Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
?

Сериозен си? Norton е едно 2x подобар од тие а и полесен на системот од MSE, од NOD не е, ама затоа заштита му е далеку погoлема од MSE и NOD кои немаат проактивна заштита, т.е. behavior blocker нити пак firewall/HIPS.

П.С. Зашто не ми дава веќе известување за цитат? :(
Му се здосадило.... :tapp:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
?

Сериозен си? Norton е едно 2x подобар од тие а и полесен на системот од MSE, од NOD не е, ама затоа заштита му е далеку погoлема од MSE и NOD кои немаат проактивна заштита, т.е. behavior blocker нити пак firewall/HIPS.

П.С. Зашто не ми дава веќе известување за цитат? :(
Нека инсталира ESS4, баш е супер, има и Проактивна и Firewall...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Нека инсталира ESS4, баш е супер, има и Проактивна и Firewall...
Avast е најдобар антивирус од слободните, убедливо..освем Comodo, но Comodo не е за нубови, бара интеракција со корисникот (има многу силен и комплициран HIPS) згора на тоа ESS не е free...а антивирус со крак не ми иде ич...тотално нелогично и глупаво.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
?

Сериозен си? Norton е едно 2x подобар од тие а и полесен на системот од MSE, од NOD не е, ама затоа заштита му е далеку погoлема од MSE и NOD кои немаат проактивна заштита, т.е. behavior blocker нити пак firewall/HIPS.

П.С. Зашто не ми дава веќе известување за цитат? :(
isprazni go sandaceto koa te citiram mi javuva deka ima 10000000 poraki vo nego :eek:ftopic:
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Дали некој има искусто со НОД32 5 .
 
G

GucciMane

Гостин
Барам некое програмче за музика правење..нешто ко Hip Hop EJay за рап, р'н'б..?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Го имам тоа :)
Друго? :smir:
Пa ако со fl studio или cubase не направиш песна...пробај со Adobe Audition 2 :) Сите исти фунцкии имаат но симни додатоци како Hypersonic, Vanguard, Nexus, Gladiator, , PoiZone, V-Station итн.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Дали некој има искусто со НОД32 5 .
Да. И прилично добро работи. Вируси нешто не ми најде можеби затоа што и немам..било кој антивирус до сега не ми покажал вируси oсвен Norton 4-5 и тоа :)
Брзината е ок. Не приметив никаков пад во перформансите пред и после инсталацијата и startup..така да ок е.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Да. И прилично добро работи. Вируси нешто не ми најде можеби затоа што и немам..било кој антивирус до сега не ми покажал вируси oсвен Norton 4-5 и тоа :)
Брзината е ок. Не приметив никаков пад во перформансите пред и после инсталацијата и startup..така да ок е.
Тоа гарант Cookies се, не вируси...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Не, туку кракови за кој што и јас сум заборавил дека ги имам од памтивек полни со тројанци и црви.
е тоа можи :/ и братми истото ми го прави овде со тие краковите од 45 година :)
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Прво, НИКАКО не ставај нортон на тој гомно процесор.
Второ, стави си Service Pack 3 a не 2.

Вади тоа шит антивирусот и стави си или Microsoft Security Essentials или некој NOD32
Norton заедно со Kaspersky и Bit Defender се најаки антивируси и internet secure :)
Нод 32 е тотално срање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom