Навивачки групи во Македонија

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Ај малце за кумани, чисто за детево што е тука да дознае нешто повише.
Како може да сте најдобри кога постоевте само една сезона?Кажи ги вашите гостувања кој се?Ја не ги памтам многу многу.Еднаш се излажавте да дојдете во Аеродром, мислевте дека нема ништо да ви се случи зошто не играте против МЗТ ама се излажавте.Знаат неколку члена на форумов што се деси тогаш.Другите не ни заслужуваат да знаат, а и нема потреба да се праи муабет за непостоечка група.Група која од вистинските навивачи во Македонија и од оние кој што се разбираа во навивање беше сметана за подгрупа на Делије Север и беше исмејувања.Детето од куманово што се јавува веројатно не знае дека групата која ја фали овде на форумов вадеше српски знамиња во Куманово и викаше: "Ова е србија".Сите кореографии ви се копија на Делије.Додека имаше кошарка во куманово (и пари) постоевте.Од тогаш ве нема нигде ШТО Е СЛУЧАЈ СО СИТЕ ДРУГИ НАВИВАЧКИ ГРУПИ ОСВЕН ФЕМИЛИ АЕРОДРОМ, па почнавте и да ги помагате навивачите на башкими со тоа што им позајмувавте тапани и др реквизити за нивните утакмици:uvo:Зошто толку го јачаш Куманово овде на форумов стварно не ми е јасно.Не ми е јасно каква врска има Ф.А. со некоја тепачка на некоја журка во ох?Ако сте толку јаки имате во куманово доста од овие браќава ваши па што не се истурате на нив?Или неможете?
И да.Да бевте толу јаки, кога Ф.А. гостуваше во Куманово на утакмица против Вардар осигурување ќе вратевте за она што ви се случи во Аеродром ( ако знаеш ).







Вие па сиротите откривте дека во Македонија некогаш постоела навивачка група по име Кумани од кога се поставија слики на топиков па уште и заклучивте дека имаат најдобри кореографии во Македонија :tapp:
ocigledno tipceto sto pisuva na forumuv ne ni znae koj i sto se kumani ne ni idel na utakmici , posto prvo ne znae sto se desilo u aerodrom, a vtoro ne znae deka postoela ekipa balkan stil sto togas bese megu prvite 4-ri na tabela
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Вие па сиротите откривте дека во Македонија некогаш постоела навивачка група по име Кумани од кога се поставија слики на топиков па уште и заклучивте дека имаат најдобри кореографии во Македонија :tapp:

More ultras eden beden.Ja samo rekov deke ke bide ubavo da zaviee Kumanovo na kosarkarski plan a on provocira.Toa vi e provokatorskoto vo vas skopjanite.Toa vie vo pederskata krv sto ja imate vo sebe.Samo provocirate.Eden odvas ne napravi salam muabet so nekoj drug clen.90 % od posotvite vi se vo kavga.Ubavo znaeme koj se Kumani ali ne znaevme deka volku cotek imate izedeno odniv.Pa zatoa siguren sum deka vie nogu poubavo znaete koj se
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
More ultras eden beden.Ja samo rekov deke ke bide ubavo da zaviee Kumanovo na kosarkarski plan a on provocira.Toa vi e provokatorskoto vo vas skopjanite.Toa vie vo pederskata krv sto ja imate vo sebe.Samo provocirate.Eden odvas ne napravi salam muabet so nekoj drug clen.90 % od posotvite vi se vo kavga.Ubavo znaeme koj se Kumani ali ne znaevme deka volku cotek imate izedeno odniv.Pa zatoa siguren sum deka vie nogu poubavo znaete koj se
Па да ги знаеше некој предтоа ќе беа вајда спомнати?Кое провокаторско бе море?Вие изгледа за провокација го сметате секој пост со факти и со нешто што не ви се свиѓа на вас.Кој од кого има јадено Чотек не ми е јасно?Од кај заклучи такво нешто?
Тоа е.Комплекси.

И другпати глеј малце поразбирливо да пишуваш.Или од нервоза ти е ова??? :nesum: :) Немој млад си.

п.с. зборот ултрас не е за луѓе што не го сваќаат.Да знаеше што значи и какво значење има да го употребуваш.Ама вака не ти личи.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Edna GOdina edna ... za edna godina napravivme kako vie za 10 sto uste ne ste napravile :D:D i eve ti dadov jas dokazi sto se sluvucalo vo skopje ... vo skopje ve tepame picki edni ... daj mi i ti dokaz...eee vo vesnici ve imase kako bevte tepani vo sred vas grad i ne mi se obrakaj vise ... nemam namera da se raspravam so tebe ... ili so bilo koj...samo izvadiv snimki i sliki da vidite kako bilo taa "edna sezona"...eve sega se vrakame na fudbalot 2 mesto MILANO .. od narednata ke vidime ;)
Немој да ги лажеш сите тука нели гледаш дека се палат само против Скопје. Ко прво зашто лажеш дека навивате за Милано тоа е најголемата лажга која ја имам слушнато на форумов дека Кумани (кој бтв не постојат) навиваат за Милано. Друга работа, доказ за тепањето на вашите членови се токму нивните крвави глави, нозе, раце, носеви...
Зашто цело време одбегнуваш едно исто прашање не ми е јасно, Каде сте сите други 16 сезони ме интересира зашто не навивате. Смешно е што кажуваш ко прво дека сте биле најдобри, а самиот знаеш дека не постоите.
 
V

Viktoranius

Гостин
Вие па сиротите откривте дека во Македонија некогаш постоела навивачка група по име Кумани од кога се поставија слики на топиков па уште и заклучивте дека имаат најдобри кореографии во Македонија :tapp:
Ти па сиротиот неможеш да прифатиш дека НЕМАТЕ ВРСКА од кореографии, и најде сега Кумани да ги напаѓаш. Не се они криви оти имате БЕДЕН КЛУБ КОЈ ЕДВАЈ ВРЗУВА КРАЈ СО КРАЈ ЦЕЛИ 20 ГОДИНИ !


 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Ти па сиротиот неможеш да прифатиш дека НЕМАТЕ ВРСКА од кореографии, и најде сега Кумани да ги напаѓаш. Не се они криви оти имате БЕДЕН КЛУБ КОЈ ЕДВАЈ ВРЗУВА КРАЈ СО КРАЈ ЦЕЛИ 20 ГОДИНИ !
Vrzuva kraj so kraj, a vie krajot go vrzavte ne vo cvor, tuku vo cvoriste heheheheheh
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.492
Поени од реакции
47.594
БЕДЕН КЛУБ КОЈ ЕДВАЈ ВРЗУВА КРАЈ СО КРАЈ ЦЕЛИ 20 ГОДИНИ !


..... и покрај тоа за вас бевме учебник,доека постоевте де...сега ке се видиме во наредна прилика кога ке му текне не некој грк да пере пари и да си игра курташак со пубертетот твој :pos: :pos:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
АААААА Аеродромци напднаа се вратија од одмори и сега сите на форум :pos2::pos2: бтв абе кај ви е Вепар го нема долго време да се појаве на форумот да не си ја заборавил лозинката или нешто слично.:pos2::pos2:
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Отишол на одмор и му се заарнило изгледа:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
вепар може ке се појави али да се појаве тешко.....:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
fa997 Ocigledno deka si mnogo ljubomoran...a nema potreba od toj ... Kumani su ga toj napravile za ednu godinu .. dovoljno e za da pokazev kako treba da se naviva ... toj vi jos se mucite da ga napravite ali nekako tesko vi ide.. NEMA VE NIGDE BE COVEK ... SAKAM FAKTIIIIIIIIIII FAKTIIIIIII KAKO JA NA TEBE STO TI POKAZA SLIKE I DR I DR....


Kriticar--рупа која од вистинските навивачи во Македонија и од оние кој што се разбираа во навивање беше сметана за подгрупа на Делије Север и беше исмејувања.Детето од куманово што се јавува веројатно не знае дека групата која ја фали овде на форумов вадеше српски знамиња во Куманово и викаше: "Ова е србија".Сите кореографии ви се копија на Делије..
---barem ima od kogo da vidime i da kopirame..ii zar nije sve ovo srbija bolje srbin nego kako vas bugarin!!!!!:D ...a so brakata ne se dirame veke :D site sme zaedno ....pravime zaednicka ekipa so koja ke ja "osvojuvame evropa"...

BTW fala na site sto me podrzaa na forumov..i neka vi bide jasno ... NE REKOV DEKA KUMANOVO BILO NAJDOBRO VO NESTO...t.e BESE NAJDOBRO SAMO VO NAVIVANJE 3 sezoni bea ne edna...a vie skopski picinja nesmeete vo carsija vo kumanovo da izlezete od sto imate stra ... za razliku od nas sto se setamo po skopje po coloseum i razni mesta i gi ebemo skopjanke...psss
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Ти па сиротиот неможеш да прифатиш дека НЕМАТЕ ВРСКА од кореографии, и најде сега Кумани да ги напаѓаш. Не се они криви оти имате БЕДЕН КЛУБ КОЈ ЕДВАЈ ВРЗУВА КРАЈ СО КРАЈ ЦЕЛИ 20 ГОДИНИ !


Pokazi mi edna koregrafija vasa.. SAMO EDNA!!!

Koga vi dojdovme se palevte na nas be ne snimavte so mobilni pa ti si nasol tuuka da zboris... za vas bevme (sea ne postoite) INSTITUCIJA vo navivanje !!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
fa997 Ocigledno deka si mnogo ljubomoran...a nema potreba od toj ... Kumani su ga toj napravile za ednu godinu .. dovoljno e za da pokazev kako treba da se naviva ... toj vi jos se mucite da ga napravite ali nekako tesko vi ide.. NEMA VE NIGDE BE COVEK ... SAKAM FAKTIIIIIIIIIII FAKTIIIIIII KAKO JA NA TEBE STO TI POKAZA SLIKE I DR I DR....


Kriticar--рупа која од вистинските навивачи во Македонија и од оние кој што се разбираа во навивање беше сметана за подгрупа на Делије Север и беше исмејувања.Детето од куманово што се јавува веројатно не знае дека групата која ја фали овде на форумов вадеше српски знамиња во Куманово и викаше: "Ова е србија".Сите кореографии ви се копија на Делије..
---barem ima od kogo da vidime i da kopirame..ii zar nije sve ovo srbija bolje srbin nego kako vas bugarin!!!!!:D ...a so brakata ne se dirame veke :D site sme zaedno ....pravime zaednicka ekipa so koja ke ja "osvojuvame evropa"...

BTW fala na site sto me podrzaa na forumov..i neka vi bide jasno ... NE REKOV DEKA KUMANOVO BILO NAJDOBRO VO NESTO...t.e BESE NAJDOBRO SAMO VO NAVIVANJE 3 sezoni bea ne edna...a vie skopski picinja nesmeete vo carsija vo kumanovo da izlezete od sto imate stra ... za razliku od nas sto se setamo po skopje po coloseum i razni mesta i gi ebemo skopjanke...psss
Makedonija treba da se srami od vakvi kako tebe !!!!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Иди на youtube, укуцај : Family Aerodrom и ќе видиш кој сме и што сме.....

А вие со овие сликите ваши ништо не праите...Мене не ми е намера да омаловажам некого...Сте биле добра група, али јбг сте го јаделе курот кај нас у сала,ви се распаднал клубот, сеа немате за кој да навивате ....Тука завршува приказната...Додека не ве видам на трибина не можам да зборам за вас.....

Глеам им заблагодаруваш на тие што те поддржале на форумов...После реченицата за Србија мислам дека нема да има веќе никој што ќе те поддржува...
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ееее фамили ај ке кажаме оти вии сте најдобри навивачи(ного тешко),оти праате најдобри кореографии(појма немате),оти сте број 1 во македонија (за да не плачате) и да се заврше со ова ... ок
 

Kajgana Shop

На врв Bottom