Фан клуб: Пелистер!

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
PEJANOVIC igrase vo sreda vo STRUMICA a zaso POPOVIK veke ne e clen na PELISTER ?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Фершпед Работнички славеше со 104:82 во Битола над Свисслион Пелистер, и успеа да ја добие полуфиналната серија со 2:0.
Покрај одличниот Мираковски, на овој натпревар се разиграа и странските засилувања Филиповиќ и Зивчевиќ, па преморените домашни кошаркари немаа шанса да дадат посилен отпор.

Иaкo нa стaртoт нa прoлeтниoт дeл нa oвaa кoшaркaрскa сeзoнa oд Свисслиoн Пeлистeр нa гoлeма врата сe нajaвувaшe финaлe нa плej-oфoт, Битолчани нe успeaja дa стигнат ниту дo пoлуфинaлeто. Вo вчeрaшниoт нaтпрeвaр прoтив eкипaтa нa Фершпед Рaбoтнички, Свисслион Пeлистeр нe успea дa се избори ниту за мajстoркa. Зa нeуспeхoт, oднoснo зa eлиминaциjaтa oд зaвршницaтa, трeнeрoт Блaгoj Пeчaлoв вeли:

- Кoгa ja прeзeмав eкипaтa прeд eдeн мeсeц, рeкoв дeкa тимот e слaб нa физичкa сила и дeкa тoa ќe бидe нaшa нajгoлeмa мaнa. Тoa сe пoтврди нa вчeрaшниoт нaтпрeвaр, нa кoj сe видe дeкa Фершпед Рaбoтнички вo oвoj мoмeнт e физички пoдoбрo пoдгoтвeн oд нaс, a сeкaкo e пoдoбрa eкипa, глeдaнo кaкo цeлинa. Ниe, oд другa стрaнa, имaвмe лoша пoлусeзoнa сo мнoгу прoмeни, сo мнoгу пoврeди, сo бoлни кoшaркaри. Вo eднa тaквa aтмoсфeрa jaс нa трeнинг eдвaj имaв пo сeдум кoшaркaри, a сo тaквa брojкa, прeд вaкa знaчajни нaтпрeвaри, тeшкo e дa сe нajдe мoтив зa рaбoтa. Нa ситe oвиe прoблeми кoи ги имaвмa цeллo врeмe, сe нaдoдaдe и Ѓoкиќ, кoгo гo нeмaвмe вo пoслeднитe три срeдби. Нo, тoa e тoa. Имaмe врeмe зa aнaлизи, нo зa жaл зa ситe нaс, стoи eднa сeзoнa кoja нeма дa ja пaмeтимe пo дoбри рaбoти.

Противник на Фершпед Работнички во полуфиналето ќе му биде Фени Индустри. Кавадарчани имаат 5 победи по ред над вицешампионот сезонава, и ја стартуваат серијата “подобар од пет“ со водство од 1:0 во победи и меч на домашен терен.
basketball.org.mk


Тоа е дами и господа, две сезони траеше претставата. Како и шо се очекуваше, големи амбиции, свеж капитал, стар механизам-нова машина, добро испрани пари, големи падови, стари маки.
Судбина, јебига... сепак да не заборавиме, во Македонија живееме.

Ахам, да... ќе заборавев од следната сезона најверојатно Пелистер, не Пелистер Свислион, само Пелистер.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
basketball.org.mk


Тоа е дами и господа, две сезони траеше претставата. Како и шо се очекуваше, големи амбиции, свеж капитал, стар механизам-нова машина, добро испрани пари, големи падови, стари маки.
Судбина, јебига... сепак да не заборавиме, во Македонија живееме.

Ахам, да... ќе заборавев од следната сезона најверојатно Пелистер, не Пелистер Свислион, само Пелистер.

ete pocna paka ni se raspaga ligata , i na kraj pak ke se svede samo na mzt i rabotnicki :tapp:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ete pocna paka ni se raspaga ligata , i na kraj pak ke se svede samo na mzt i rabotnicki :tapp:
ako se raspadnat prvite tri ekipi i ostanete samo vie koisto vo polufinaleto ke bidete samo za sparuvanje togas slobodno proglasete si ja ligata za amaterska i mozete dasi igrate street basket vo Skopje.Jas licno ne bi se gordeel dokolku mojot tim osvoi pehar vo takvo prvenstvo...:helou:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Епа тоа тој ефектот за кој дискутиравме на почетокот на сезоната...оти погрешниот пристап кон целото првенство ќе доведе до страшен пад во македонскта кошарка...од напумпани цени до делегирани натпревари..сето тоа води во еден правец..
 
Z

ziko bt

Гостин
ajde pisete nesto za pelister bitolcani jas mislam treba nesto poke da se vlozva vo bitolskiot sport da se osvojat nekoj tituli ne samo zlatna sredina
 
Член од
9 август 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Пелистер не е во толкава криза па да неможи да го победи Овче Поле! Сега здивени со победата над Фени.:baeh:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Mislam deka vo Sreda vo Sveti Nikole ke bide mnogu interesen natprevarot,znam deka ke bide teska utakmicata,no se nadevam na pobeda na Ovce Pole iako znam deka ke bide tesko pozz
SO SREKA I NA DVETE EKIPI,KOJ E PODOBAR NEKA POBEDI
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Da da ke bide interesen natprevar...i ne mora da e vo kriza pa da izgubi Pelister od Ovce pole :smir:
 

WW

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Шо сакате зборите ОВЧЕ ПОЛЕ се закон во среда РИСТИЧ ке даде 55 коша
А чкембари ке довагате ли да гледате како ке изгубите
уствари нема да гледате ке слушате од парко нема да има место
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
хахах поз до РЕД ДЕВИЛ :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom