Сонови, толкување на сонови

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Беше полна, многу доближена, а кога почна да паѓа, прво се одвои четвртина, па после половината..Едната половина остана..Ние сме го преживеале ударот, поминала само една топлина која ни удрила у лице.
Voglavno mesecinata znaci radost.
Polnata mesecina znaci deka treba da bides malku vnimatelen.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Додека спиеме мозокот ни работи, ги решавва проблемите кои не мачат, кога на истиот ќе му изнајде соодветно решение се будиме и тој сон го паметиме.Дали ви сеслучило да ве разбуди сон среде ноќ?
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Сонував дека ме гризнало куче, некое големо куче, и десната рака ми ја гризна и ја осеќав болката, ама ни викав ни плачев, само сум излегла од собата и сум побарала помош за раката...???
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
мислам барем претпоставувам дека сонот ти значи дека...
некој твој верен пријател многу ќе те повреди и ти ќе бараш помош од некој друг
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
мислам барем претпоставувам дека сонот ти значи дека...
некој твој верен пријател многу ќе те повреди и ти ќе бараш помош од некој друг
И јас го помислив истото, бидејќи нели куче е верност... па да.. фала:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Сонував многу чуден сон... Сум бил со девојка ми како во некоја соба. И некако чудно ми делуваше, и на крај јас си заминав. Кога се свртев назад да видам изгледаше како да слегувам од брод, а таа седеше со некој непознат кој имаше голем ланец и крст, и му го зеде ланецот, ми го фрли мене а јас го ставив на вратот. И после ова се разбудив. И што би можело ова да значи?
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
pred saat vreme ja sonuvav edna od drugarkite kako e bolna celata vo crno,,, so crna kosa dolga ... majka i placese ja odnese vo bonica iii potoa sonuvav kako sedam vo na brat mi sobATA so eden drugar i mi javuvaat deka umrela... placev na son i tesko mi bese... koga se razbudiv sakav da i se javam no toj broj so go imav vekje ne postoi :shok:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сонував како сум се шетала со една другарка и одеднаш во сонот се појавуваат 2ца: едниот од нив покрупен човек, прв пат го гледам, другиов еден тип со којшто се смував. Доаѓаат ни прават муабет и само одеднаш другарка ми ја снемува некаде со тој покрупниот, а јас останувам со овој со којшто се смував. Правевме муабет, се гушкавме, се смеевме и на крај ме баци...Не знам како заврши сонот, ама може некој да ми каже што значи?
 
Член од
24 август 2007
Мислења
52
Поени од реакции
0
pred saat vreme ja sonuvav edna od drugarkite kako e bolna celata vo crno,,, so crna kosa dolga ... majka i placese ja odnese vo bonica iii potoa sonuvav kako sedam vo na brat mi sobATA so eden drugar i mi javuvaat deka umrela... placev na son i tesko mi bese... koga se razbudiv sakav da i se javam no toj broj so go imav vekje ne postoi :shok:

Smrt mislam deka znaci nesto ubavo... taka da, ne se sekiraj :p
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Ако била болна другаркати,ке оздрави.Да сонуваш смрт баба ми вика, значи дека смртта на тој човек избегала.Добро е
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Сум сањал кошмар...
Сум бил у болница и ми ставале инфузија директ у срце и ме боделе со игли за плетење демек да фати инфузијата и 1 ден сум ја носел инфузијата и едно време почна крв да шприца и му идам на докторот и му викам „докторе вади инфузијава, крв тече ненормално“, а овој си праи муабет на телефон као ништо да не е, и сум ја извадил инфузијата сам и иглите за плетење и сум се облекол во нормални алишта, и се разбудив.

What this mean? :) :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сум сањал кошмар...
Сум бил у болница и ми ставале инфузија директ у срце и ме боделе со игли за плетење демек да фати инфузијата и 1 ден сум ја носел инфузијата и едно време почна крв да шприца и му идам на докторот и му викам „докторе вади инфузијава, крв тече ненормално“, а овој си праи муабет на телефон као ништо да не е, и сум ја извадил инфузијата сам и иглите за плетење и сум се облекол во нормални алишта, и се разбудив.

What this mean? :) :)
Тоа значи дек си понетачен отколку што мислев!!:pos2::pos2::vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сум сањал кошмар...
Сум бил у болница и ми ставале инфузија директ у срце и ме боделе со игли за плетење демек да фати инфузијата и 1 ден сум ја носел инфузијата и едно време почна крв да шприца и му идам на докторот и му викам „докторе вади инфузијава, крв тече ненормално“, а овој си праи муабет на телефон као ништо да не е, и сум ја извадил инфузијата сам и иглите за плетење и сум се облекол во нормални алишта, и се разбудив.

What this mean? :) :)
Дека ќе те изеде огромно колаче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom