Сонови, толкување на сонови

Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
луѓе а некој да ми каже шо значи мојо сон,знам дека значи,пошо такви ми се соновите,да не речам претскажувачки!

нооогу често,у неделата барем еднаш,сонувам како ми паѓаат забите,или се расипани,или нешто вилицата не ми е в ред,пропратено со реална неиздржлива болка!! :toe:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
луѓе а некој да ми каже шо значи мојо сон,знам дека значи,пошо такви ми се соновите,да не речам претскажувачки!

нооогу често,у неделата барем еднаш,сонувам како ми паѓаат забите,или се расипани,или нешто вилицата не ми е в ред,пропратено со реална неиздржлива болка!! :toe:

jas kolku sto imam slusano, i citano da ti padne zab na son znaci smrt.
neznam kolku e tocno, a i ne mora da znaci deka ke se sluci...
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
jas kolku sto imam slusano, i citano da ti padne zab na son znaci smrt.
neznam kolku e tocno, a i ne mora da znaci deka ke se sluci...
:icon_eek::icon_eek: аууу..неее...а бе коа питав други,секоаш ми викаа,не знам шо е тоа,ама не е ич убаво...
ууу лошо!!!лошо!!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Сум била изнервирена сум плачела мн. Дени ме тешел :smir: а у исти момент сум фрлала пари по земјата... Иљадарки . петстотки.. шо значи тоа?

Сонот ми се оствари :(.. ццц ...

пари=муабети ( арно шо сум ги фрлила пошо не се точни ..) цц сум предвидела :toe:

бај де веј .. сонував у сон мн ми се сакало .. хехе
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи сонував како сум играла фудбал и топката ме погодила во глава (бар така мислам) и три заба ми се расклатиле и ми паднале, ама онака крвави беа забите. И после сум се насмеала и онака штрбава сум била ,без три заба.:toe:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Значи сонував како сум играла фудбал и топката ме погодила во глава(бар така мислам) и три заба ми се расклатиле и ми паднале,ама онака крвави беа забите.И после сум се насмеала и онака штрбава сум била,без три заба.:toe:
Cim si se nasmeala, ne ti trebaat zabi.
Imas sposobnost da dzvakas so grlo :)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Значи сонував како сум играла фудбал и топката ме погодила во глава(бар така мислам) и три заба ми се расклатиле и ми паднале,ама онака крвави беа забите.И после сум се насмеала и онака штрбава сум била,без три заба.:toe:
Kлатење - некој ке се разболи а пошо и ти паднале... како шо знам јас ако ти пага заб значи смрт.. :toe:
 
D

Daftie

Гостин
Што е ова бе, све заби сонувате.
Што значи да се симнувам и да скокам надолу по скали, а пред мене да фрлам зарче за секој нареден кат...?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Сонував како се наоѓам на некои гробишта, гледам (буквално) дете- Корејче си игра таму со мајка му, а јас гледам како цело време непознати шетаат, а мене устата ми е полна со искршени заби, чуствувам како ми се ронат забиве и после кога станав, првите 2минути јадев бед дека лом ми се забите,ама ок беа. :wink: Ајде бе баби Ванѓи, кажувајте.:helou:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Цела недела сонувам како се тепам бе, ме напаѓаат и тоа се некои морничави карактери, се случува и да се исплашам во сонот ама никако не бегам, цело време им се тепам и стално ги шибам, не знам шо е работава, безброј пати го имам ова сонувано.

А еден другар ми кажа дека ме сонувал како сум умрел :nesvest:
Имаат некое значење овие?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
А еден другар ми кажа дека ме сонувал како сум умрел :nesvest:
Имаат некое значење овие?

коа сонуваш дека некој близок , некој што го сакаш или некој што ти значи барем малку дека умира значи дека си му го продолжил/а животот..барем јас колку што знам...и дека стварно ти значи нешто таа личност..ај ај немај гајле јас сум ја сонувала така мајка ми, брат ми, братучед ми...еххеее се навикнав веќеее:)
 
D

Daftie

Гостин
Нема кој да толкува, ама јас ќе си пишувам.

Сонував како сум се разбудила и цела постела и фацата ми биле во крв. Сум ја прашала мајка ми и она ми рекла дека цела ноќ сум повраќала, и во кревет, и во купатило, а мене не ми текнувало на АПСОЛУТНО ништо од тоа. Оваа недела стварно ми рече да одам на лекар пошто сум болна, но ја одбив, и сега тоа ми го ставала на нос, у смисол "Ти реков јас со време да си појдеш на лекар"...

И друг сон сонував, како сум станала рано како денес(7.30-8.00) и кога сум излегла од соба баба ми сакала да влезе, ми дала пеесет денари и ми рекла дека и е роденден и да одам во кујна да се напијам света вода. Во кујната во лабавото имало онакви роденденски свеќички за торта умацани у шлаг, бројки 1 и 8. Првата помисла ми била "Зар баба ми полни 18?", ама после ми текнало дека 81 би било пологично. Вака неам поим колку години има... А иначе со баба ми сум скарана можда некои добри добри две ипол години...
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
За првиот сон гледаш многу хорор филмови или истите ги сакаш, најверојатно си во конфликт со некој близок. За вториот сон ти недостасува баба ти потсвесно, посебно убавите моменти со неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom