Навивачки групи во Македонија

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ajducite se mnogu daleko od komiti ckempari family ama vo nedela na gradski ke gi vidite vo pravo svetlo ... a za najdobri mislam na kosarkarska scena se FAMILY a opsto MISLAM OTI SE KOMITI ....
 
V

Viktoranius

Гостин
Во фудбалот се чкембари.

А кој сака да ги види Ајдуци во право светло, во недела во 16-30 на градски !
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
ajde be dosta so tie ckembari so gi digate tolku sea ovaa sezona na dve utakmici se pokazaa dobro i odma ckembari kaj bea predhodnite godini koga komiti bea na nivo.....ili kaj bea koga pelister bese vo vtora liga toa li se navivaci so koga klubot ima uspesi ke se sobiraat po 8 iljadi publika...ne vikam deka ne se dobri ama nemoj do tolku da gi furate sea
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Неможе да се каже кој е подобар од Комити или Чкембари пошто и двете групи на неколкупати ја докажаа својата доминантност ... Чкембари оваа година на домашен терен беа неприкосновени а комити направија добри кореографии и ред други работи , ама според мене поради бојкотот на комити оваа сезона чкембари се пред нив ...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ckembari dojdoa na domasen teren samo na poslednite 3 utakmici, i imaa edno dobro gostuvanje vo skopje i nisto poveke. ne znam od kade muabetot deka bile neprikosnoveni. vtora rabota da se prisetime na vardar pro (rakometniot klub) igrase vo liga na sampioni i imase odlicna atmosfera vo kale taka da ne ti drzi muabetot za sporedbata
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Неможе да се каже кој е подобар од Комити или Чкембари пошто и двете групи на неколкупати ја докажаа својата доминантност ... Чкембари оваа година на домашен терен беа неприкосновени а комити направија добри кореографии и ред други работи , ама според мене поради бојкотот на комити оваа сезона чкембари се пред нив ...
Тресеш глупости...Комити бојкотираа ама за тоа време чкембари незнам дали имаа некој добро обработени утакмици освен на домашен терен со Вардар.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
ajde be dosta so tie ckembari so gi digate tolku sea ovaa sezona na dve utakmici se pokazaa dobro i odma ckembari kaj bea predhodnite godini koga komiti bea na nivo.....ili kaj bea koga pelister bese vo vtora liga toa li se navivaci so koga klubot ima uspesi ke se sobiraat po 8 iljadi publika...ne vikam deka ne se dobri ama nemoj do tolku da gi furate sea
Роки кога не си по фудбалот не трескај ок?Кога беше Пелистер во втора лига БОЈКОТИРАВМЕ.На сред сезона мислам се смени управата и тогаш бевме најпосетени во Македонија со се прва лига.Кај бевме порано кога комити беа на ниво?Па фудбалот имавме бојкот ама на ракомет си имавме дешавки и се праевеа атмосфери невидени.
ckembari dojdoa na domasen teren samo na poslednite 3 utakmici, i imaa edno dobro gostuvanje vo skopje i nisto poveke. ne znam od kade muabetot deka bile neprikosnoveni. vtora rabota da se prisetime na vardar pro (rakometniot klub) igrase vo liga na sampioni i imase odlicna atmosfera vo kale taka da ne ti drzi muabetot za sporedbata
Не е точно дека само последните 3 утакмици сме се собрале башка 2 пати оваа сезона бевме скопје не ширете дезинформации лее значи индијанци колку има.Добро бе вие луѓе пратите тифо сцена или само со Лозари и Ајдуци се занимавате??
за сите неупатени пратете го блогот на мојот добар пријател.http://mkultras.blogspot.com/
ако сака некој дополнително инфо за Чкембари оваа сезона и општо за нас нека праша
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ceki so gi mesas tuka ajducite so veza imat oni so tv .........?
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
V

Viktoranius

Гостин
ceki so gi mesas tuka ajducite so veza imat oni so tv .........?
Шознаа бе они за Ајдуци, никој не знаа как се одвиват работите во Ајдуците.

Ајде се гледаме утре на Градски во 4ипол, соберејте се скопјани да видите кои се АЈДУЦИ, а слушам и Лојал Фанс ќе дават подршка на Силекс точно ли е тоа ?
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Според мене денеска Ајдуците беа УЛТРАС а кој сака нека си јаде трици !
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Абе имам едно видео ама 115 МБ е ќе го ставам да се уплодире да видете што станува збор ! Сите ѓи има фатено и тоа пред таа утакмица на центар кога славефме по победата во гости ... Со песна од Рамштајн ...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Роки кога не си по фудбалот не трескај ок?Кога беше Пелистер во втора лига БОЈКОТИРАВМЕ.На сред сезона мислам се смени управата и тогаш бевме најпосетени во Македонија со се прва лига.Кај бевме порано кога комити беа на ниво?Па фудбалот имавме бојкот ама на ракомет си имавме дешавки и се праевеа атмосфери невидени.
Не е точно дека само последните 3 утакмици сме се собрале башка 2 пати оваа сезона бевме скопје не ширете дезинформации лее значи индијанци колку има.Добро бе вие луѓе пратите тифо сцена или само со Лозари и Ајдуци се занимавате??
за сите неупатени пратете го блогот на мојот добар пријател.http://mkultras.blogspot.com/
ако сака некој дополнително инфо за Чкембари оваа сезона и општо за нас нека праша
poso gleam si ekspert za navivanje kako nikoj drug vo makedonija, pa da te prasam nesto me interesira. koga bese pelister vo vtora liga ste bojkotirale! ZASTO??? ako znaes zasto ja nema da idam na utakmica vise. vtoro vie ste takvi navivaci da koga klubot e slab ne idete da go gledate. dokaz za toa vi e rakometot (moze i tamu bojkotirate) i basketot (i tuka da ne bojkotirate). i ne sporeduvaj ckembari so Family ziti se, ako kazuvas takvo nesto barem postiraj go vo tema: humor. P.S. i so me boli za vas pa te prasuvam informacii za ckembari, ste mi potrebale. i ne kazuvaj tifo scena ne glumi tifoz
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
155
Поени од реакции
3
Дај бе ова е за КОШАРКА тука, не за ракомет, фудбал...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom