Фан Клуб: Англија

V

Viktoranius

Гостин
Абе како се радуваат Хрвативе цела церемонија ... ка светско да освоиле .... добро што победија инаку пак ќе викаа теренот не им чинел ...
Нема да ме чуде да влезат до 1/4 финале на европското.
А може и повеќе.
 

DeViL-BoY

GlorY GlorY United
Член од
27 септември 2007
Мислења
282
Поени од реакции
0
kraj se e reseno Anglija doma Rusija vo Svajcarija i Avstrija gotovo anglicani odete si doma... i reprezentacja nikogas vo zivotot veke... go pezaat fudbalot
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
GOD SAVE THE QUEEN,

AND LEARN TO PLAY FOOTBALL

ahahahahahahahahaha
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::hump::hump::hump::hump::hump::je::je::je::je::je::je::eek:lee::eek:lee::pijan::pijan::pijan::pijan::pijan::pijan::pijan::pijan::pijan::pijan::pijan::pijan::pijan:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
љољољољ :pos2: :pos2: :pos2:


патетика жива. ќе лажам ако речам дека ми е жал за англичаните :wink:

бај бај ингланд :helou:
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Gi vidovte Hrvatite so bea na tribinata ?!
E sega nema da gi gledate :tapp:
Angliskite Huligani ubivat ej UBIVAT !
 
V

Viktoranius

Гостин
Е си зборуваа и си зборуваа англичаните дека Македонија не може да ја тепа на Хрватска па усташите го јадаа 2-0...и Дарко Панчев си зборуваше и си јадеше гомна па и на него му ја затневме муцката. А сега англичаните нека гледат и нека плачат.
Можеби не се пласиравме на Европско, ама од овие квалификации излеговме со големо име, излеговме со гордост, игравме за нашата држава не за парите на англичаните.
Па што да кажам...само ни треба повеќе среќа другиот квалификациски циклус и со господ на пред да ја гледаме Македонија во живо на светското првенство во 2010.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Е си зборуваа и си зборуваа англичаните дека Македонија не може да ја тепа на Хрватска па усташите го јадаа 2-0...и Дарко Панчев си зборуваше и си јадеше гомна па и на него му ја затневме муцката. А сега англичаните нека гледат и нека плачат.
Можеби не се пласиравме на Европско, ама од овие квалификации излеговме со големо име, излеговме со гордост, игравме за нашата држава не за парите на англичаните.
Па што да кажам...само ни треба повеќе среќа другиот квалификациски циклус и со господ на пред да ја гледеме Македонија во живо на светското првенство во 2010.
Јас ќе речам со Тоше напред,одкако ја пуштаат МАКЕДОНИЈА НАВИВА ЗА ВАС сите ги победуваме :wink:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
хаха од тајни извори дознав дека Мекларен е убиен.
Ајде сите на погреб:pos::pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom