Ви се случила некоја натприродна работа?

M

mistikraptor

Гостин
мене повеќе работи ама за сега само оваа ќе ја раскажам ..

мислам лани летото дека беше .. си легнувам у 1 негде отприлика и сум заспал некако од жешкото .. и сонувам едно време дека нешто ми се врти .. и ај викам ваљда ништо не ми е .. пет чекора напред и се држам за една ограда и луѓе околу мене се собираат и ми викаат треба ли помош, оди заплакни се со вода итн .. и у сонот толку многу ми се врти свест и не можам да стојам на нозе .. и се будам! и се исправам на креветот и пробувам да глеам у ова сијалички од систем/монитор итн .. и сфаќам дека и у реалност ми се врти исто толку колку и у сонот! и станав некако, се придржував до ѕидовите и стигнав до вц-то, се замив малце ама ништо, исто пак .. отидов до тераса, малце на воздух, не бре брате мили ќе паднам муцкечка у земјата .. и отидов на крај па у вц .. се мачев едно 5 мин да повратам .. не можев ништо да повратам и после си дојдов при себе .. после два-три дена пак истото .. не знам шо беше работа .. плус не бев јадел ништо купечко па расипано или поминат рок итн итн .. алкохол не пиев тогаш ич пошто на работа идев од сабајле .. после сестра ми ми купи од црна гора една нараквица со она “плаво око“ против уроци .. не сум имал уште еден таков случај од тогаш пу пу ..

ај ќе напишам и други побегани случки овие денови .. поздрав!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
интересно брат доста интересно и забегано ти само пишувај такви работи.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Значи вака. Наводно Исус бил распнат во 15 часот. Е сега ѓаволот/демонот за да го исмева тоа, намерно во 3 часот навечер ги мачи луѓето. Значи ако нешто чудно се случува до 3 часот навечер, знајте дека тоа е лоша натприродна сила. Еднаш и мене ми се случи(пред неколку месеца) во 3:10 часот да слушнам гребење по ѕидовите. Само го игнорирав и си замина.

Ова за демонот/ѓаволот сум го гледал или на документарец или на филм.
Само будните ги мачи ?? или може и да те разбуди па да те мачи ?? :vozbud:
Одбира еден човек на вечер за да го мачи или може да биде и на повеке места за да мачи поеке од еднаш ??
Како баш вас ве одбрал од толку милиарни луге на земјава ??...лошковци сте биле а ??? или не....сте биле добри а тој зашо е лош ги мачи добрите...

Незнам зашо ама никако неможам да почнам да верувам у вакви ствари....сум слушнал илјада и една приказна за вакви ствари и пак нишо......:toe:до мене ли е :(
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Само будните ги мачи ?? или може и да те разбуди па да те мачи ?? :vozbud:
Одбира еден човек на вечер за да го мачи или може да биде и на повеке места за да мачи поеке од еднаш ??
Како баш вас ве одбрал од толку милиарни луге на земјава ??...лошковци сте биле а ??? или не....сте биле добри а тој зашо е лош ги мачи добрите...

Незнам зашо ама никако неможам да почнам да верувам у вакви ствари....сум слушнал илјада и една приказна за вакви ствари и пак нишо......:toe:до мене ли е :(
Верувај ми, немам корист од тоа ако ве излажам. Само споделувам искуство
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
мене ми се има случено сам да се вклучи системот со ЦДто што е внатре, и тоа неколку пати кога требав да се разбудам а алармот на мобилниот не ми ѕвонеше, па на еден начин како да беше наместено да ме разбуди на време...:raz:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Мене ми се имаат случено неколку пати стварно чудни работи. Еве ќе пишам од поинтерсените. Еднаш у 11 навечер ми снема струја, а јас сма дома и така идејќи у соба барајки батеријата за да си осветлам од дневна ме викна некој глас два пати. Како сум се стресол што скаменет останав у таа позиција дури ос страв почнав да се тресам и слично. Никогаш ова ема да го заборавам зошто беше многу језиво и страчно.
Втора случка за оваа имам и сведок палам светло у соба тоа се гаси, пак го палиме тоа пак се гаси абе, си се враќаше тоа прекинувачот пак сам од себе.
И трета случка еднаш на автопат кога се возев ми се виде една фигура ког поминувавме кај тунелот покрај скопје.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Интересно, ама се` потешко верувам. :) Ваквите приказни од секогаш ми биле привлечни за слушање, признавам, но од неодамна на се` што досега ми изгледало чудно, успевам да најдам логичен одгвор. Иако многу пати сме виселе со друштво по разурнати и напуштени куќи, чисто од зафрканција, дечишта сме биле.

Мене што ми имаат кажувано...
Требало да се појави некаков дух, на работник од фабриката која била срушена бидејќи била градена на земја која требало да биде гробишта, па гробиштата биле префрлени во близина. А била срушена, зашто ја изградиле кај што не смееле. Сама од себе се срушила, наводно (жими... :icon_roll ). И задолжителните гласови, точно во 00:00, впрочем, сите детали без кои една ваква приказна не би можела да опстане. На крајот, ни дух, ни пискотници, ни ништо. Се испоплашиле од обичен скелет. Не е потребно да сум присуствувала, на секоја будала ќе и` текне дека е сосема нормално да види исфрлени коски, кога на соседниот плац има гробови. Освен тоа, коските содржат фосфор, кој патем е видлив во мрак, па и во црна темница костурот ќе "свети". Mорничаво, признавам, ама не е ништо ненормално или неприродно.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ми се деси во скоро време една интересна случка и на мене...
седевме накај 7 саат сабајле со другар кај него у кола јадевме бурек, кога горе од узгорницата поминува еден познаник што мајка му има починато во скоро време... и така додека поминуваше надоле додека имасе некоја песна на радиото одеднаш прекина и почна друга песна, некоја попска ли таква што се пее на погреби и такви ствари... така цело време таа песна се слушаше на радиото се додека дечково не се симна надоле и на крај се врати претходната песна што си беше.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.740
Мене за бадникот ми се деси една стварно чудна работа. Пиеме вино онака со другарите и еден другар несакајќи ми ја тусна чашата и очигледно беше дека виното се истури на мојата кошула. Кога чепнав, кошулата беше сува... Ни на подот немаше вино, а чашата беше изпразнета... зафркната работа
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
нити сум имал нити сакам да имам вакви случки позз мн сте добри а и улагате у некои хорор филмови
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
нити сум имал нити сакам да имам вакви случки позз мн сте добри а и улагате у некои хорор филмови
Ако имаш да постираш нешто постирај ако не......... имаш други теми.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Откако го прочитав постот на Shorty дека редовно гледал некој број насекаде, да споделам дека и мене ми се случува нешто слично. Јас го начекувам бројот 1337.. На пример, во часовникот, на телетекст кога гледам што има на програма сум забележал од нигде-никаде да се појават бројките.. Уплаќам лифче спортска, претходно пресметувам коефициенти и добивката треба да биди 1450 денари ( пример, де ) и на крајо излегува 1337.. промена на коефициенти ftw.. и уствари сватиф дека .. едноставно нели.. 1337 = l33t = LEET. I'm leet.. just kiddin.. останете ми со здравје, наскоро споделувам други сра*а =)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Јас секој ден мора обавезно да го видам саатот 16-34. Мора.:toe:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
kako mozi mene nisto da mi se nema sluceno a mi imat kazvano mnogu raboti ama mi se nema nisto slucenoo a na drugar mi znam deka mu se pojavi pred dvorot nekoja zenaa i koga go vide stana i pomina tamu preku rekata i kuznaj kaj zaminalaa :P
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
i mene mi se nema sluceno jas samo imam sonuvano i toa da mi se ostvari. (ova se sluci letoto shto pomina)
Pred da zaucime jas edna vecer sonuvav deka vo klasot ke ni dojde novo dete(zensko)ama mn ubavo.Koga zaucivme dojde deteto ista visina samo za zal ova bese debelo i grdo:):toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom