Навивачки групи во Македонија

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Да знаеа дека со живот се брани транспарент, немаше да дозволат да им бидат дигнати
Кој транспарент пак беше дигнат од ваша страна или правите за оној пирамида од ЦПБ што ви го дигнале? така се брани транспарент!!??
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Кој транспарент пак беше дигнат од ваша страна или правите за оној пирамида од ЦПБ што ви го дигнале? така се брани транспарент!!??
Еве ви го ЦПБ нека каже како ни го дигнале транспарентот, ако воопшто некој од нив знае како стигнал тој транспарент кај нив.

А вие го изгубивте од Ајдуци вашиот, на сличен начин како што Комити ќе го изгубеле, ама замисли, тоа се Комити, не се даваат така лесно на 10 души
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
За Комити е муабетов? Стварно немам поима...али кажете им на момчињата од Козари и Ајдуци како се брани транспарент
Радикал ти знаеш ли како беше одземен нашиот транспарент?!!!:nesum:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
остај тоа пирамида..ние им собравме и тапан па и маица:pos2::pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
остај тоа пирамида..ние им собравме и тапан па и маица:pos2::pos2:
Aјде кажи им како сте ни ги собрале и тапанот и маицата, ако имаш муда, ако сакаш твојата група да биде уште поголем предмет на исмевање. И јас и ти знаеме дека нема да кажеш, пошто ако ја кажеш вистината ќе ти се смеат дури повеќе од она кога кажа дека сте барале пари за да навивате
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Aјде кажи им како сте ни ги собрале и тапанот и маицата, ако имаш муда, ако сакаш твојата група да биде уште поголем предмет на исмевање. И јас и ти знаеме дека нема да кажеш, пошто ако ја кажеш вистината ќе ти се смеат дури повеќе од она кога кажа дека сте барале пари за да навивате
Не е важно како се собрани.Секоја група треба да си пази на своите реквизити , па и маицата да е најдена на улица(а не е) тоа е пропуст на групата.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ви беше закачен на оградата, и немавте луѓе до него, и ви го лапнавме.:helou:
Да
Ние бевме 5-6 реда(ако не и повеќе)над трансот и тоа бацето дојде и си го зема а полицијата не реагираше а пред тоа ни викаше немајте гајле нема шанси нешто да се случе башка и ние сите ссе затрчавме ама полицијата и обезбедувањето не запреа и удриа некои наши членови:ija:

Пушете го џандари!!!!:pusk::pusk::pusk:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Не е важно како се собрани.Секоја група треба да си пази на своите реквизити , па и маицата да е најдена на улица(а не е) тоа е пропуст на групата.
Би сакал да ти каже пријателот како ги „нашле„ посебно маицата и тапанот, еве како потазе реквизити, а на кавадарчани да им објасни за Пирамида знамето. Можеби не ни знае, ама доколку знае, или ке се прави на мутав или ќе лаже...а пошто се навикнваме да слушаме лажги од негова страна, веројатно ќе излаже, но за среќа јас сум тука и многу добро ги знам работите за да може да помине со лажгата
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Би сакал да ти каже пријателот како ги „нашле„ посебно маицата и тапанот, еве како потазе реквизити, а на кавадарчани да им објасни за Пирамида знамето. Можеби не ни знае, ама доколку знае, или ке се прави на мутав или ќе лаже...а пошто се навикнваме да слушаме лажги од негова страна, веројатно ќе излаже, но за среќа јас сум тука и многу добро ги знам работите за да може да помине со лажгата
убаво ти кажа романтичар...не е битно како се земени...битно се земени и да сме ги нашле на улица земени се.......
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
знам како е во моментот кога немаш зборови..али тоа е
јас никад не сум рекол дека нашата навивачка група е
најбоље не сум рекол дека последнава сезона едвај се
собираме не сум рекол дека сме фаци нешто или пак
дека сме најјаки него јас кажувам работи од реална
гледна точка....и што ако лажам на форумов (како тебе)
што уствари ке постигнам тоа сакам да го чујам од тебе
нешто и дигам рејтинг на групата ли...те молам кажи ми
што се се постигнува на форумов со лажење????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom