Каков фотоапарат имате?

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Sony W7

Canon 450D


warmaster колку кеш е олимпусот?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Sony W7

Canon 450D


warmaster колку кеш е олимпусот?
Јас го начекав за 300 долари со 1гига картичка и торбичка. Инаку регуларната цена му беше 359 долари без ништо. Инаку топ е го тестирав до скоро 10 метри под вода.
 
Член од
30 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
6
Епа јас имам четири апарати дома...

Polaroid Land Camera (Немам таков филм и боја за овој незнам дали во Македонија се продаваат такви чуда:)П.С. Кога сликаш со овој право излегуваат сликите..Од оние старите апарати е)

Еден незнам како му е името..Најдов само DX и SM111 на него:) (расипан е овој стар е..на филм како се викаат аналогни ли како..:))

TRAVELER Super Slim XS 7 (Ми падна и не ми се отвара блендата ли како се вика тоа:)Му го заборавив името)

TRAVELER Super Slim XS 8 (И овој ми падна и овој истиот проблем)
:smir::smir:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Епа јас имам четири апарати дома...

Polaroid Land Camera (Немам таков филм и боја за овој незнам дали во Македонија се продаваат такви чуда:)П.С. Кога сликаш со овој право излегуваат сликите..Од оние старите апарати е)

Еден незнам како му е името..Најдов само DX и SM111 на него:) (расипан е овој стар е..на филм како се викаат аналогни ли како..:))

TRAVELER Super Slim XS 7 (Ми падна и не ми се отвара блендата ли како се вика тоа:)Му го заборавив името)

TRAVELER Super Slim XS 8 (И овој ми падна и овој истиот проблем)
:smir::smir:
Имаш ли барем еден исправен освен Полароидот :smir::icon_lol::icon_frow
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51








Вака некако одеше редоследот..овие функционираат, имам voigtlander bessa од дедо ми кој 20 години служи само за украс.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Panasonic - че. Стварно е кул и добри слики вади. :smir:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68

Minolta Dimage F100 презадоволен сум, има добро макро(30cm што сепак е добро за ваков вид на апарат, Bulb опција, мануелен фокус и уште многу тратканции)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom