A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Абе само кај мене нетов е слаб - сад га видиш сад га не видиш? Зборам за отворање на страници, торентите шибаат :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Oк, ова е веќе втор корисник со аплоад над 1мб, тоа е скоро невозможно за Македонија, најмногу заради тоа што Тони имаше скриншот со брзина на аплоад од цели 9мб!!

Мој пријател и уште 3 други на Кејбелтел со побрзи пакети од оној на Тони (8/80) имаат 512кбс аплоад, ќе ми објасни ли некој за што се работи?

Ќе ставам нет од Кејбелтел за некој ден па сакам да знам :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Oк, ова е веќе втор корисник со аплоад над 1мб, тоа е скоро невозможно за Македонија, најмногу заради тоа што Тони имаше скриншот со брзина на аплоад од цели 9мб!!

Мој пријател и уште 3 други на Кејбелтел со побрзи пакети од оној на Тони (8/80) имаат 512кбс аплоад, ќе ми објасни ли некој за што се работи?

Ќе ставам нет од Кејбелтел за некој ден па сакам да знам :)
Нешто им се дешава последнава недела за браусинг се тапа, на моменти има на моменти нема, еве денес да не урочам пак си е одлична браусинг брзината за колку што си плаќам :)
А торентите си летаат нема збор за тоа.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Oк, ова е веќе втор корисник со аплоад над 1мб, тоа е скоро невозможно за Македонија, најмногу заради тоа што Тони имаше скриншот со брзина на аплоад од цели 9мб!!

Мој пријател и уште 3 други на Кејбелтел со побрзи пакети од оној на Тони (8/80) имаат 512кбс аплоад, ќе ми објасни ли некој за што се работи?

Ќе ставам нет од Кејбелтел за некој ден па сакам да знам :)

не е невозможно скоро сите имаат околу 300-400 аплоад овде на кејблтел
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473

не е невозможно скоро сите имаат околу 300-400 аплоад овде на кејблтел
Кој пакет и од кога е вака?? :vozbud:

Како што реков неколу другари хостираат онлајн игри (Cabeltel) и викаат дека над 512/1мб никгоаш не измериле аплоад, од каде си ако не е тајна?

Нешто им се дешава последнава недела за браусинг се тапа, на моменти има на моменти нема, еве денес да не урочам пак си е одлична браусинг брзината за колку што си плаќам :)
А торентите си летаат нема збор за тоа.
Фала на инфо, во секој случај ќе биде подoбар, далеку... подoбар од бежичново срање што го имам во моментов... :)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Кој пакет и од кога е вака?? :vozbud:

Како што реков неколу другари хостираат онлајн игри (Cabeltel) и викаат дека над 512/1мб никгоаш не измериле аплоад, од каде си ако не е тајна?



Фала на инфо, во секој случај ќе биде подoбар, далеку... подoбар од бежичново срање што го имам во моментов... :)
500че пакет а нз има неколку месеци откако е вака аплоад
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Нормалнио пинг во Прилеп е 70-90 ms и така и че останел. Така да сите шо се на кејблтел во Прилеп нека се проста од online игрите
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Oк, ова е веќе втор корисник со аплоад над 1мб, тоа е скоро невозможно за Македонија, најмногу заради тоа што Тони имаше скриншот со брзина на аплоад од цели 9мб!!

Мој пријател и уште 3 други на Кејбелтел со побрзи пакети од оној на Тони (8/80) имаат 512кбс аплоад, ќе ми објасни ли некој за што се работи?

Ќе ставам нет од Кејбелтел за некој ден па сакам да знам :)
Имам неколку пати објаснето за ова...




See the difference?

Ај за последен пат...
Поради икс причина Cabletel имаат Lan брзина кон серверите во Скопје, и затоа јас добивам 10/10 Mbps иако сум на пакет за 500 денари. А тоа првото... Well, техничка грешка, јбг :). Иако треба да имам 4/0.5 Mbps имам 4/4. :icon_lol:
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Me interesira dobri li se cabletel vo Skopje za online gaming? Pingot dobar e? Pogotovo me interesira preku den-ne posle polnokj ili sabajle.
Fala
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Me interesira dobri li se cabletel vo Skopje za online gaming? Pingot dobar e? Pogotovo me interesira preku den-ne posle polnokj ili sabajle.
Fala
Најдобар нет за онлајн играње Кејбелтел.

Ај за последен пат...
Поради икс причина Cabletel имаат Lan брзина кон серверите во Скопје, и затоа јас добивам 10/10 Mbps иако сум на пакет за 500 денари. А тоа првото... Well, техничка грешка, јбг :). Иако треба да имам 4/0.5 Mbps имам 4/4. :icon_lol:
Ок на кратко, колку имаш ти или пак поточно колку е генералниот максимален аплоад, на Кејбелтел?

Пошто те разбрав ама за да бидам сигурен, од она што го знам јас во Македонија нема над 1мб аплоад, од нормалниве пакети....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom