Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
imam offece 2003 i sakam vo excel da printam dokumet kade da podesam za da mi ja dava i tabelata isprintana?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
imam offece 2003 i sakam vo excel da printam dokumet kade da podesam za da mi ja dava i tabelata isprintana?
Тоа што го гледаш на екран (без преподесување, вообичаено), тоа се печати. Ако имаш табела на страната, таа треба да се испечати. Да не не можеш границите на ќелиите да ги видиш/печатиш? Ако е само тоа одбери ја табелата (ќелиите), десен клик format cells>border>lines стави му какви сакаш линии...и види го во print preview...ако е до тоа.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
imam offece 2003 i sakam vo excel da printam dokumet kade da podesam za da mi ja dava i tabelata isprintana?
Селектирај ги келиите што сакаш да се принтаат, најди го ова како на сликава (горе под фонтот треба да е) и кликни на тоа што е како плус (трето од горе, второ од лево)

Ќе се снајдеш.

 
?

..........

Гостин
Може ли лаптоп да се форматира преку USB, расипанo mu e DVD RWто има ли некој начин??
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Може ли лаптоп да се форматира преку USB, расипанo mu e DVD RWто има ли некој начин??
Па треба да имаш доволно големо USB(во GB) и да го направиш бутабилно во зависност од оперативниот систем еве линкови за Windows 7 http://www.google.com/#hl=en&q=create+bootable+usb+windows+7&aq=0&aqi=g10&aql=&oq=create+bootable+usb+win&gs_rfai=&pbx=1&fp=633b3b2201d56f02
 
?

..........

Гостин
Па треба да имаш доволно големо USB(во GB) и да го направиш бутабилно во зависност од оперативниот систем еве линкови за Windows 7 http://www.google.com/#hl=en&q=create+bootable+usb+windows+7&aq=0&aqi=g10&aql=&oq=create+bootable+usb+win&gs_rfai=&pbx=1&fp=633b3b2201d56f02
Оперативниот систем на лаптопот е во многу лоша состојба, односно е мртов и не се подига при старување...

DVD RWто е расипано и сакам да пробам со USB.
 
Член од
29 август 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
http://www.samplus.com.mk/

Проба со овој?

--- надополнето ---

Не дека рекламирам ама татко ми го користи овој софтвер за пациентите, има за принтање и фактури и планирања и извештаи, добро му користи, сега дизајн нема кој знае каков ама за тоа што го бара фондот супер е.
Fala za informacijata ke go probam i toa vednas samo da ja izbegneme ovaa "racna" i dvojna administracija....
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
кога пуштам видео, ми се појавува пораката
„display driver stopped responding and has been recovered
display driver ati radeon family stopped responding and has successfully recovered“



Тука има некое упатство со некоја програма, ама незнам дали да напрам така.... се надевам има некој шо го има средено овај проблем, оти на нерви ми оди... се работи за Windows 7 Ultimate 32Bit
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
^ Ај влези во Device Menager (десен клик на Мој компјутер - пропертиес - (хардвер) - Device Manager). Види дали имаш извичник некаде и пиши ако има.

Ако нема извичник избриши го драјверот од графичката и симни и инсталирај најнов драјвер за твојата графичка....:smir:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Може ли да си го форматирам писиво со УСБ а не со ЦД...? и ако може како ...?
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Може.. прво направи бутабилно усб со оперативниот систем кој сакаш да го инсталираш, втора работа уклучуваш писито и во бут менито местиш прв бут да ти биде усб и натака е иста постапката ...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Може.. прво направи бутабилно усб со оперативниот систем кој сакаш да го инсталираш, втора работа уклучуваш писито и во бут менито местиш прв бут да ти биде усб и натака е иста постапката ...
Болдираното ми е јасно.
Само како да направам бутабилно усб ?
Го симнувам оперативниот систем -> Копи -> Пејст на усбто или ?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Го напишав во хардвер ама можно е да е софтверски проблем...Имам DVDRW-ROM TSSTcorp CDDVDW SH-S203D и се си работеше океј кога пред 2 недели приметив дека чита (најверојатно и режа) обични цедиња, а dvd неможе да го прочита...Што може да е проблемов?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
^ Ај влези во Device Menager (десен клик на Мој компјутер - пропертиес - (хардвер) - Device Manager). Види дали имаш извичник некаде и пиши ако има.

Ако нема извичник избриши го драјверот од графичката и симни и инсталирај најнов драјвер за твојата графичка....:smir:
Прегледај го приврзокот 34418 само за ова фали :) значи, да бришам драјвери за графичката, и наново да ги инсталирам. имам едно програмче driver genius се вика, преку него да барам?
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom