Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
M

MacedoniaGirl

Гостин
Да ги прашам оние што се на ADSL, која цена е пакет со неограничен интернет?
Што мислите, дали е подобро да се префрлам од Телекабел на АДСЛ? Бидејќи не сум задоволна со брзината на download/upload. Понудените 8 mb/s, многу ретко ги има.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.126
Поени од реакции
8.194
Да ги прашам оние што се на ADSL, која цена е пакет со неограничен интернет?
Што мислите, дали е подобро да се префрлам од Телекабел на АДСЛ? Бидејќи не сум задоволна со брзината на download/upload. Понудените 8 mb/s, многу ретко ги има.
нема неограничен уште за адсл пакетите..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
нема неограничен уште за адсл пакетите..
Теоретски СИТЕ ИНТЕРНЕТ ПОНУДИ се со неограничен интернет, а во исто време сите се ограничено со брзина до одреден број
на симнати GB.
 
V

Viktor g

Гостин
ај малку помош имам макс адсл и користам два ком до пред некое време конекцијата ми беше поделена со Image001.jpg е сега ова не ми работеше најдобро па земав рутер http://www.pcpartes.cl/catalog/images/866.jpg ко овој е сега на тој што ми е постариот компјутер со рутеров нема интернет (постара пентиум4) а на поновиов нема гајле каблите се добро споени ама пак нема чаре? п.с тројца сме дома со еден ком тешко
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Со каков вид на WPA енкрипција да го заштитам wireless-от? Со TKIP(WPA) или WPA + WPA2 ? И кога се работи за избирање на радио канал да го ставам автоматски да си избере или сам да си изберам (моментално си имам избрано канал 3 кој е под влијание од друга мрежа на канал 1. Но ако го ставам на 4,5,6 или 7 ќе биде под влијание од две мрежи).
Се работи за Speedport W 503V рутер.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Претходниот и пред предходниот месец имав по 100гб а имам 15гб за трошење и не ми намалаат брзина баш е фенси. До сега 40гб и плус штракнав 2ра, 3та и 4та сезона од Призон Брејк да се симнува сега така да ќе стигнат 200-300гб овај месец сигурно. Само да не ја намалат брзината да чукнам во дрво.:icon_lol:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.269
Претходниот и пред предходниот месец имав по 100гб а имам 15гб за трошење и не ми намалаат брзина баш е фенси. До сега 40гб и плус штракнав 2ра, 3та и 4та сезона од Призон Брејк да се симнува сега така да ќе стигнат 200-300гб овај месец сигурно. Само да не ја намалат брзината да чукнам во дрво.:icon_lol:
Како бе така не ви намалуваат, цццц. Ја поминам ли 15, одма ми намалуваат, среќа у гз имате. :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Како бе така не ви намалуваат, цццц. Ја поминам ли 15, одма ми намалуваат, среќа у гз имате. :)
Па незнаеш финти ти.Ќе земеш ќе симнуваш после 20-ти и тоа за време на викенди (препорачливо недела) а пред тоа ќе потрошиш околу 14 гига.После цел ден си симнуваш што ти сака душа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.269
Па незнаеш финти ти.Ќе земеш ќе симнуваш после 20-ти и тоа за време на викенди (препорачливо недела) а пред тоа ќе потрошиш околу 14 гига.После цел ден си симнуваш што ти сака душа.
Па баш така правам, обично издржувам до кај 25ти, и симињам преку викенд затоа што не можам преку недела, неам толку време. Ќе направам околу 25-30 и одма ми намалуваат брзина. :(
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Знали вака неколку прашања до корисниците на Т Хоум,

1.Дали паѓа интернетов? ако паѓа на колкави интервали и колку траат истите потенцијални проблеми?

2. Колку и дали е константа брзината од 10мб, дали е само на хартија пишано она До 10 Mbps / 768 Kbps, зборувам за Маxadsl 120 пакетот, бидејќи нели ДО не значи 10 мб него може да биде и 5мб, дали брзината варира од периодот на денот и колку?

3. Дали има некакви блокирања кон замунда и дали иде со максимална брзина 1000/1100кбс данлоуд знаејќи дека на сите други провајдери ова е случај, дали истата брзина повторно варира во зависност од тоа кој период од денот е кога се работи за торенти.

4. Какви се пинговите и дали прави проблеми за хостирање/играње онлајн?

5.Колку се доплаќа за довогор на неопределено време, каква подршка има?

Фала однапред.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Знали вака неколку прашања до корисниците на Т Хоум,

1.Дали паѓа интернетов? ако паѓа на колкави интервали и колку траат истите потенцијални проблеми?

2. Колку и дали е константа брзината од 10мб, дали е само на хартија пишано она До 10 Mbps / 768 Kbps, зборувам за Маxadsl 120 пакетот, бидејќи нели ДО не значи 10 мб него може да биде и 5мб, дали брзината варира од периодот на денот и колку?
3. Дали има некакви блокирања кон Замунда и дали иде со максимална брзина 1000/1100кбс данлоуд знаејќи дека на сите други провајдери ова е случај, дали истата брзина повторно варира во зависност од тоа кој период од денот е кога се работи за торенти.

4. Какви се пинговите и дали прави проблеми за хостирање/играње онлајн?

5.Колку се доплаќа за довогор на неопределено време, каква подршка има?

Фала однапред.
Максимално се искористува брзината при даунлоад од Замунда.100 % Сигурно.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
За ова можам да ти гарантирам дека максимално се искористува брзината при даунлоад од Замунда.100 %
Дали брзината иде 100% без разлика кој дел од денот е?

Пример од 15 до 21, кога е најоптеретено?

Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom