Какви патики носите?

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
За колку пари може да се најдат овие во Скопје, ги гледав во Софија беа мислам 70-80 евра, на грчкиот free-shop 90 евра. Кај нас не знам која цена се, колку ги зема ти Мистичен?
Повеќе ми се допаѓа белиот модел од Porche Desigh.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953


Овој модел само моите скроз црни се.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
За колку пари може да се најдат овие во Скопје, ги гледав во Софија беа мислам 70-80 евра, на грчкиот free-shop 90 евра. Кај нас не знам која цена се, колку ги зема ти Мистичен?
Повеќе ми се допаѓа белиот модел од Porche Desigh.
7500 чинат овде, ги зема еден мој другар пред 3 месеци, бел модел.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Едните ми се со бели врвци , другите се со црни врвци и така си ги менувам и сум шема со два пара патики .. а и да надополнам мн. сум горд на нив и си ги сакам многу.
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
39
Поени од реакции
2
абе патика од 1500 и патика од 6500 е исто само пари да се фрлало за фирма и едните ги носиш на тебе и другите..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
абе патика од 1500 и патика од 6500 е исто само пари да се фрлало за фирма и едните ги носиш на тебе и другите..
Извини батка, ама ако не си носел патики од 6.000 не коментирај на темава. Додека бев во војска му ги дадов моите Саломон на татко ми. После тоа чекаше стрпливо до февруарската распродажба за и тој да си купи некој модел од Саломон.

Разликите се чувствуваат и меѓу Рибок од 2500 и Рибок од 4500, а не па она што спомна ти.

Патика за 1500 денари... јас не ја бројам во категорија патика.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Извини батка, ама ако не си носел патики од 6.000 не коментирај на темава. Додека бев во војска му ги дадов моите Саломон на татко ми. После тоа чекаше стрпливо до февруарската распродажба за и тој да си купи некој модел од Саломон.

Разликите се чувствуваат и меѓу Рибок од 2500 и Рибок од 4500, а не па она што спомна ти.

Патика за 1500 денари... јас не ја бројам во категорија патика.
+1

Саломон имам веќе 4 години конец не е отпаран некаде не па скинато - одлепено.

За Најки, Адидас, Рибок, Саломон и останати светски марки се знае дека квалитетот скока заедно со цената.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
Најк додуша во Македонија го продаваат прескапо, за се останато важи народната мудрост: Колку пари, толку музика.
Единствена отстапка е текстилот на Li Ning, извонреден квалитет кој во време на распродажби е по навистина пристапна цена.
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Koja и да е патика, треба да е 100 проценти поефтина. Ама тоа е. Капитализам, профит, глобализација. Како сакате.
Среќа што постои Кина, па прави „ѓубре“ за ниска класа, инаку ... почна NWO -то.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
За колку пари може да се најдат овие во Скопје, ги гледав во Софија беа мислам 70-80 евра, на грчкиот free-shop 90 евра. Кај нас не знам која цена се, колку ги зема ти Мистичен?
Повеќе ми се допаѓа белиот модел од Porche Desigh.
Црни незнам, иначе исти вакви само бели ги има во Outlet-ot кај салата Борис Трајковски и се 3000 и нешто денари..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom