F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.393
СРАМ за МАН УТД, вака де победува.
Со непостоечки пенали, Ман УТД уништувач на фудбалот...
Немам коментар за оваа, јас само незнам како нему беше срам на овој Роналдо да изведуваа ваков пнал кога и тој убаво знаеше едка чисто му беше озедена топката.
Ете зашто не ги сакам Ман Утд и Јуве...
Победуваат на курвински начин ..
П.С Кај си пријател Чомбе сега да те виам што коментар ќе оставеш, да те видеме колку си ферчиња.
Само незнам дли му се радуваше на овој гол.
Абе љубоморко, каков таков, важно гол е. :pusk:

едит: 2-0
Ај гони се.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Абе љубоморко, каков таков, важно гол е. :pusk:

едит: 2-0
Ај гони се.
Момче, гледаш убаво дека не си прозван ти, туку Чомбе, а јас да влеза со тебе во дискусија прво ќе треба да ја извадеш пелената од газето... Јасно.
Гледаш дека оваа не е фан клуб на Ман УТД.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
СРАМ за МАН УТД, вака де победува.
Со непостоечки пенали, Ман УТД уништувач на фудбалот...
Немам коментар за оваа, јас само незнам како нему беше срам на овој Роналдо да изведуваа ваков пнал кога и тој убаво знаеше едка чисто му беше озедена топката.
Ете зашто не ги сакам Ман Утд и Јуве...
Победуваат на курвински начин ..
П.С Кај си пријател Чомбе сега да те виам што коментар ќе оставеш, да те видеме колку си ферчиња.
Само незнам дли му се радуваше на овој гол.
И без пеналот ќе тепавме.
Ех, љубомората што прави... Абе многу се мешаш каде што не треба, ај гледај си твојте таму.

Онака... Премногу се израдував кога Роналдо го даде голот затоа што знам дека сите анти-фанови на Роналдо и Манчестер Јунајтед се нервираа.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Погледни го составот на Валенсија , погледни го тој на Њукасл , башка што Валенсија во последните 10 години има две финалиња во ЛШ , титула во УЕФА Купот , титула во Примера со Бенитез , а Њукасл . . . а и зависи кој ке бидат новите сопственици во тимот , потребна е реконструкција на играчкиот кадар .
Шо му фале на составот на Њукасл?:nesum:
Читај
Голмани:
Шеј Гивен-одличен голман ќе беше најдобар голман во светот да не беа повредите
Харпер-солиден голман....знае да изненади со интервенциите
Тим Крул-голем талент на голманската позиција
Одбрана:
Фабрицио Колочини-закон играч столбот на одбраната на Аргентинската репрезентација
Стивен Тејлор-супер играч игра веќе 3 години како првотимец а има само 22 години
Беје-солиден играч,игра како десен бек
Касапа-искусен играч само у последно време игра во лоша форма
Н'Зогбиа-супер играч игра лев век а може да игра и крило,има 22-3 години:)
Средина:
Џереми-супер играч,голем борец а и доста искусен е
Ники Бат-не е лош ама веќе годините го јадат:toe:
Гутјерез-гром е!!!!:)
Хиско-добар играч е иако имаше многу негодувања за неговиот трансфер
Демиен Даф-добар играч ама повредите тотално го уништиа
Џо Бартон-тотална пропалица!!!!можеше да биде главен играч на Њукасл па и да беше стандарден репрезентативец на Англија ама он фана да оде по затвори:tapp::tapp::tapp:
Напад:
Мајкл Овен-закон е,полека се враќа во форма само да не се повредува повеќе и ќе се растуре
Обафеми Мартинс-за него немам зборови.....закон е
Алан Смит-голем талент беше....:uvo:
Марк Видука-не е лош иако почнаа годините да го јадат ама сеуште може да постигнува голови

На тимот му фали само добар тренер(имаа ама она ѓубрето од газда го заебаваше),да не се повредуваат играчите(јбг тоа е баксуз) и салам газда а не некој да се глупира:tapp:

Инаку они загубиа од Блекбурн со 1-2 стрелец на голот за Њукасл Овен
Се надевам дека ќе се средат работите во клубот и конечно ќе го оправда потенцијалот кој го поседува:wink:
Поздрав
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
СРАМ за МАН УТД, вака де победува.
Со непостоечки пенали, Ман УТД уништувач на фудбалот...
Немам коментар за оваа, јас само незнам како нему беше срам на овој Роналдо да изведуваа ваков пнал кога и тој убаво знаеше едка чисто му беше озедена топката.
Ете зашто не ги сакам Ман Утд и Јуве...
Победуваат на курвински начин ..
П.С Кај си пријател Чомбе сега да те виам што коментар ќе оставеш, да те видеме колку си ферчиња.
Само незнам дли му се радуваше на овој гол.
Думан мило ми е што пратиш ПЛ особено со голем интерес ги следиш настапите на моментално најдобрата екипа во светот Манчестер Јунајтед. Почестен сум со тоа!
Јас италијанско пратам ама ги гледам големите екипи како Јуве и Милан, другите не ми се интересни:toe:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Думан мило ми е што пратиш ПЛ особено со голем интерес ги следиш настапите на моментално најдобрата екипа во светот Манчестер Јунајтед. Почестен сум со тоа!
Јас италијанско пратам ама ги гледам големите екипи како Јуве и Милан, другите не ми се интересни:toe:
Јас Чомбе го сакам фудбалот, и несум заслепен и необјективен, а на форумов пишам поради тебе што те познавам а има уште неколку пријатели и другари што се познавам,ама за жал има и недоквакани дечурии, кој ама баш ја имаат погрешено темава.
Тие наместо да ги гледаат натпреварите , тие играат Фудбал менаџер 2008 и Вининг Елеван и од таму ги коментираат натпреварите.
Јас на почетокот кога дојде бугарот ти пишав дека нема да го биде и еве моите прогнози се остваруваат ... се уште не постигнал гол.
Мислам дека набргу трпението на Алекс ќе заврши.
А не само Ман Утд, туки ги гледам Челзи, Арсенал,Ливерпул.
Од италјанското Интер, Милан, Јувентус и Рома.
Шпанско Реал Мадрид и Барселона и германско Баерн.
сигурно нема да гледам Фулам-Виган или пак Лече-Каљари, Алмерија-Спортинг Хихон.
Моментално го гледам Арсенал...
Спортски поздрав...
и немој љутиш.
Ај ако имам прилика ке поминам пкрај ресен.
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
СРАМ за МАН УТД, вака де победува.
Со непостоечки пенали, Ман УТД уништувач на фудбалот...
Немам коментар за оваа, јас само незнам како нему беше срам на овој Роналдо да изведуваа ваков пнал кога и тој убаво знаеше едка чисто му беше озедена топката.
Ете зашто не ги сакам Ман Утд и Јуве...
Победуваат на курвински начин ..
П.С Кај си пријател Чомбе сега да те виам што коментар ќе оставеш, да те видеме колку си ферчиња.
Само незнам дли му се радуваше на овој гол.
како победува манчестер бе????цел натпревар доминација и вториот гол чиста акција(за првиот не коментирам судиски одлуки имало и за нас ама и против нас а и за други екипи има по некоја грешна одлука).
а тоа дека си против манчестер знаеме немора да го кажуваш после секој натпревар. те банираа на фан клубот сеа почна и овде да сереш а??:tapp:
кога манчестер победувал на курвински начин???кога во лига на шампиони лани беше непоразен????или ако не знаат другите екипи да дадат гол значи манчестер тогаш победувал на курвински начин а??
или во премиер лига кога победуваше со 6-0 4-1 4-0 5-1 резултати ама и тоа за тебе е курвински а???
уште еднаш да повторам немора после секој пораз или после секоја победа на јунајтед да коментираш. не се потребни твоите излишни коментари како не сфати до сега???
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Думан мило ми е што пратиш ПЛ особено со голем интерес ги следиш настапите на моментално најдобрата екипа во светот Манчестер Јунајтед. Почестен сум со тоа!
Јас италијанско пратам ама ги гледам големите екипи како Јуве и Милан, другите не ми се интересни:toe:
Па да нивната борба е најинтересна , тие другите бегаат далеку напред :smir: . Денес што убав фудбал изиграа ЈуБе во Џенова .

А за тој непостоечки или постоечки пенал сеедно , Манчестер и онака ке победеа али разликата во двете првенства е тоа што да се случеше истово во Италија, одма нов Калчополи ке извадеа , :tapp: .

Феномен џабе ми ги наброја тие играчи , потрошени материјали, си гледал меч на Њукасл сезонава , хорор филм ко да гледаш .
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.393
Арсенал 1:2 Хал :vozbud::vozbud:

Дефинитивно тимот е за во УЕФА Куп. :vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Арсенал 1:2 Хал :vozbud::vozbud:

Дефинитивно тимот е за во УЕФА Куп. :vozbud:
Koj тим , Хал или Арсенал ?? :D

Иначе за вакво неискуство и неконстантност зборев , 4 победи по ред со супер игра па Фулам , 3 победи по ред со супер игра па Хал , затоа тим за Титула со деца не се прави .
 
G

Gray Foxx

Гостин
Морам да се изнасмеам. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Зокиарсенал кај си сега да ти го видам суратот? Биди за Челзи сеа појаки се. Хахахахахаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom