booozeee...........takvo neso do sea ne mi se desilo,u son da dojdam do to4ka na orgazam :):):).vi se ima deseno takvo nesto?bas me interesira,pogotovo kaj devojkite,zosto znam na maski im se slu4uva toa taka po 4esto :):)
Па нели невина си ма?
Или само у сон се сексаш? Демек потсвеси припреми си праиш? м?
И сеа чим си свршила у сон готоо нема химен, крв ич на прв пут, пошто више ти пуштила другаркати...(ова свати го ко толкување на сонов):nesvest:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Па нели невина си ма?
Или само у сон се сексаш? Демек потсвеси припреми си праиш? м?
И сеа чим си свршила у сон готоо нема химен, крв ич на прв пут, пошто више ти пуштила другаркати...(ова свати го ко толкување на сонов):nesvest:
SAMO IAM SONUENO VAKVO NESTO ne mi se ispolnilo seuste za informacija.i pisav deka ZA MALKU ke svrsev a ne svrsiv.dovolno ti pojasniv?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Како сретнувам некој кинез, не знаеше каде е Факултетот за физичка култура, јас го однесов до зградата, ми се заблагодари и после се видов со јорган во раце како се спуштам низ бесконечни скали(ваљда беа од факултетот, бидејќи имаше студенти)...брееее:jaj::helou:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Како сретнувам некој кинез, не знаеше каде е Факултетот за физичка култура, јас го однесов до зградата, ми се заблагодари и после се видов со јорган во раце како се спуштам низ бесконечни скали(ваљда беа од факултетот, бидејќи имаше студенти)...брееее:jaj::helou:

Затвореност во себе, недоверба некоја.. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom