Фан Клуб: Пелистер

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Уживајте бе, гледајте ние да победиме во купот, а за лиценца ќе добиеме 100% сум сигурен. :smir:
 
Z

ziko bt

Гостин
Уживајте бе, гледајте ние да победиме во купот, а за лиценца ќе добиеме 100% сум сигурен. :smir:
абе лошо ке влијае врз играчите пред најважната утакмица а играме против квалитетен противник и после се ако некако обезбедиме место за Европа а не добиеме лиценца не гледам причина зошто управата не би кренала раце од клубот отсем продавањето на некој играчи па после да му ја дувнат
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Мислам дека тоа најповеќе само да се „измрдаЌ духот во нашиот тим...Се е масло на Скопјани....гарант

А и да....колку автобуси заминуваме за Скопје? Има некоја груба бројка... ?

п.с оф топик: Конечно добра одлука на ФИФА и УЕФА...Победа суспендирана 8 години од фудбалот во Европа и Македонија...Победа престанува да постои !!!:baeh:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
“Пелистерци“ на чело со Љамчевски, денес “тргнаа“ кон натпреварот на сезоната


03 Мај 2010

Реваншот од полуфиналето од Купот кој ќе се одигра в среда на Арената Филип Втори во Скопје за фудбалерите на Пелистер ќе биде печат на сезоната.
Дополнителен мотив за фудбалерите на Пелистер е ветената премија за пласман во финалето.

Денес на стадионот под Тумбекафе започна подготовката на најважниот натпревар од оваа фудбалска сезона на Пелистер, а тој е реваншот од полуфиналето, од Купот, против екипата на Работнички, која во првиот натпревар го совладаа минимално со 1:0.

Дали овие 1:0 се доволни за пласман во финалето, тренерот на Пелистер, Науме Љамчевски вели:
-Ние патуваме во Скопје со идеја деја овој гол предноста е голем како планина и дека можеме од Скопје да се вратиме како финалисти. Но, екипата на Работнички сигурно не мисли така и ќе се обиде да не победи со резултат кој нив ќе ги носи по финалето. Тоа е математиката која ја правиме двата клуба на маса, но кога ќе излезат двете екипи на терен тоа не важи. Таму ќе победи оној кој повеќе ќе го посакува финалето и онаа екипа која ќе ја казнува секоја грешка на противничката екипа.
Фудбалерите на Пелистер одиграа против Работнички во петокот во рамките на првенството и победија со 1:0. Ова беше трета победа на Пелистер над Работнички во Битола со идентичен резултат.
-Средбата во петокот ништо не промени во двете екипи. Ние имаме одиграно пет средби оваа сезона и одлично се познаваме. Нашата одбрана се покажа како најдобра оваа пролет и се надевам дека и по ова полуфинале ќе бидеме со истиот епитет, вели Љамчевски.
Некои велат дека мотивацијата ќе биде најголем фактор за победата и пласманот во финалето. За тоа како ќе ги мотивира фудбалерите тренерот Љамчевски е конкретен и вели:
-Јас и мојот стручен штаб имавме проблеми во петокот, кога се “мачевме“ да ги мотивираме фудбалерите да играат со полна сила на натпревар кој ништо не менуваше на табелата. Сега ситуацијата е различна. Сега фудбалерите го посакуваат финалето како ништо друго и не верувам дека некој не е од денес мотивиран, а се плашам дека дури и некој пред време
да не изгори во мотивацијата. Шегата на страна не очекува тежок натпревар кој ќе одлучуваат детали, а се надевам дека токму таа минимална предност од еден гол која ја имаме од Битола ќе биде доволна за пласман за финалето.
Дополнителна мотивација за фудбалерите на Пелистер е и премијата која им е ветена од страна на претседателот за пласман во финалето.

:salut:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не ми е јасна оваа одлука на ФФМ. Не знам зошто уште нема ракции од клубовите. Од Пелистер на пример. Ај можеби во утрешните весници ќе има некоја реакција. Да ја слушнеме и нивната верзија.
Официјалното соопштение на ФФМ вика „поради некомплетна документација односно не доставување на било каква документација“.
Мене ова ми дава слика како ученик што се запишува во средно школо да не достави свидетелства од основно школо. Нема логика организиран клуб да направи таков пропуст.
Мислам дека недостасува поопширно објаснување.
Доколку има некоја реакција од управата на Пелистер во некој локален медиум, се надевам дека ќе ни ја пренесете.
Амн бе како не ти е јасно...барем ти си со тек у настаните..!


Зар не читеше дека УЕФА ке ги чешла стадионите!
Дознале дека лиценците се делат како флаери....затоа сега тие самите ке ја проверуваат работата со Одделението за Лиценцирање со можност за одземање на таквото право на ФФМ.

Значи сеа мора да се притегне работата.....ако дојдат порано од УЕФА во ФФМ и завршат работа ке ги разделат лиценците ако не така ке си остане!:toe:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Амн бе како не ти е јасно...барем ти си со тек у настаните..!


Зар не читеше дека УЕФА ке ги чешла стадионите!
Дознале дека лиценците се делат како флаери....затоа сега тие самите ке ја проверуваат работата со Одделението за Лиценцирање со можност за одземање на таквото право на ФФМ.

Значи сеа мора да се притегне работата.....ако дојдат порано од УЕФА во ФФМ и завршат работа ке ги разделат лиценците ако не така ке си остане!:toe:
Никаде не стои таква причина во соопштението. Пишува само дека немало документација. Стадион може да биде и Филип II. Инаку знам дека УЕФА ја затегнала работата околу лиценците на ФФМ. Особено после Милано.
Читам дека навивачите на Пелистер се револтирани од одлуката, а јас се чудам зошто нема официјален став од клубот. Тоа ме асоцира дека клубот признава оти не доставил документција. :toe:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Никаде не стои таква причина во соопштението. Пишува само дека немало документација. Стадион може да биде и Филип II. Инаку знам дека УЕФА ја затегнала работата околу лиценците на ФФМ. Особено после Милано.
Читам дека навивачите на Пелистер се револтирани од одлуката, а јас се чудам зошто нема официјален став од клубот. Тоа ме асоцира дека клубот признава оти не доставил документција. :toe:
Ако с и рекле да се стрпат додека минат проверките......?:toe:
Тие имаат мегународни натпревари веке на тој стадион....така да не верува дека им е до стадионот, можеби е нешто проблем во Управата и Играчите!
 
Z

ziko bt

Гостин
наводно не ни дадоја лиценца оти не ни била целосна документацијата бившиот преседник круме шанкуре нешто се напрај,а околу ставот на клубот на Чкембари форумот има некој муабети дека Ванчо контактирал некој од повидните личности во УЕФА сеа останва видиме утре шо ке напрај Пелистер па ке вдиме дали има потреба да се дискутира за лиценцава
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Pelister veruva vo finale



Fudbalerite na Pelister se naogaat pred najvazniot odgovor ovaa sezona. Ke se izborat li za 4 Kup finale ili pak uteha ke mora da pobaraat vo poslednite tri kola od sampionatot. So kompleten roster i bez ni eden problem so povredeni ili kazneti fudbaleri, pelisterci gostuvaat na terenot, kade najloso minuvale vo natprevari od oficijalen karakter. Ne pametat ni koga posleden pat postignale gol, a ne da triumfiraat koga vo Skopje odat na megdan kaj Rabotnicki. No ovaa sezona poveke se raduvaa, duri tri pati, nasproti eden poraz od 3:0 kakov sto ke obidat da izbegnat utre popladne. Eden od onie vo koj se vpereni site oci e Marjan Altiparmakovski, koj veke se zapisa vo listata na strelcite vo mecot od prvenstvoto so izbranicite na Stratev.
“Dobro go podgotvivem ovoj mec i veruvam deka ke odigrame dovolno da se izborime za finaleto. Bitolcani dobro znaat sto znaci finale na nacionalniot Kup i noseni na kriljata na nasite navivaci, mozeme da se nadmineme sebe si. Nasa cel e da dademe eden gol so sto ke im ja otezneme rabotata na protivnikot.” istakna Altiparmakovski.
Golema dilema e dali Ljamcevski i Iliovski ke podgotvat takticko iznenaduvanje ili ke go izvadat istiot tim od mecot vo petokot so vrakanjeto na kaznetiot strelec od prvata sredba Aleksandar Veljanovski. Bitolcani skoro edna decenija go sonuvaat finaleto na nacionalniot Kup, pa zatoa vo golem broj denes ke trgnat kon glavniot grad da mu dadat podrska na bitolskite zeleni.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Се тргнува утре во 13 00, ракометно, така ? ....Одиме во финале.....

Пелистер.....:baeh:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
bas me interesira sto sotav ke izvadi trenerot na ovaa najvazna utakmica dali ke igra defanzivno ili ke odi vo napad so iliev i macata a od stranite ljamce i petkovski na sredina srbinot bi trebalo so toni da bidat a nazad ristevski gancev majk i najvaznoto mesto na desen bek se nadevam deka ke bidi veljanovski a ne brdarovski ili dragarski decata na ovaa utakmica treba da gi ostavi na klupata
prva izmena ocekuvam da bidi simonvski vtora stojanovski a treta ako nedaj boze gubime bujcevski ako ne drugiot srbin za odbarana da sjaca ako imame povolen rezultat ajde uste 13 sati ke vidime sto ke bidi :smir:
najvazno e da ne primime gol vo prvite 20 minuti potoa ke bidi polesno :wink:

moj tip za denes e 2-1 i odime finale :helou:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
1-0 по 90 регуларни минути......Продолженија:vozbud:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
каде можи да ги следам продолженијата? на резултати нема :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom