I LoV3 YoU..
24 август 2007
1.515
5
Шит и дома изгубија не верувам дека ќе направат нешто 3-1 се у победи за Бостон може да те Бостон 4-2..

16 јули 2007
12.497
4.070
Тоа е тоа се опуштија и искусните Селтикси го казнија тоа...Со триото Гарнет,Ален,Пирс потпомогнати од одличниот на оваа утакмица Posey,го завртија резултатот во нивна корист а имаа негитива и по 25 поена...Јас сум неутранлен (т.е навивач на Далас сум)ама колку ме има ОДОМ изнервирано....Т.Е ме нервираат такви играчи што играат 1-2 четвртина а кога е најпотребно СПИЈАТ,т.е немаат срце за да решат утакмица...И чекаат само од Коби да преземе одговорност како и секогаш ама тоа е ...Според мене Бостон е новиот НБА шампион...:toe:

LELE BE

A 6о убаво мѕ тргна 1 четврина само Коби послабо.

Perfecto

Rugged'n'Raw
1.408
152
Troll Alert. WOOT WOOT.

Ако изгубивме млад тим сме, Лејкерс во наредните 4-5 години ќе бидат нон стоп тука. Не заборавајте дека играме без центар. Гасол не ја играа својата позиција во која е најдобар.

П.С Уште има за играње :)

П.С 2 Видете го Саша како плачи :(

22 февруари 2007
7.076
1.940
wow.... ја гледав првата четвртина и се тргнаводпред телевизор, си реков готово тепавме,ама и овие ептен се опуштиле. КО говидов резултаттот денес се здрвив. Нејќам ни да ја гледам репризата оти ќе треба дасе нервирам многу.

eMilanist

Ursus domesticus
27 септември 2007
2.398
1.825
У пи’ку матер. Од готово вересија направивме.
Ариза беше одличен.
Има шанси сеуште. Со овој тим на Лејкерс се е можно.