Македонска фудбалска репрезентација

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Ајдее па нели потпиша договор за една година? незнам што глупост испадна ова, на еден натпревар само го земаа, постигна гол, и сеа го шутнаа :о
Не го шутнаа бе, дури сами му најдоа клуб каде може да се развива оваа сезона затоа што во тимот на Мајнц немаше да има голема минутажа. Сега ќе имаат можност да видат како напредува, па дури после ќе може да мисли на Бундеслига. И Николче Новески прво играше во Германската трета лига, ама сега е стандарден во Мајнц :)
Да се надеваме дека Георгиев викендов ќе дебитира за неговиот нов тим.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.937
Поени од реакции
4.425
Kacaniklic.jpg
Дали ви се верува?На мене да со оглед на тоа дека колку слепци и ќорчовци има во нашата федерација кои буквално не работата ништо и преку глава ми е од такви себичнаци ми, доаѓа сам да одам таму, и сам да ги решам сите тие проблеми кои верувам ги има на купишта!
Патем мило ми е за Ѓоргиев што ќе има можност да напредува играјќи во прв состав во можеби не така јак клуб, ама сепак е подбро од тоа да биде 1 стрелец во Турново или од тоа да седи на клупа цела сезона во Мајнц.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Прегледај го приврзокот 34377
Дали ви се верува?На мене да со оглед на тоа дека колку слепци и ќорчовци има во нашата федерација кои буквално не работата ништо и преку глава ми е од такви себичнаци ми, доаѓа сам да одам таму, и сам да ги решам сите тие проблеми кои верувам ги има на купишта!
Патем мило ми е за Ѓоргиев што ќе има можност да напредува играјќи во прв состав во можеби не така јак клуб, ама сепак е подбро од тоа да биде 1 стрелец во Турново или од тоа да седи на клупа цела сезона во Мајнц.
На друг форум читав дека Качаниклиќ има и српско потекло, т.е. дедо му бил србин, а баба му била македонка, а овие информации од transfermarkt за националноста и не мора да бидат точни.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
МТВ ќе ги пренесува сите натпревари на Македонската репрезентација од квалификациите за СП 2010, како домашните, така и гостинските. :smir:
 
B

boki10messi

Гостин
МТВ ќе ги пренесува сите натпревари на Македонската репрезентација од квалификациите за СП 2010, како домашните, така и гостинските. :smir:
Може неможат да ни обезбедат кристално чиста слика, ама барем ќе гледам натпревар со ќејф слушајќи го Златко Калински.
Ама, можно е да направат глупост, па Калински воопшто да не коментира ни еден натпревар, како што беше финалето на СП 2010.:nerv:

--- надополнето ---

Сите го плукаат Ристиќ, а никогаш не му се даде вистинска шанса во националниот дрес. Два пати влезе од клупа и изигра по 15 мин. и не се покажа најдобро. Епа сега кој би се покажал во 30 мин. во добро светло незнам. Ристиќ растура кај и да иде, сеа јес да Узбекистанскиов фудбал не е којзнае што, ама во 14 утакмици за Бундјокор даде 11 гола, ја освои нивната Лига на Шампиони со овој тим, претходно и во Кореја растураше. Треба да му се даде шанса, кога едно дрво како Стојков може да игра за репрезентација, незнам зошто не би можел и Ристиќ.
Азиската ЛШ ја освои со Поханг Стилерс, а со Бундјокор го освоија купот на Узбекистан. Во финалето победија со 1-0, со голот на Стевица.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Само што приметив нешто... Следниот натпревар на Словачка (4 дена по овој против нас) го играат на гости против Русија! Или у превод, најтешкиот натпревар кој им предстои во овие квалификации... Така да ништо чудно малку да се чуваат на натпреварот против нас и да не се форсираат многу! :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.841
У-21: Се подготвува реванш за грците

Репрезентацијата на Македонија до 21г. подготовките за претстојните квалификациски средби со Грција во Струмица и Португалија во Порто ги спроведува во преубавиот тренинг центар Истатов во Н. Дојран.
Селекторот Бабунски и репрезентативците кои веќе се комплетни ги спроведуваат тренинзите според зацртаниот план. Последниот тренинг е закажан на 3. Септември во Струмица во 10ч. на стадионот „Младост" каде ќе се игра натпреварот в сабота со поч. во 16ч. (Пренос МТВ).
Веднаш по натпреварот експедицијата се сели во Скопје каде ќе тренира до заминувањето за Португалија.

За вечерашниов натпревар со словачка само 2-1 очекувам да влези со 30 коефициент ништо друго :smir:
и тоа пандев да стави гол во првото и потоа во второто вајс и хамшик да стават за словачка во второто :salut:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.804
Поени од реакции
6.798
Мој тип е дека ќе ја усереме како и секогаш и ќе си изгубиме фино-лепо со 1-0 или 2-0 :(


П.С. А карти нешто за со Ерменија.? Во новото Веро има 6Х1.5 литри Скопско со подарок карта за Ерменија :)
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Вечер очекуем да извлечеме поволен резултат, зашто Словачка ќе бидат доста ослабени со неиграњето на Шестак и Витек!
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Ајде Македонијо!!!!!!!

Само храбро и со многу трчање и ништо не е невозможно. Какви све сензации имало, наш добар резултат воопшто не би бил чудо.
:oeoeoe:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Bez Sestak i Vitek ke se prepoloveni a i nema potreba da se plasime od Hamsik .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom