Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
2 јануари 2008
Мислења
107
Поени од реакции
0
Sakate cudno rabota ...

Aj neka mi go objasni nekoj ova :

Se budam , go vklucuvam televizorot i po obicaj sekoe sabajle gi proveruvam rezultatite ( NBA , NHL ) .....
I gledam rezultat od fudbalski natprevar Bursa - Galatasaray ( Turska liga ) 2:2 , a mecot se igra denes . Znaci davaat rezultatod vcera za natprevar koj treba da se igra denes ... Rezultatot stoese okolu 20 sec . i se smeni stranicata na teleteksot , pocekav povtorno da se vrati i koga se vrati go nemase rezultatot .
Prvo si pomisliv loso sum videl , pa stanav pred 5 min , neli , pa potoa si rekov mozno e da se odigral vcera , sigurno bil premesten , i taka ne obrnav golemo vnimanie na toa ....

Popladneto otidov vo kladilnicata i vidov deka Galata igra denes .. hm.. si pomisliv pa sabajle sto vidov 2:2 sto bese toa , i si rekov aj ke ja stavam X singl na 500 den i 2:2 tocen rez na 250 den ( 22.00 koef ) , tolku pari imav vo mene ... a i iskreno ne mi se vralaa poveke pari na takva glupost ( ne veruvam vo gledanje vo idninata , predviduvanja i sl. ) ...

I sega pogodete kolku zavrsi mecot ..... 2:2 !!!!!

Iskreno se stapisav !!! Ne mozev da poveruvam , nitu da se smiram , sto od radost , sto od strav !!! Ova mi se ima sluceno pred 4 godini , i samo ovoj pat , probav da najdam nekoe logicko resenie , no ne bre brate , nisto od logikata , nemase sansi da go znam ishodot od mecot , nitu da sum go pomesal so nekoj drug rezultat ...

Ako mu se ima na nekoj drug sluceno nesto vakvo , neka napisi i neka ja objasni situacijata ... Od toj den se smeniv i sega imam cisto otvoren um za se , ( osven za Gospod i sl . religiski raboti ) pa nekoj da ne rece deka ova mi e od nego :) .
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Sakate cudno rabota ...

Aj neka mi go objasni nekoj ova :

Se budam , go vklucuvam televizorot i po obicaj sekoe sabajle gi proveruvam rezultatite ( NBA , NHL ) .....
I gledam rezultat od fudbalski natprevar Bursa - Galatasaray ( Turska liga ) 2:2 , a mecot se igra denes . Znaci davaat rezultatod vcera za natprevar koj treba da se igra denes ... Rezultatot stoese okolu 20 sec . i se smeni stranicata na teleteksot , pocekav povtorno da se vrati i koga se vrati go nemase rezultatot .
Prvo si pomisliv loso sum videl , pa stanav pred 5 min , neli , pa potoa si rekov mozno e da se odigral vcera , sigurno bil premesten , i taka ne obrnav golemo vnimanie na toa ....

Popladneto otidov vo kladilnicata i vidov deka Galata igra denes .. hm.. si pomisliv pa sabajle sto vidov 2:2 sto bese toa , i si rekov aj ke ja stavam X singl na 500 den i 2:2 tocen rez na 250 den ( 22.00 koef ) , tolku pari imav vo mene ... a i iskreno ne mi se vralaa poveke pari na takva glupost ( ne veruvam vo gledanje vo idninata , predviduvanja i sl. ) ...

I sega pogodete kolku zavrsi mecot ..... 2:2 !!!!!

Iskreno se stapisav !!! Ne mozev da poveruvam , nitu da se smiram , sto od radost , sto od strav !!! Ova mi se ima sluceno pred 4 godini , i samo ovoj pat , probav da najdam nekoe logicko resenie , no ne bre brate , nisto od logikata , nemase sansi da go znam ishodot od mecot , nitu da sum go pomesal so nekoj drug rezultat ...

Ako mu se ima na nekoj drug sluceno nesto vakvo , neka napisi i neka ja objasni situacijata ... Od toj den se smeniv i sega imam cisto otvoren um za se , ( osven za Gospod i sl . religiski raboti ) pa nekoj da ne rece deka ova mi e od nego :) .
Ми се има случувано мене кога обложувалницата ми беше втор дом,секоја втора нок сонував резултати и голови,некогаш беа точни ама мн.ретко.А за TXT слаб ти е бил приемот на прог.најверојатно
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
107
Поени од реакции
0
Ми се има случувано мене кога обложувалницата ми беше втор дом,секоја втора нок сонував резултати и голови,некогаш беа точни ама мн.ретко.А за TXT слаб ти е бил приемот на прог.најверојатно
Drugar , ja sum so kladilnici i teleteksi cel zivot , imam 27 god , a se kockam do 16 godina .. Nikogas do sega mi se nema sluceno ova , vaka da vidam rez i da e TOCEN !! A so priemot na programata i TXT ne e objasnuvanje za ova , sakam da kazam kakva vrska imaat poremetena programa so tocen rez !!!??? :vozbud::toe:
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Мене за бадникот ми се деси една стварно чудна работа. Пиеме вино онака со другарите и еден другар несакајќи ми ја тусна чашата и очигледно беше дека виното се истури на мојата кошула. Кога чепнав, кошулата беше сува... Ни на подот немаше вино, а чашата беше изпразнета... зафркната работа
хахаа..абе бате стварно сте претерале со виното:cug:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Чудно ми е оти толку ми се спие, порано не ми текнуваше за спиење преку ден, а сега заспивам, порано си легнував во 2, 3 сабајле, сега 22:00 во кревет сум :)
а друго шо ми е чудно, ми се случува секое утро, точно во 04:30 се будам, онака исплашен, 5 минути се мачам да заспијам, а слично е и тоа дека една минута пред да ми се активира алармот јас се будам, го земам телфонот за да го исклучам алармот, оти како шо се вели, секунда пред да ѕвони јас се будам.
Ова погоре не е ништо посебно, ама од оваа сега стварно ќе се наежите, вистина е приказната:
Татко ми пред 5 години беше многу болен и го правеа операција, лежеше во болница околу еден месец, па првиот пат кога отидов да го посетам ми се случи нешто многу чудно ... дедо ми, он почина пред десет години, во тој период многу го сонував оти како мал бев многу приврзан со него, и онака стално мислев на него во тој период ... па влегувам во дворот на болницата, слушам чекори зад мене, видов старец, ама не го забележив убаво ... и како јас забрзувам, така и он по мене, се исплашив ... и кога во еден момент ме фаќа за рамо, јас се завртувам и се збунив, ќе паднев во несвест ... старецот ко да му е брат близнак на починатиот ми дедо ... иста лика, исти глас ... и ме прашува: Чие дете си ти и што бараш во болницата?
Лелееее ... му одговорив дека татко ми е во болница, па идам да го посетам, па овој ми рече да не се секирам, оти се ќе биде во ред и дали оти бев исплашен истрчав нагоре и не се завртев назад ... бев уплашен како никогаш досега, ко дедо ми да го видов пред мене како ми зборува.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Чудно ми е оти толку ми се спие, порано не ми текнуваше за спиење преку ден, а сега заспивам, порано си легнував во 2, 3 сабајле, сега 22:00 во кревет сум :)
а друго шо ми е чудно, ми се случува секое утро, точно во 04:30 се будам, онака исплашен, 5 минути се мачам да заспијам, а слично е и тоа дека една минута пред да ми се активира алармот јас се будам, го земам телфонот за да го исклучам алармот, оти како шо се вели, секунда пред да ѕвони јас се будам.
Дечко не е ова заебанција, ти си изгледа урочен од некој шо ти завидува. Иди кај некоја бајачка, послушај ме не се заебавам.
На мене ми се истото деси у септември, и ја отиде на бајачка и среди се работата. Ако ти тежат очите,како нешто да ти се има обесено на клепките, тогаш сто посто си урочен!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Дечко не е ова заебанција, ти си изгледа урочен од некој шо ти завидува. Иди кај некоја бајачка, послушај ме не се заебавам.
На мене ми се истото деси у септември, и ја отиде на бајачка и среди се работата. Ако ти тежат очите,како нешто да ти се има обесено на клепките, тогаш сто посто си урочен!
Какво урочување бре? :) Немој да ме плашиш :) Не ми тежат очите, ми тежат наочарите што ги носам :) А што ти се случуваше на тебе уствари?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Чудно ми е оти толку ми се спие, порано не ми текнуваше за спиење преку ден, а сега заспивам, порано си легнував во 2, 3 сабајле, сега 22:00 во кревет сум :)
а друго шо ми е чудно, ми се случува секое утро, точно во 04:30 се будам, онака исплашен, 5 минути се мачам да заспијам, а слично е и тоа дека една минута пред да ми се активира алармот јас се будам, го земам телфонот за да го исклучам алармот, оти како шо се вели, секунда пред да ѕвони јас се будам.
Ај вака за првото болдирано - брат одмараш ти денски ??? или турбо :)
За второто... да погодам секој ден се будиш во исто време - алармот ти ѕвони секој ден.... исто и јас, досега ретко кога успеал аларм да ме разбуди посебно кога станувањето е рутина.. ПОЗДРАВ немај мака само одмарај.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Многу ретко одмарам преку ден, значи турбо :) а за второво, сигурно подсвеста се навикнала на тоа, па се будам во точно време :smir:
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Sakate cudnoo? Eve vi? Ja koga go imam ova slusano strav u koski ebate!
Koga sum bila bebe so moite sme ziveele u Avtokomanda u nekoja zgrada.
I taka eden den majka mi me staila da spijam ama ne me pokrila, posle i teknalo deka treba sepak da me pokrie ama vlegla i me videla pokriena so kebenceto. A kebenceto bilo pred toa zdipleno i staveno na drugiot kraj na sobata, a nikoj drug nemalo u stan.
Posle mesec dena majka mi si rabotela vo kujna nesto, imala pusteno muzika na radio u dnevna i sve super i slusa samo kako nekoj igra i se kacuva na masa u dnevna, pa viknala dosta more zaso mislela deka e tatko mi, samo koga gleas tatko mi i vika sto e- bil u WC, majka mi se svrtela i se smrznala. Videla nekoj visok covek so mustaki, oblecen vo obleka ko od pred ne znam kolku godini, i i se nasmeal. Majka mi trcankata nadvor od stan od strav i koga se vratila nemalo nikoj.
Posle toa si sedela na kafe so komsikite i se mislela dali da kaze so i se desilo, da ne ja mislat udrena deka e, ali koga kazala komsikive samo se nasmeale i i rekle: " Aaa toe e gostin redoven u zgradava i nie go imame videno. Ne se sekiraj dobar e." Posle toa doznale moite deka zgradata na nekoi stari grobista bila izgdradena. Ne im se veruvalo u toa sto videle, i cule, ali so si e sigurno se otselile i otisle u Kisela Voda pod kirija da ziveat.

LUDNICA. Ne mi se veruvase luge koga mi zborea. Brrrrr....nekoe duhce demek me pokrival so kebence. :vozbud::vozbud:
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
107
Поени од реакции
0
Sakate cudnoo? Eve vi? Ja koga go imam ova slusano strav u koski ebate!
Koga sum bila bebe so moite sme ziveele u Avtokomanda u nekoja zgrada.
I taka eden den majka mi me staila da spijam ama ne me pokrila, posle i teknalo deka treba sepak da me pokrie ama vlegla i me videla pokriena so kebenceto. A kebenceto bilo pred toa zdipleno i staveno na drugiot kraj na sobata, a nikoj drug nemalo u stan.
Posle mesec dena majka mi si rabotela vo kujna nesto, imala pusteno muzika na radio u dnevna i sve super i slusa samo kako nekoj igra i se kacuva na masa u dnevna, pa viknala dosta more zaso mislela deka e tatko mi, samo koga gleas tatko mi i vika sto e- bil u WC, majka mi se svrtela i se smrznala. Videla nekoj visok covek so mustaki, oblecen vo obleka ko od pred ne znam kolku godini, i i se nasmeal. Majka mi trcankata nadvor od stan od strav i koga se vratila nemalo nikoj.
Posle toa si sedela na kafe so komsikite i se mislela dali da kaze so i se desilo, da ne ja mislat udrena deka e, ali koga kazala komsikive samo se nasmeale i i rekle: " Aaa toe e gostin redoven u zgradava i nie go imame videno. Ne se sekiraj dobar e." Posle toa doznale moite deka zgradata na nekoi stari grobista bila izgdradena. Ne im se veruvalo u toa sto videle, i cule, ali so si e sigurno se otselile i otisle u Kisela Voda pod kirija da ziveat.

LUDNICA. Ne mi se veruvase luge koga mi zborea. Brrrrr....nekoe duhce demek me pokrival so kebence. :vozbud::vozbud:
A na nikoj ne mu teknalo da go snima ili sl ???

Inaku dobra prikazna , da ja prijavime na Discovery ,za emisijata " A Haunting " ,... hahaha ...


p.s ti veruvam vo ovai mene mi se ima nasto slicno sluceno ....
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Какво урочување бре? :) Немој да ме плашиш :) Не ми тежат очите, ми тежат наочарите што ги носам :) А што ти се случуваше на тебе уствари?
Абе не е да те плашам:).
Не буквално да ти тежат очите, него замајан си, делуваш поспано итн.
Мене ми се случи те така да спијам многу. Јас преку ден спијам исклучиво кога сум ептен изморен, а во тоа време гајле немав. Е сега, почнав многу да спијам и кога ќе станам пак да бидам изморен како уопште да не сум одмарал. И тоа со очите така, се ме тераше да ги т`рлам. И отидов кај една жена, и таа ми баеше и кога заврши утредента бев како нов. Жената претходно ми имаше направено амајлија, нешто замоткано, некои билки се изгледа, ама амајлијата ми се скрши. И она се чудеше зашто ме фаќале уроци кога сум имал амајлија. Е тогаш јас и кажав дека амајлијата ми е скршена. Таа ми направи нова и оттогаш не сум имал некои проблеми.
Тоа со спиењето траеше од некаде средината на септември, а на баење бев не знам точно кој ден, ама знам дека беше првите 2-3 дена од октомври.
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
A na nikoj ne mu teknalo da go snima ili sl ???

Inaku dobra prikazna , da ja prijavime na Discovery ,za emisijata " A Haunting " ,... hahaha ...


p.s ti veruvam vo ovai mene mi se ima nasto slicno sluceno ....
Ех кој будала би дошол у Македонијава да снима. Има доволно вакви работи насекаде во свет. Хахаха.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Sakate cudno rabota ...

Aj neka mi go objasni nekoj ova :

Se budam , go vklucuvam televizorot i po obicaj sekoe sabajle gi proveruvam rezultatite ( NBA , NHL ) .....
I gledam rezultat od fudbalski natprevar Bursa - Galatasaray ( Turska liga ) 2:2 , a mecot se igra denes . Znaci davaat rezultatod vcera za natprevar koj treba da se igra denes ... Rezultatot stoese okolu 20 sec . i se smeni stranicata na teleteksot , pocekav povtorno da se vrati i koga se vrati go nemase rezultatot .
Prvo si pomisliv loso sum videl , pa stanav pred 5 min , neli , pa potoa si rekov mozno e da se odigral vcera , sigurno bil premesten , i taka ne obrnav golemo vnimanie na toa ....

Popladneto otidov vo kladilnicata i vidov deka Galata igra denes .. hm.. si pomisliv pa sabajle sto vidov 2:2 sto bese toa , i si rekov aj ke ja stavam X singl na 500 den i 2:2 tocen rez na 250 den ( 22.00 koef ) , tolku pari imav vo mene ... a i iskreno ne mi se vralaa poveke pari na takva glupost ( ne veruvam vo gledanje vo idninata , predviduvanja i sl. ) ...

I sega pogodete kolku zavrsi mecot ..... 2:2 !!!!!

Iskreno se stapisav !!! Ne mozev da poveruvam , nitu da se smiram , sto od radost , sto od strav !!! Ova mi se ima sluceno pred 4 godini , i samo ovoj pat , probav da najdam nekoe logicko resenie , no ne bre brate , nisto od logikata , nemase sansi da go znam ishodot od mecot , nitu da sum go pomesal so nekoj drug rezultat ...

Ako mu se ima na nekoj drug sluceno nesto vakvo , neka napisi i neka ja objasni situacijata ... Od toj den se smeniv i sega imam cisto otvoren um za se , ( osven za Gospod i sl . religiski raboti ) pa nekoj da ne rece deka ova mi e od nego :) .
I mene mi se ima sluceno ama slicno. Ova mi se sluci pred 6 godini. Za vreme na svetskoto prvenstvo vo japonija i j.korea vo 2002....i nekako vo pamet mi dojde deka ekvador ke ja pobedi hrvatska so 2:1 i odam na skolo i na drugarite im vikam ekvador ja tepase hrvatska a oni mi vikaat tie uste nemaat igrano i deka sum se pomesal so nesto.....ivecerta gi gledam rezultatite i stvarno bese taka Ekvador-Hrvatska 2:1 (inaku ova bese mec vo grupata):toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom