Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
Абе кај да се обратам да решам еден проблем.На лаптопот имам сигнал све ок ама немам интернет ми јаува нешто прокси проблем.Незнам што е фрката
Подобро не се јавувај во т-хоме зашто нема да ти го решат проблемот, јас сега се јавив нејке ип адреса да ми смени и тој операторот ме направи будала ми вика проблемот не е до нас, значи треба врски да си бркам за да ми се среди проблемот :(
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.126
Поени од реакции
8.194
како ви е на Youtube еден клип немозам да гледам катастрофа локација драчево како е кај вас или да им вртам на тхомовци
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Имам Макс ТВ пакет (средниот со 30 гига лимит) и моментално сум 36 гига над лимит и веке недела дена ми е поминат и сеуште брзината ми е одлична... Се прашувам дали да ги цицам до макс или пак според тоа што направен е анекс договор (доколку не го обновите сам ви се обновува) па дали е можно да ми наплакаат по поминат лимит ? Мислам дека коунтерите им се углавени или нешто слично.

Ваше мислење?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
неможе да ти наплаќаат, цицај дур моеш.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас имам пакет од 15 гига а имам потрошено повеќе сигурно и не ми е падната брзината у договорот стои дека се должни да ја намалат брзината не си ти крив ти е гајле
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Најверојатно тоа што за светот е више секојдневие кај нас е како што кажа огромна новост :toe:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Па на нивната страна кој се логираш мора да има и да промениш лозинка
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.009
Поени од реакции
5.326
Може ли едно прашање?? Сакам овие деновиве да земаме 3 мах пакет.. и глеам неши има два приемника за тв... а мене и то ами треба.. сега само ме интересира дали програмата што ќе иде на едниот тв ќе се емитува и на другиот или м оже и н а двата тв различно??
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.877
Поени од реакции
16.091
Може ли едно прашање?? Сакам овие деновиве да земаме 3 мах пакет.. и глеам неши има два приемника за тв... а мене и то ами треба.. сега само ме интересира дали програмата што ќе иде на едниот тв ќе се емитува и на другиот или м оже и н а двата тв различно??
На двата приемника ќе ти биди различно, што сакаш ќе си гледаш на вториот приемник.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.269
Може ли едно прашање?? Сакам овие деновиве да земаме 3 мах пакет.. и глеам неши има два приемника за тв... а мене и то ами треба.. сега само ме интересира дали програмата што ќе иде на едниот тв ќе се емитува и на другиот или м оже и н а двата тв различно??
Ако имаш два приемника и на двата телевизори ќе ти биде различно, т.е ќе си пушташ што сакаш и на тој и на тој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom