Навивачки групи во Македонија

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Abe tebe da ti kaze nekoj kravata leta ti ke mu poveruvas !?!?!?! a cim si sedel so 17 godini dete vo kafana, a imas 21 se gleda ne se zrel za godinite... FIKUS !!!:pos2::pos2:
abe jas ne sum go viknal on da sedi so mene nego on dojde so bratuced mi i pocna da vrti filmovi a posle toa mn drugi mi go kazale muabetov ... nema sto da se lazeme sea .. znam boli vistinata izrazete go pravoto lice a ne samo da gi kriete vasite stramni fakti
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Идете во коментарите кај што се песните и читајте ги...

1,Ние сме будали, не викат Лозари, за ТИКВЕШ ние навиваме...
Чкембари имаат ваква песна „ние сме чкембари, ние сме.. за Пелистер навиваме... блаблабла..“
2, Вечерва ќе биде пекол, вечерва е лудница, еве идат хулигани од ТИКВЕШКА улица...
Оваа Ајдуци, не ја знам само точно како иде
5. Слушај ваму добро знај, ние сме Лозари од тиквешки крај, за тиквеш навиваме, животот го даваме, и кога ке победи, и кога ке изгуби//// тиквеш наш КАВАДАРЕЧКИ, в’срце ке ни останиш
И оваа од Ајдуци

Звезда гранде:pos2:


 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Идете во коментарите кај што се песните и читајте ги...

1,Ние сме будали, не викат Лозари, за ТИКВЕШ ние навиваме...
Чкембари имаат ваква песна „ние сме чкембари, ние сме.. за Пелистер навиваме... блаблабла..“

2, Вечерва ќе биде пекол, вечерва е лудница, еве идат хулигани од ТИКВЕШКА улица...
Оваа Ајдуци, не ја знам само точно како иде
5. Слушај ваму добро знај, ние сме Лозари од тиквешки крај, за тиквеш навиваме, животот го даваме, и кога ке победи, и кога ке изгуби//// тиквеш наш КАВАДАРЕЧКИ, в’срце ке ни останиш
И оваа од Ајдуци

Звезда гранде:pos2:


cccc.Vidi na Youtube Lozari 1993 deka lozari uste togas a peele.A mnogumina od nas togas bile bebinja...zatoa skopski srtumicanec pazi so pisis
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Со кој факти ме уби бе?:pos2::pos2:

1. Ја не почнав за првиот пат кога кенјаше
2. Пак не бев јас, врати се назад ќе видиш на кој се надоврзувам, исто и на првиот пат
3. За постовите земај прочитај ги и двата поста, на радикал и на овај френдот блогот и ќе видиш

можда ќе добијам бан од „Кошарка“ форумот, али нема да ми е жал, до душа нема ни зошто.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Престанете додека е време..ќе добиете бан..жалеле за тоа или не..
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Со кој факти ме уби бе?:pos2::pos2:

1. Ја не почнав за првиот пат кога кенјаше
2. Пак не бев јас, врати се назад ќе видиш на кој се надоврзувам, исто и на првиот пат
3. За постовите земај прочитај ги и двата поста, на радикал и на овај френдот блогот и ќе видиш

можда ќе добијам бан од „Кошарка“ форумот, али нема да ми е жал, до душа нема ни зошто.
http://forum.kajgana.com/member.php?u=19981


Постото на Радикал

Струм`ца AWAY
Со тензија и некои внтарешни препирања го дочекавме денот кога после долго време ќе одиме на гостовање. Гостовањето беше Струм`ца, шампионите на Македонија во кошарка, навивачката група која се смета за најдобрата во Македонија (хахаха). Работен ден, збирно време - многу рано, голем број од тие што имаа желба и сакаа да дојдат, неможат поради работни обврски. Се собравме 60тина луѓе, оние стварно тешко заболените, ако речам дека за еден од овие што беа има лек, ќе излажам.
Во Струмица, ни најавија пекол и кога тргнавме, скоро сите во автобусот бевме скептици дека 50-60 души нема да можеме да се надвикуваме со нивните 500, притоа знаејќи дека нашето Мзт ќе го јаде 20-тина разлика. Атмосферата не беше нешто посебна, дури како што се доближувавме до Струмица си викав дека попаметно ќе беше да останеме, да не се бламираме, бидејќи соодносот 1:10 на навивачи и резултатот во нивна корист, најавуваше тешка вечер за нас.
Во автоубус, ќе грмнеше по некоја песна, некоја досетка, некоја заебанција, некое мочање на пауза и гледање во ѕвездите, при олеснувањето :))) Стигнавме во „градот„ Струмица. Неможев да поверувам кога во салата почнаа да пеат „Селодром„ да пеат оние кои живеат во градот во кој патот до салата им е неасфалтирана земјишна површина, и за наша среќа што не врнеше, во спротивно може ке пропадневме во калта и немаше да стигнеме до салата. После 3-4 километри по тој т.н пат влеговме во салата, целите со модрици од „раминините„ на патот и прво што ти паѓа во очи е бројот на копачите од озбезбедувањето и лицата од ограните на прогонот. Ние 60 они 560 и не опколија. Полиција, приватно обезбедување, гранична полиција. Се осетив обезбедуван како Џорџ даблју Буш, ама тоа е, сепак не доаѓа било која група, доаѓаат Family Aerodrom. Во очите им се гледаше жед за крв, чекаа само мала искра за да влезат и да ги тепаат оние кои доаѓаат од градот каде што им се ебат сестрите. После некои 5 мин од игра, почнаа копачите од струмичката околија да провоцираат и настана првата и единствена р`чка за целиот овој престој. Испровоцираа сељаците, ние вративме на провокацијата и одма тие крволочни опинци кои со радост чекаа да удрат некое дете што им ги ебе сес`рите се пушитја и среќа брзо се среди, без повредени.
За навивањето. Ми најавуваа, пеколна атмосфера, атмосфера која била невидена на македонските кошаркаски терени, ми највуваа дека сонот се остварувал во Струмица. Јас тргнав со очекување да ги видам Gate 13 или нешто слично на нив. Доаѓам и што да видам. Банда ромчиња, со два-тројца воџи кои беа со мегафон (мислиш има позади нив 10000 навивачи па не се слуша што вика воџата) кои си земаат за слобода не само да се наречат најдобра навивачка група во земјава, туку си земаат слобода дури и да се наречат навивачка група. Беа смешни, траги-комични поточно. Струмичани стигнаа да пејат „Аеродром село има„ и „Селодром„ и што е најтрагично од се „Од Ѓорче Петров до Железничка...„ На полувремето, дел од навивачката група ПИПЕРКАРООДГЛЕДУВАЧИ се стрча, демек, сакајќи да се пресмета со нас. Знаете она тргање демек ќе тргнам, ама дај Боже да не стигнам, да ме застанат подалеку од овие? Епа такво тргање, трга ептен брзо, како се доближува успорува, за на крај да застане на 100 метри од нас и да пцуе. А нас гаќите почнаа да ни се тресат кога ја видовме сцената. Си рековме што ке правиме, поради тоа што не ни даваа во Ве-Це да одиме, ќе требаше во гаќи да се помочаме...ОД СМЕА. Колку беа само смешни, посмешна навивачка група немам видено. Дури сега сфатив зашто Струмичани се фалат за ПИПЕРКАРООДГЛЕДУВАЧИТЕ дека биле нивна гордост, затоа што не виделе подобра навивачка група...се до вчера.
Почнавме ние со навивањето, 50-60 болесници, загрозени, инфицирани од болеста Мзт Скопје, свесни за резултатската катастрофа што ќе ни се случи, не штедејки ги своите грла, своето здравје, демонстрирајќи навивање кое долго време не е видено на нашата територија. Демонстрирајќи навивање од срце, демонстрирајќи како треба да се бодри еден клуб иако тој губи, иако тој не е веќе вo врвот на кошарката, иако тој е само бледа сенка од тоа што бил некогаш. Све почна со „Момци, нашиве за кур не ги бива, ама ајде да им покажеме кои се најдобри на трибините„ и почна се, почна навивањето кое ќе го памти секој од оние 1.500 што беа во салата.
Почнува второто полувреме, ние губиме со над 25 коша разлика и кога сите очекуваа дека ке се откажаме и дека ке оставиме навивачката група Пиперкароогледувачи да не надпее, тогаш почнавме да пееме, мислам и со последниот атом од силата. Губиме 25 и пееме, не пееме, ВИКАМЕ, 50 луѓе на 1500. Членовите на навивачката група Пиперкароодгледувачи се збунија, глас не пуштија цело второ полувреме. Не слушаат како навиваме, го гледаат семафорот и не им е јасно кој тука води 25 разлика. А ние се посилно и послино навиваме, без прекин, без прекин дури и на тајм-аути и пауза меѓу четвритини, кога Ди-Џеј Струмка го оптерети озвучувањето пробувајќи да не запре во навивањето, но секако, безуспешна му беше намерата. Губиме 24 разлика даваме кош, намалуваме на 22 и се слуша од еден од нашите водачи, „АЈДЕ МОМЦИ ГИ СТИГНАВМЕ САМО 2 ГУБИМЕ„ се смееме и продолжуваме со пеењето уште погласно. Навивачите од спротивната страна, беа скроз збунети. Си викаа што луѓе се овие. Почнаа да не снимаат со телефони, да прават клипчиња, знаејќи дека не дојде било кој во нивната Струмица, дојдоа најдобрите, дојдоа Family Aerodrom и им одржаа страшна лекција по навивање на аматерите од Пиперко-град.
На крајот, воопшто не се каев што дојдов, ми се оствари сонот, да ја видам Струмица ахахахаха, да ја видам таа маскота нивна. Сите тимови имаат маскоти, лавови, тигри, орли, соколи, мечки, оси, волци, лисици, бикови... а нашата Струм`ца има ништо друго, туку ПИПЕРКА.
Не се каев што дојдов затоа што она што го демострираа сите што дојдоа, ми го исплни срцето и не само што не се избламиравме, туку дури и ги посрамивме Пиперкароодгледувачите. Какви само пофалби добив од луѓе што биле во салата, кои не се нававичи на Мзт, просто да се наежиш. Но, во едно сите се согласуваат, ова Мзт Скопје не заслужува вакви навивачи.
Све помина како што посакував, само еден момент ми ја кршеше целата слика за тоа ...тажниот поглед... :(
П.С. До момците кои беа во Пиперко-град, СЕКОЈА ЧЕСТ, АЕРОДРОМ ТРЕБА ДА СЕ ГОРДЕЕ СО ВАС

Постот на Френд

Лозари во Скопје на Македонија& Португалија-''Борис Трајковски"-Скопје како што знаета 06.09. 2008 год.се одигра мечот од квалификациите за европско првенство во кошарка Полска 2009,натпревар на кои присуствуваа и лозари.
Пред тргнувањето за Скопје собирот беше пред клубот на Лозари во добра атмосфера се собиравме еден по еден пиење по некоја лозова,пиво,мали заебанции,подготовка на опрема тапани, транспаренти,знамиња алкохол секако и автобусот се паркира на паркингот и така почна патот кон Скопје....
Во автобусот се пиеше пееше заебанции и ете го Скопје-големото село пристигнавме.Пред Александар Палас се наоѓа новата сала за тие што не се информирани.Стигнавме на паркингот и како излеговме од автобусот следеше добро мочање на скопското тло,тоа од пивото:)Тропнаа тапаните и тргнавме накај влезот,бевме солидна бројка ,со песна низ паркингот до влезот каде што беше обезбедувањето и од непознати причини ги одземаа цигарите на гледачите ама никој да ти каже зошто, упаљачи ај ама цигари ,не сум вишол сеуште забрана ЗА ПОСЕДУВАЊЕ ЦИГАРИ -али прости им боже не знаат што праат.Влеговме во ходникот и со невидено пеење ја раздрмавме атмосферата во салата,бидејки немаше кој да не спроведе до нашите места сами си се упативме кон еден од влезовите и оп излеговме на страната на комитите:) имаше полиција и тука во теснецот следеше јако пеење и се движевме накај нив и еве ти ги џандари со плави капи како педери:) Поглуп од џандар најди частам!! Глупаците сакаа да не стават заедно со комитите :) ама ај се разреши некако работата и не однесоја до, од онаа селото како беа некоја фамилија аеродром селани што ти знам и седнавме до нивниот блок. Почна натпреварот и следеше навивање на трите групи комити,селани аеродром,и лозари се разбира,ние пеевме само песни за репрезентацијата клубските песни не ги пеевме се разбира како што треба да се бодри Македонија,за разлика од овие аероселачиштава кои пееја песни за нивниот беден мзт кој го газевме во првенството ама ај деца,па и деца беа некој 6 одд. немаа сеа за учење му сврзаа празник таму ден на независноста и ај на утакмица ке навиваме абре дечиња грешка ви кажале не играше вашето бедно клубче мзт играше Македонија и вашето бедно село аеродром е од македонија сеа ако не сте Албанци да не грешам душа. И така одеше мечот пеевме пеевме и ја кршевме португалија,дојде полувреме и излеговме надвор по мочање а за тоа слободно се шетавме без полиција и такви работи,и уште на полувреме се моташе некое аероселаче околу нас имаше и по некој коита ама тие беа другарчиња на некои од лозари,али аероселанецов муда никако ке го пратевме во државна добро бевме собрани. И почна второ полувреме добра атмосфера!!! Пеевме навивавме и ја докрајчивме португалија усте во 3 четвртина и аероселанчињава нема душа не се слушаа веќе а лозари рокаат македонија лее,македонија,македонија македонија лее, така возевме без престан цели 16 мин славеничка атмосфера победивме во фудбал сега и кошарка. Комитите престанаа да пеат аероселациве и они само ние од цела сала , и аероселако шо немаше муда на полувреме оти ке го пратевме у дрзавна се качи позади нас и јаде гомна али кој го ебе македонија лее,македонија лее, македонила ле, оле,и аеросејакот не мозел да се воздржи и закачил на беден начин некој од лозари провоцирал и ај се заташка некако работата-абе селанче ако имаше муда на полувреме имаше шанса оти не се докажа туку сеа пред полиција ако те затрескат може да те раскинат селанче бедно аеродромско!!!! Цели 16 минути возевме ние лозари ејјјјјјјј,грлото ни се фати ама ечевме комитите од неизлез или не знам што му беше филмот почнаа да ја пеат ој сузана го ебам пелистер за нас пееја,аман не знам шо ке слушнеш,и како ја пеја му исплускавме и подсмејавме малку и го извадовме знамето Кавадарци да видат од кај сме и му ја викнавме ЛОЗАРИ ИСТОК ,после тоа иам дилеми дали пушта рака или провоцираа кој знае не се слушаше добро али нема врска прво плукај па после лижи, ма кој ги ебе и нив.
Крај на мечот. Излегоа сите излегоа и желките оние без оклоп од брзи интервенции оние што се. И останавме ние да не спроведат до автобус,и излеговме надвор и аероселанчиштава се групираа демек ке тепаат на педерски начин од 100 метра со камен ооо бе деца селанчиња ако имавре муда дојдете поблизу остајте камењата ке ве поебевме доста броевме во тешка категорија ке ве газевме како снег во јануари:)али пичка си е пичка, од далеку зема камен ама ништо полицијата реагираше ами со камен и баба знае ги растераа од таму и го напустивме скопје....
ПОУКА!!! ДО АЕРОСЕЛАНИВЕ!!!!
Видовте и ке гледате како се бранат репрезентативните бои како се навива без провокација до ниеден македонец, до ниеден македонски клуб,до ништо што е македонско а за разлика од вас аероселанчишта кои провоциравте не нарекувавте провинцијалци, абре селани сред аеродром ви шетаат коњи на кејот ги имате циганите аеродром е село со асфалт. Ама онаа народната не е за ѓабе се покундурил сељакот!! ај ебете се сега и молете се во првенството да не ве победубваме со многу ралика!!!
Ајде кажи ми каде е копиран Радикал
Али ај треба да се остане у форма,долга е сезоната(за глупости и напамет муабет):jaj::jaj::jaj:
Не ни сакам да се спуштам на твое ниво:coffee:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Со кој факти ме уби бе?:pos2::pos2:

1. Ја не почнав за првиот пат кога кенјаше
2. Пак не бев јас, врати се назад ќе видиш на кој се надоврзувам, исто и на првиот пат
3. За постовите земај прочитај ги и двата поста, на радикал и на овај френдот блогот и ќе видиш

можда ќе добијам бан од „Кошарка“ форумот, али нема да ми е жал, до душа нема ни зошто.
Феномен Голема работа имало исти фрази
А ќе може ли тие фрази да ми ги дадеш т.е да ми ги кажеш

A*1*T*E*A*M по пола реченици му се исти, а тоа што не е исто што се сменети имињата на клубовите и навивачките групи, градовите се заменети и остали. Е што ја да не сум ти некој „search engine“ па да ти ги барам низ текстот сеа.

Феномен Абе А1 ти неоти си го прочитал постот ама важно е да се контраш и да застаниш на страната на ФА а знаеш дека не се у право
.......


A*1*T*E*A*M хах ок ај... толку дибова глава имаш, што неможе чоек да ти докаже неш ае... терај си ти твојата дека не е...

Е тоа е нашиот разговор за тоа дали е копиран блогот на Радикал
Доказ дека тераш само напред лево десно не се вртиш:nesvest:





Абе се гледа колку се разбираш од навивање ти:drk::drk:
1.Ние сме будали не викат Лозари ја немаме пеено никогаш:toe:
2.сигурен си дека е од Ајдуци?:nesum:
5.Сигурен си дека е од Ајдуци?

Еве ќе ти кажам
Има универзални песни што сите групи ги пеат
Еве ќе ти кажам пример
Ајдуци пеат една песна против Силекс(напред Беласица само напред таму кај што играш ти било кога било каде со тебе Ајдуци....после секој збор плускаат)а истата песна ја пеат Лозари во 1993 за која имам и доказ
Еве и Виктораниус нека докаже дека е така и некој нека ти каже дека има песни кои сите групи ги пеат:helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
Слични се песните што ги пеат групите во МК, само што има изменето некои зборови.
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
88
Поени од реакции
4
селодромци а што не ја кажувате оваа случка кога сте биле на фени кога сте биле во гостување кај нас кога ве тепале лозарите а серковци или се плашете од вистината :tapp::tapp:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
селодромци а што не ја кажувате оваа случка кога сте биле на фени кога бил во 2ра лига за влез во 1ва кога ве тепале лозарите а серковци или се плашете од вистината :tapp::tapp:
На кого се обраќаш? Не е тука трајче чутучето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom