Фан Клуб: Победа - Прилеп

F

fantomX

Гостин
Че ве ебеме. :pos2:
Леле, навистина ли? А зашто?
Искачаш ли у град? Го знаеш ли Боки? Го ебете ли и него?:pusk:

За Јово:
Не знам пошо не бев. Ама ако Комити почнале со држава Скопје, не гледам нишо чудно во реакцијата Мајмуните. Која е држава Скопје? Ако Скопје е држава, шо се лутиме тогаш ако јужниве сељакчи соседи (и некој ко нив) не нареча Скопје? :toe: Не можи така ебаго!
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
За Јово:
Не знам пошо не бев. Ама ако Комити почнале со држава Скопје, не гледам нишо чудно во реакцијата Мајмуните. Која е држава Скопје? Ако Скопје е држава, шо се лутиме тогаш ако јужниве сељакчи соседи (и некој ко нив) не нареча Скопје? :toe: Не можи така ебаго!
Добро, колку пати да повторам дека на натпреварот во Недалата скандирање "Држава Скопје" од наша страна немаше (на претходни натпревари да,ама на овој НЕ!!!). на крајот на краиштата не сме единствени, Чкембарите на секој натпревар пеат "Да живее незвисна Битола" .
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
ako vaka prodolze pobeda da igrae tesko nea. ne i bega barazot ako vaka prodolzat
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Тешка сезона за нас. Али Победа си е Победа. Ќе се извлечеме и до оваа каша. Ептен физички се неспремни, немаат сили за 90 минути. Овие засилувањава шо ги донесоја ништо посебно не се покажаа.
Еве некои слики од мечот со Ренова:

 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
abe zalno e ova so se slucuva vo najfudbalskiot grad vo makedonija pobeda posledna 0 bodovi eeeeeeeeeeej
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ке се извлечат шо му га секирате
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
nemajte gajle za pobeda, oni go imaat najdobriot igrac, igracot koj go zavi fudbalot vo srno, golemiot H A R I. ke dade hari nekolku het - trika i pobeda mesto u 2 liga ke ide u evropa, a pokraj toa sto ke ja spasi pobeda i ke bide MVP na prvenstvoto ke bide i najdobar strelec, iako ke igra samo vo poslednite nekolku kola.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
nemajte gajle za pobeda, oni go imaat najdobriot igrac, igracot koj go zavi fudbalot vo srno, golemiot H A R I. ke dade hari nekolku het - trika i pobeda mesto u 2 liga ke ide u evropa, a pokraj toa sto ke ja spasi pobeda i ke bide MVP na prvenstvoto ke bide i najdobar strelec, iako ke igra samo vo poslednite nekolku kola.
Е тоа е жалното да ти кажам
Само не знам како не го земат у некој јак европски клуб:):):):):):)
 
F

fantomX

Гостин
nemajte gajle za pobeda, oni go imaat najdobriot igrac, igracot koj go zavi fudbalot vo srno, golemiot H A R I. ke dade hari nekolku het - trika i pobeda mesto u 2 liga ke ide u evropa, a pokraj toa sto ke ja spasi pobeda i ke bide MVP na prvenstvoto ke bide i najdobar strelec, iako ke igra samo vo poslednite nekolku kola.
Да ти кажам сеа нешто:
Ни самио Господ да слези на Земјата, не ја спасува Победа годинава. Максимум - 7 место, ама бараж е најверојатно.
Едноставно, играчите не се спремни за појче од едно полувреме кондиционо, а за друго (тактики и сл глупости) не ми се ни зборува.:toe:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
Abe pobeda vo prvive kola jaki protivnici imashe..Evropa izgleda ni izbega uste nedojdena,ama i od Baraz sme daleku...5-7 mesto nekade ke sme!!Za zal..
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
978
Се додека Ацуле е газда на Победа , ништо не прави Победа...абер нема од фудбал чоекот ( Ацуле )...незнам дали знајте ама неколку фудбалери кои сега се во репрезентација за Ацуле не чинеа да играат во Победа...и Седлоски и Наумоски кога му ги донесле на Ацуле за да играат во Победа , типов изјавил дека појма немаат од фудбал и не ги зел да играат или ако и ги зел за брзо време ги има избркано...овие се само 2 примери ( за Седлоски и Наумоски ) од многуте кои за Ацуле не чинеле за да играат во Победа...а за мафијашките работи шо ги има правено ( местенките во евро куповите ) нејќам ни да зборувам...затоа велам дека се додека тој е газда на Победа тешко на тимот ќе биди за голема жалост на Прилеп како еден од најфудбалските градови не само овде во Македонија туку и во поранешна Југославија
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
Се додека Ацуле е газда на Победа , ништо не прави Победа...абер нема од фудбал чоекот ( Ацуле )...незнам дали знајте ама неколку фудбалери кои сега се во репрезентација за Ацуле не чинеа да играат во Победа...и Седлоски и Наумоски кога му ги донесле на Ацуле за да играат во Победа , типов изјавил дека појма немаат од фудбал и не ги зел да играат или ако и ги зел за брзо време ги има избркано...овие се само 2 примери ( за Седлоски и Наумоски ) од многуте кои за Ацуле не чинеле за да играат во Победа...а за мафијашките работи шо ги има правено ( местенките во евро куповите ) нејќам ни да зборувам...затоа велам дека се додека тој е газда на Победа тешко на тимот ќе биди за голема жалост на Прилеп како еден од најфудбалските градови не само овде во Македонија туку и во поранешна Југославија
ZA sedloski,ako ne znaeshe dolgo vreme igrashe vo pobeda,i posle acule go prodade vo hajduk za togashni 500 000 marki,i 20% procent od sekoj nareden transver na sedloski,sto znaci acule uste zema pari na sedloski..,a za Naumoski si potpolno vo pravo,zosto tatko mu uste kako dete go donese da igra vo Pobeda za da se kali,a acule mu rekol deka imame tuka kolku sakash takvi...I sea deckoto do kaj stasa..Sekoja pocit za nego!!
A za Acule sto pobrzo si zamine toa podobro..Samo treba nie navivacite da se soberime da go izbrkame,inace sam ne si odi!!!
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
Deneska so napredok gi osvojuvame 3 boda sigurno...A po dve nedeli edinstvenoto golemo derbi !!Pelister - Pobeda..KE bide gusto vo Bitola!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom