Фан Клуб: Лацио

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Финалето се игра на неутрален стадион ( значи еден натпревар ) е сега со оглед дека стадионот е однапред одреден тогаш може пример, Сампдорија или Интер, во зависоност кој ке оди понатаму, да се домаќини доколку на еден од нивните стадиони се игра финалето .
Лани така беше со Рома, кога Олимпико беше одреден за финалето во Купот каде се сретнаа Рома - Интер .

Е сега ,подобро за Лацио ке биде доколку Интер се пласира во финалето зашто уште од денес ке им биде обезбеден пласман во УЕФА Купот но за истото е потребно чудо, не за друго, Интер е лесно да постигне 3-4 гола на домашен терен, али не треба да прими гол а дуото Пацини - Касано е во одлична форма .

edit : И оваа сезона финалето е на Олимпико :) .
Нели требаше да се игра во Кина или Кореае таму некаде? така мислам дека прочитав пред некое време.

Инаку честитки за победата синока. Ја заслуживте и прекрасен гол на Зарате.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.730
Поени од реакции
43.944
Нели требаше да се игра во Кина или Кореае таму некаде? така мислам дека прочитав пред некое време.

Инаку честитки за победата синока. Ја заслуживте и прекрасен гол на Зарате.
Aбе тоа е за Супер Купот, пред почетокот на сезоната, знам пред неколку години играа во Америка, тогаш се сретнаа Милан и Јуве .
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сепак Лотито требаше изгледа многу порано да им се закани на играчите со скратување на платите за да почнат вака да играат. Инаку до пред тоа едноставно како да ги болеше к*р дали ќе победат или не, за разлика од сега кога се гледа и по играта дека се борат многу. Нека продолжат така само, а Пандев нека се врати што побргу :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Aбе тоа е за Супер Купот, пред почетокот на сезоната, знам пред неколку години играа во Америка, тогаш се сретнаа Милан и Јуве .
Ааа ок. фала за инфото. Знам дека читав дека ке се игра во Кина или Кореа некој италијански куп,мислев на обичниот куп ама значи Супер купот.

Значи финалето ке биде

Интер:Лацио/Сампдориа.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Честитки за фановите на Лацио за големата победа над ЈУБЕ..
Поздрав
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Честитки за вашиот влез во финале и со среќа со Сампдорија кога веќе не влезе Шинтер.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ааа ок. фала за инфото. Знам дека читав дека ке се игра во Кина или Кореа некој италијански куп,мислев на обичниот куп ама значи Супер купот.

Значи финалето ке биде

Интер:Лацио/Сампдориа.
Лацио - Интер/Сампдорија зашто Лацио се веќе пласирани... :smir:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Koga se igra finaleto ?
Se igra na 13 maj na Olimpiko LAZIO sto se veli bi mozelo da se narece i domakin pa taka podrskata ke bide daleku pogolema. Iako vcera site vidovme navivacite na sampdoria napravija odlicna atmosvera nekade okolu 12000 navivaci vo milano pa se ocekuva golema brojka i vo rim.Ako LAZIO igra ko sto igrase ko so genoa,roma,i dvata kup meca so juve so sigurnost ke bide sampion FORZA LAZIO
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.878
Поени од реакции
23.243
Se igra na 13 maj na Olimpiko LAZIO sto se veli bi mozelo da se narece i domakin pa taka podrskata ke bide daleku pogolema. Iako vcera site vidovme navivacite na sampdoria napravija odlicna atmosvera nekade okolu 12000 navivaci vo milano pa se ocekuva golema brojka i vo rim.Ako LAZIO igra ko sto igrase ko so genoa,roma,i dvata kup meca so juve so sigurnost ke bide sampion FORZA LAZIO

Лацио ќе биде на свој стадион но нема да се рачуна ко домаќин, картите ќе се поделат меѓу тимовите пола-пола
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
LAZIO-atalanta ocekuvam pobeda na LAZIO da se prodolzi so pobednicka seria,so igra kao prethodnite nekolku meca bez gajle ke se sovlada atalanta.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Лацио докажа дека победите против Џенова и Јуве беа чиста случајност. Загуби од Аталанта, на домашен терен со 0-1
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Лацио докажа дека победите против Џенова и Јуве беа чиста случајност. Загуби од Аталанта, на домашен терен со 0-1
Јас сепак мислам дека Лотито е тежок местач :tapp:

Ако не е до тоа, тогаш продолжува старата приказна... Не можат да врзат повеќе од 3 победи по ред, нема константност во формата... :tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ццццц што е ова бе?! Да ти се пљукнем у тимот, губи од Аталанта дома :tapp::tapp:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
BEZ ZEZANJE ili ovde nekoj mesti sto se po mi e verovatno ili neso ne e vo red so ovoj tim nz epten sum razocaran ova ke bide ajde sega spanje do 13maj.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Се трудеа момците, колку што можеа изиграа, ама Интер беа подобри. Само не ми е јасно кој му беше филмот на Роси со оној копачот Дел Неро и со Сивиља како десен бек... :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom