Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ми помина лимитов пред една недела, ама сеуште не ми е исклучен, има ваков " проблем " некој? :)

И дали на секој поминат GB, се доплаќа повеќе пари?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.509
Поени од реакции
2.646
Ми помина лимитов пред една недела, ама сеуште не ми е исклучен, има ваков " проблем " некој? :)

И дали на секој поминат GB, се доплаќа повеќе пари?
И кај другар ми исто го има за среќа овој проблем.Има симнато над 300GB сеуште му ја немат намалено брзината.И да не се доплаќа повеќе пари така да уживај :)
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
јас имам ставено оптика негде од почеток на летово и можам да кажам на почетокот беше тиња постојано имаше технички проблеми...
ама сеа е супер и кај кај е подобар од бакарот...
еве споредба за кон неколку града...



 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имам еден проблем. Имам Thomson рутер и пред неколку дена пробав да го активирам wireless-от ама не отвара http://192.168.1.254/, а до скоро беше со во ред. Помош некој...? Фала!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Имам еден проблем. Имам Thomson рутер и пред неколку дена пробав да го активирам wireless-от ама не отвара http://192.168.1.254/, а до скоро беше со во ред. Помош некој...? Фала!
Исклучи го од струја, па пак уклучи го.
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
Дали е можно мануелно дисконектирање/реконектирање и промена на IP адресата со Speedport рутерот без исклучување од струја, и ако е можно - како?

Тенкс
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.061
Поени од реакции
1.318
Дали е можно мануелно дисконектирање/реконектирање и промена на IP адресата со Speedport рутерот без исклучување од струја, и ако е можно - како?

Тенкс
Може,влези во рутерот и таму има конект/дисконект
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Во Internet менито влезете па после во OPERATING MODE:

* Use one Internet connection for all computers (router) - најверојатно ова ви е штиклирано
* Use Speedport as a DSL modem - штиклирајте го ова па кликнете на APPLY, па после штиклирајте го Use one Internet connection for all computers (router) и кликнете APPLY, и така ќе си добиете нова ИП
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
Во Internet менито влезете па после во OPERATING MODE:

* Use one Internet connection for all computers (router) - најверојатно ова ви е штиклирано
* Use Speedport as a DSL modem - штиклирајте го ова па кликнете на APPLY, па после штиклирајте го Use one Internet connection for all computers (router) и кликнете APPLY, и така ќе си добиете нова ИП
фала многу :salut:
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
Луѓе кај мене нејке да смени ип адреса, не знам што може да биде све пробав и нема чаре, а многу ми треба динамичка ип адреса дали го има некој друг овој проблем.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Луѓе кај мене нејке да смени ип адреса, не знам што може да биде све пробав и нема чаре, а многу ми треба динамичка ип адреса дали го има некој друг овој проблем.
Како проба?

Disconnect - Connect преку рутер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom