Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Значи сварно за пишување ви признавам! Уште на дело да бевте вакви....:pusk:

--- надополнето ---

Добро е што не ве пушта полицијата, ние мислевме дека немате резервна гума за автобусот......
Нема шо да признаваш,...фактите и статистиките во етерот го говорат СПРОТИВНОТО :helou::од вас поголеми интернет навивачи НЕМА....:vozbud:
Па на ФБ шо се случува чудо нешто....само Чкембари ви се мотаат во глава.
Да му се одмили на чоек и ФБ и форуми од такви дечишта кои киснат по цел ден на интернет,само се пцујат меѓу себе,ова ќе ви напрајме,она,,изиграваат мангупи...а кога ќе ги начекаат-ќе плачат-АМАН ОСТАВЕТЕ МЕ,СЕ ЗАФРКАВАВ,ПА ЈАС СУМ САМО ДЕТЕ:kesa::pos:....

П.С.Немам повеќе намера да реплицирам на некои напалени пубертетлии и дечиња од 13 години....:xmas1:
Ако имате нешто да прашате околу ФК Пелистер бујрум...
За вакви муабети,за купување шалови од на пазар,за тепање на деца од 10 години,си имате сигурно некоја тема на форумов ДЕТСКА ИГРОТЕКА,па таму разменувајте искуства,и фалете се за "акциите" шо ги имате преземено во вашата "богата" читај-неколку месечна навивачка кариера...:kesa:
Темата оставете ја на ВИСТИНСКИТЕ НАВИВАЧИ!!
А дотогаш пријатно и до тебе и до твоите истомисленици...
Само еден мал совет од постар човек-ГЛЕДАЊЕТО ПРЕМНОГУ :tv: ВЛИЈАЕ ШТЕТНО,ПОСЕБНО НА МЛАДИОТ МОЗОК...(научно и практично докажно)
Затоа олабавете бе дечиња малку.....без нервози...:smir:
Ајде :salut:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Едно е јасно, никој, апсолутно никој, нема храброст да помини на Широк Сокак, таков.... Битола, е и ќе остани страв и трепет... Еве, ако не е така, кога ке ни дојдете на гости, сликајте се бе на Широк Сокак, ако сте толкави воини, со шал/маица од „Војводи“, „Комити“ или која и да е друга навивачка група.... Повелете
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Абе со кој се расправате, со деца? Абе остај ги нека се радват, купија шал од Чкембари и мислат сега го фатија гопсод за мадиња...
Тетекс-Пелистер 3-0........ Лошо, лошо............ ништо не прајме...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Со фер игра, без жолти картони, притисоци или насилство, пелистер совладан од Тетекс со 3:0:helou:
Сигурно чекорите кон втората лига:pos2:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Абе со кој се расправате, со деца? Абе остај ги нека се радват, купија шал од Чкембари и мислат сега го фатија гопсод за мадиња...
Тетекс-Пелистер 3-0........ Лошо, лошо............ ништо не прајме...
Со плус 10 бода и повеќе, од сигурната зона, чекориме наназад... Не знам, шо можи да се смени до на пролет, но треба да се сменат работите од корен.... :)

--- надополнето ---

Со фер игра, без жолти картони, притисоци или насилство, пелистер совладан од Тетекс со 3:0:helou:
Сигурно чекорите кон втората лига:pos2:
п - П, ах бе, до кога со неписмен народ во Европа... Поарно вторалига, од колку да учам од Албанци, како се пиши на училиште...:pos2::pos2::pos2::pos2:

--- надополнето ---

Со фер игра, без жолти картони, притисоци или насилство, пелистер совладан од Тетекс со 3:0:helou:
Сигурно чекорите кон втората лига:pos2:
п - П, ах бе, до кога со неписмен народ во Европа... Поарно вторалига, од колку да учам од Албанци, како се пиши на училиште...:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Немам толкава почит за да пишувам такви имиња со голема буква:wink:
Ај види како ти изгледа зборот, па после зборувај за неписменост:vozbud:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Немам толкава почит за да пишувам такви имиња со голема буква:wink:
Ај види како ти изгледа зборот, па после зборувај за неписменост:vozbud:
Е тука, бато е муабетот.... Биди ми поздравен
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Едно е јасно, никој, апсолутно никој, нема храброст да помини на Широк Сокак, таков.... Битола, е и ќе остани страв и трепет... Еве, ако не е така, кога ке ни дојдете на гости, сликајте се бе на Широк Сокак, ако сте толкави воини, со шал/маица од „Војводи“, „Комити“ или која и да е друга навивачка група.... Повелете
Комити дојдоа у Битола, Војводи дојдоа у Битола, само не ми е јасно вие когај ќе дојдете у Тетово без разлика дали се игра со Тетекс, со шкендија или ренова??? Вие како што се нарекувате, “група број 1 у Македонија“??
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Комити дојдоа у Битола, Војводи дојдоа у Битола, само не ми е јасно вие когај ќе дојдете у Тетово без разлика дали се игра со Тетекс, со шкендија или ренова??? Вие како што се нарекувате, “група број 1 у Македонија“??
Реков дека не реплицирам повеќе,ама ај уште тебе....
Дечко,едно е да најавиш гостување во Битола и да дојдиш..тука важат подруги закони одколку во Тетово...
Во Тетово е друга држава..за жал....
Се виде колку е способна полицијата да одржи ред,кога не секој меч..си шетаа слободно еден куп луѓе со камења во рацете и пред очите на полицијата тепаат обично население...
Тука влакно од главата нема да ти фали...зошто се е организирано,се е под ред од страна на полиција...
Си најавува гостинска екипа гостување,си има посебна трибина...и средена работа...
И самите знаеме какви се процедурите кога Македонска група треба да гостува во Тетово,посебно од Битола,знаеме колку не сакаат во Тетово,после она шо се случи во 2001....
А кога ќе ми текни кој се ја држи вашата Тетовска полиција(мислам на националноста)....јасно е како ден зошто не пуштаат....
И мене ме чуди,зошто речиси беше сигурно гостувањето,пред 1 ден беше јавено дека не се дозволува влез на Чкембари во Тетово......
Како и да е тоа помина...не се дојде и крај на маубетот....
Молба до модераторите,да ја контролираат темата и да ја исчистат малце од непотребни постови......зошто ова е тема за ФК Пелистер...не е тема за некои украдени(купени,како и да е) шалчиња,трењерки......и детски муабети..кој е поголем фраер и тепач////(зад тастатура)....
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Реков дека не реплицирам повеќе,ама ај уште тебе....
Дечко,едно е да најавиш гостување во Битола и да дојдиш..тука важат подруги закони одколку во Тетово...
Во Тетово е друга држава..за жал....
Се виде колку е способна полицијата да одржи ред,кога не секој меч..си шетаа слободно еден куп луѓе со камења во рацете и пред очите на полицијата тепаат обично население...
Тука влакно од главата нема да ти фали...зошто се е организирано,се е под ред од страна на полиција...
Си најавува гостинска екипа гостување,си има посебна трибина...и средена работа...
И самите знаеме какви се процедурите кога Македонска група треба да гостува во Тетово,посебно од Битола,знаеме колку не сакаат во Тетово,после она шо се случи во 2001....
А кога ќе ми текни кој се ја држи вашата Тетовска полиција(мислам на националноста)....јасно е како ден зошто не пуштаат....
И мене ме чуди,зошто речиси беше сигурно гостувањето,пред 1 ден беше јавено дека не се дозволува влез на Чкембари во Тетово......
Како и да е тоа помина...не се дојде и крај на маубетот....
Молба до модераторите,да ја контролираат темата и да ја исчистат малце од непотребни постови......зошто ова е тема за ФК Пелистер...не е тема за некои украдени(купени,како и да е) шалчиња,трењерки......и детски муабети..кој е поголем фраер и тепач////(зад тастатура)....
Па и у Тетово има посебна трибина за гостински навиачи (има 4 трибине за разлика од другите стадиони), па може да ве сместа без никаков проблем. Второ, ако не праеш проблеми и ако не се курчиш нема никој да те чепне, ако те нападне некој полицијата ќе те одбрани и тоа е многу јасно.

А за ова дека мие смо друга држава, за жал од такви ка вас тоа и ќе станемо. Место да се држимо свите заедно, вие цело време јадете гомна као мие смо ши*тари, мие смо ова мие смо тоа. Ама ако, ако не се заебе само Македончето нема друг кој да го заебе...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе Битолчани се уште поискомплексирани од Скопјанчињана.Ако живеат во Битола мислат дека го фатиле Годпод за јајца,демек само тој е град другиве не се,дека само тие имаа Широк сокак ние немам кај да излеземе.
И преку кур ми е од такви патриоти како вас и како некои од Штип,Струмица и кој ти знам.Не виделе Албанец со очи па камоли да им е комшија.Бујрум живеај со нив и ќе те видам кој си.Искрено им честитам на ТЕтовчани за храброста што секој дерби натпревар е 5000 вс 300 и пак одат на стадион,засега се број број еден патриоти.
И да не одиме оф топик,гледајте си го Пелистер во втора лига и се надевам до година ќе се видиме во Дебар,ако не се уплашите и од овдешните Албанци.:pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Кој рече дека јас се ситам шо е така..Не ја вртете работата во непотребен правец...:nesvest:
Верувај мене уште повеќе од тебе ме боли шо е ваква работата...:lut:
Секој вистински Македонец го боли..
Не заборавајте од КОЈ РЕГИОН имаше НАЈМНОГУ РЕЗЕРВИСТИ во војната...многу од нив,посебно од Лавовите беа и Чкембари-дел и загинаа...
Да има пак војна пак од Битола ќе има најмногу резервисти-бидете сигурни...
Затоа полека со ваквите муабети-зошто се болни за сите на кои Македонија им е при срце....
Никој не ве обвинува вас Тетовчани ,и вас ви е тешко шо живеете во тој град,не е ваша вина шо бидна то шо бидна......
НАЈвиновна е ВЛАСТА..и корумпираните политичари шо дојдовме на ова дереџе...
Затоа полека со овие муабети-не ми ги вадете зборовите од контекст....
Правиме маубет реално...како стојат работите.кој ја има власта во Тетово на локално ниво....(околу гостувањето),тоа нема врска со Војводи...или други Македонци од Тетово....
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Незнам само како ве оставаат модераторите да кршите клечки на оваа тема. Немам против никого ништо, ама претеравте шо претеравте, ајде сеа сите по дома :smir:
Се чукате по гради дека сега имате некоја си навијачка група, дека тетекс е во врвот на табелата, лани куп ова она... Искрено, добро познато е на кој начин го освоивте купот...
Се знај дека во Македонија постојат две навивачки групи кои се РИВАЛИ... Чкембари и Комити, вие сте си една помала група која почна со навивање од кога влеговте прва лига, односно од кога почнаја пари да дават во вашиот клуб, уствари и сезоната пред тоа се кочоперевте :tv:
Гледате дека никој не ве гиба, сами си ја барате бељата... Се силите, рипате овде напразно ито...
Секоја чест на вашето "враќање" како навивачка група, ама оладете малце :smir:

И тоа дека ние сме на пат за втора лига... Сме, јебеш га мора некој да испадни, клубот нема ни управа ни бутур, ако толку вие го тинкате по дома дека ние ќе испадниме, значи се плашите да останиме во прва лига :vozbud: ...

Сфатете го овој пост како сосема пријателски пост и престанете веќе со тоа кој е појјак, крајно време е мислам :smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кој рече дека јас се ситам шо е така..Не ја вртете работата во непотребен правец...:nesvest:
Верувај мене уште повеќе од тебе ме боли шо е ваква работата...:lut:
Секој вистински Македонец го боли..
Не заборавајте од КОЈ РЕГИОН имаше НАЈМНОГУ РЕЗЕРВИСТИ во војната...многу од нив,посебно од Лавовите беа и Чкембари-дел и загинаа...
Да има пак војна пак од Битола ќе има најмногу резервисти-бидете сигурни...
Затоа полека со ваквите муабети-зошто се болни за сите на кои Македонија им е при срце....
Никој не ве обвинува вас Тетовчани ,и вас ви е тешко шо живеете во тој град,не е ваша вина шо бидна то шо бидна......
НАЈвиновна е ВЛАСТА..и корумпираните политичари шо дојдовме на ова дереџе...
Затоа полека со овие муабети-не ми ги вадете зборовите од контекст....
Правиме маубет реално...како стојат работите.кој ја има власта во Тетово на локално ниво....(околу гостувањето),тоа нема врска со Војводи...или други Македонци од Тетово....
Не беше тоа директно за тебе, онака што читам по интернетов секојдневно. Те ши*тари сме биле, те ова те она. Блазеси им на паметот, само тоа ќе кажем.

Незнам само како ве оставаат модераторите да кршите клечки на оваа тема. Немам против никого ништо, ама претеравте шо претеравте, ајде сеа сите по дома :smir:
Се чукате по гради дека сега имате некоја си навијачка група, дека тетекс е во врвот на табелата, лани куп ова она... Искрено, добро познато е на кој начин го освоивте купот...
Се знај дека во Македонија постојат две навивачки групи кои се РИВАЛИ... Чкембари и Комити, вие сте си една помала група која почна со навивање од кога влеговте прва лига, односно од кога почнаја пари да дават во вашиот клуб, уствари и сезоната пред тоа се кочоперевте :tv:
Гледате дека никој не ве гиба, сами си ја барате бељата... Се силите, рипате овде напразно ито...
Секоја чест на вашето "враќање" како навивачка група, ама оладете малце :smir:

И тоа дека ние сме на пат за втора лига... Сме, јебеш га мора некој да испадни, клубот нема ни управа ни бутур, ако толку вие го тинкате по дома дека ние ќе испадниме, значи се плашите да останиме во прва лига :vozbud: ...

Сфатете го овој пост како сосема пријателски пост и престанете веќе со тоа кој е појјак, крајно време е мислам :smir:
Се гледа колку пратиш...поздрав :smir:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Абе Битолчани се уште поискомплексирани од Скопјанчињана.Ако живеат во Битола мислат дека го фатиле Годпод за јајца,демек само тој е град другиве не се,дека само тие имаа Широк сокак ние немам кај да излеземе.
И преку кур ми е од такви патриоти како вас и како некои од Штип,Струмица и кој ти знам.Не виделе Албанец со очи па камоли да им е комшија.Бујрум живеај со нив и ќе те видам кој си.Искрено им честитам на ТЕтовчани за храброста што секој дерби натпревар е 5000 вс 300 и пак одат на стадион,засега се број број еден патриоти.
И да не одиме оф топик,гледајте си го Пелистер во втора лига и се надевам до година ќе се видиме во Дебар,ако не се уплашите и од овдешните Албанци.:pos:
Тебе никој не те праша за градот битола и за народот кој живеат тука.....Ако мислиш дека се направи паметен со овој пост каде напомена дека си од дебар,или дека Пелистер ќе оди во втора лига или па дека нема ''Албанци'' во Битола тогаш подобро ќе ти биди воопшто да не го пишуваше овој пост бидејќи условно кажано се бламираш во секаква смисла....Јас каде што живеам цела улица ми е со албанци и се поштоваме вкрај со нив и секој со секого ќе си помогни ако треба...Битола за дебар е поим во се што постои па нема никаква теорија ти да доаѓаш тука и да ни попуваш безврска..за да си патриот во нашата земја верувајми не вреди поради многу фактори..а тоа што групата војводи е толку ангажирана во последно секоја чест за нив но се знае кој се вистинските ривалските навивачки групи во македонија и клубовите со најголемо реноме во македонскиот фудбал и општо во мак спорт кое се нарекува ''вечното дерби''(кое за жал догодина можеби ќе го гледаме во втора лига)..е сега гледам скоро 80% од членовите од под форумот Фудбал го употребуваат зборот ''комплекс'' а всшуност никој не ја знае неговата поента и што всушност значи..е сега кажи ми ти зошто ние битолчаните сме искомплексирани?од кој имаме комплекс??..од миле мудуро??..во битола си живееме убаво а на нас навивачите и сите што пратат фудбал не интересира само состојбата на Пелистер..ние не се замараме со Тетекс,Вардар,металург и другите клубови за да имаме ''комплекс''..ама на кој најдов да му објаснувам..пак ние битолчаните ''не чиниме''!
!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom