Македонска фудбалска репрезентација

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Заслуживме да изгубиме и требаше да изгубиме.
Се докажа дека не не бива и тоа е. Селектор тапа, играчи тапа. Не заслужуваат ни 4 место да бидат во групата.
Да се вратиме во реалноста. Далеку сме светлосни години од какво и да е првенство
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Пак сакав да се заберам од Охрид да ги гледам...
Незнам што не земат некој од бразил барем средина да покрие,и Јонуз во таквото да си ги стави младинциве што ги става.
Да беа младинците ќе беше каде каде подобро за нас....
Време е да се смени одбраната, капитенот на младите треба да се прекомандува у прв тим, исто треба да му се даде шанса и на Стефан Ристовски да игра на десната бековска позиција, можеше еден Сантон со 17 години да го чува Кристијано Роналдо, зашто да не можеме и ние помлади играчи да имаме у тимот.

И искрено, зарем некој и помислуваше на квалификување, 4то место е судено за нас.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.651
Поени од реакции
43.469
Поарно да не тепаа ебаго...... Сеа вака исто како да сме изгубиле.. пропаднаа и овие квал. сеа може само да играат за некое изненадување и бар малце да се извадат за ова, мада тешко да земеме поен и во Ерменија,а не пак во Русија или Ирска...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Да им ебам крвта педерска ! :mad:

Пандев во Интер ко коњ ртча тука топка нејќе да фати му ебам мамицата !:mad:
Пандев скина задна ложа серко.
Колку и лошо да играт не заслужуват ``играјте педери``
Толку се можностите.А јас колку што гледав трчаа се трудеа но тие се можностите.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.009
Поени од реакции
5.326
Браво Македонија! Браво Јонуз! Да ви ебам фамилијата на сите по список! ФФМ Мафија!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Штета што не изгубивме криво ми е... Нека се забрани фудбал во државава има пинг понг има куглање доста беше ова е над се. ЈОНУЗ ОСТАВКА ОДМА
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Битно владееме на дното на светскиот фудбал,,, срамота.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Излишен е секаков коментар...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Да играа без срце ќе разберам да свириш, ама вака кога толку ни се можностите тоа е тоа...не знам што очекувавте вие, дека ќе се пласираме на Европско !?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Пандев скина задна ложа серко.
Колку и лошо да играт не заслужуват ``играјте педери``
Толку се можностите.А јас колку што гледав трчаа се трудеа но тие се можностите.
Ме заболе мене стојко што скинал Пандев ! Ок ?
Заслужуваат такво скандирање заслужија со ваква игра да им влезат сите у терен и да ги рогаат преку Вардар !
Да да се трудеа нема што !
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Да играа без срце ќе разберам да свириш, ама вака кога толку ни се можностите тоа е тоа...не знам што очекувавте вие, дека ќе се пласираме на Европско !?
Алоооо за Ерменија праиме муабет ?!?!
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Не требаше да го дади пеналот, и така ништо не променија. Не е за нас фудбал, дај му ринг нека се тепаат само или пак да бидат глумци во некој филм.
Сакав од Кавадарци да одам да ги гледам, арно што не сум отишол, уште еднаш не ни помислувам.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Не се срамам од играчите, се срамам од говедата на трибината...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom