Каков фотоапарат имате?

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.844
Поени од реакции
5.034
Можеби е офтопик, но дали знаете некој сервисер, некој што поправа Никон во Скопје? Имам Nikon Coolpix S9300 и кога ќе го уклучам ми покажува lens error. Фала многу :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.917
Поени од реакции
31.166
Можеби е офтопик, но дали знаете некој сервисер, некој што поправа Никон во Скопје? Имам Nikon Coolpix S9300 и кога ќе го уклучам ми покажува lens error. Фала многу :)
Имаше СК преставништво за Никон - Рефото али не можам да најдам ништо за нив на интернет... да не го затворија или преименоваа, инаку таму идеше сервисер за Никон од Београд 1-2 пати месечно да сервисира опрема
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.844
Поени од реакции
5.034
Имаше СК преставништво за Никон - Рефото али не можам да најдам ништо за нив на интернет... да не го затворија или преименоваа, инаку таму идеше сервисер за Никон од Београд 1-2 пати месечно да сервисира опрема
Фала многу. А кај се наоѓаат да побарам, ако постојат уште можеби ќе ги најдам?
 

B u S a V

It's clue to madness
Член од
17 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
4
Nikon D90
18-105mm 3.5-5.6f
50mm 1.8f
Sb 700

Brka rabota ... mada da soberam pari ( zdravje ) idam na FX :)
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Стигна пакетчето од Дедо Мраз порано! :)Pentax K-3
Pentax DA 50 f1.8
Pentax 18-55 (kit lens)

следно на листа:
1. Sigma 70-300 или Pentax 55-300 и
2. Sigma 150-500 или Pentax DA* 300 f4
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.677
Поени од реакции
13.959
Прво имав Canon PowerShot A800. Ама со оглед на тоа што проплива во вода (читај: се удави) и рикна. :X3:
Па моментално Canon PowerShot A810 користам. Јас сум си презадоволна, со оглед на тоа што не го користам за којзнае што. Поточно храна највеќе. Супер си е. :D

А да, дома имам и вакво нешто, Бог знае од кога. :D
 
Последно уредено:

YuZe

Amor Vincit Omnia
Член од
22 септември 2005
Мислења
633
Поени од реакции
87
Одсекогаш сум сакал добар фото апарат и налетав на распродажба и зедов Canon Rebel T5.Многу сум задоволен од квалитетот на слика што го извади.Оваа слика беше сликана во самрак без блиц. :)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.075
Поени од реакции
4.442
Можда сум пишал, можеби и не. Ме мрзи да вртам во темава да проверувам па ај ќе пишам

Во списание видов таква DSLR фотокамера,глев доста слики направени со такви фотоапарати и тоа беше пресудно да јас се заљубам во такво нешто. Ги молев татко ми и мајка ми да ми купат и со тоа да ми ја остварат желбата. Они викаа ајде ќе видиме пари ако собереме. Брзо време дојде мојот роденден собрав пари па се одлучив за Nikon D3100 затоа што од брат ми другар имаше таков. Тркнавме до Скопје во Pix + го купивме.

Ете тоа е историјата како го добив Nikon D3100


Сакав да инвестирам во него додатно откако ќе го поднаучам но излегуваат и други работи во мојот живот и ја баталив таа желба засега.

Со него правам фотки кога идам на одмор некаде, некаде на прослави и друго па после си ги чепкам фотките во Photoshop Lightroom :) Задоволен сум како почетник за ваков фотоапарат.
 
Последно уредено:
На врв Bottom