Heroes

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Па завршетоков најави нова сезона ама дали ќе ја снимат незнам,
ама вака крај на серијал не бидува.

Инаку добра епизода беше оваа денешнава како за расплет на сезонава.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Да напишаа To be continued на крајот,ама последнава епизода заврши како да остава простор и да нема и да има нова сезона.:toe:
 
I

Intex

Гостин
И шо видовме од оваа епизода? Ништо. Нека идат сите у тииит, не можам веќе да ги поднесам. Па дури и не знаеме шо се случи со сите херои. Поарно да напраат сега некоја мини сезона да ги пополнат сите празнини и да завршат еднаш засекогаш. Очекував оваа епизода да биде нешто ептен посебно и да заврши серијата, а они од глупо поглупо.

Теорија на хироус вики како би требало да биде оваа епизода.

Fan Theories


  • Claude will come back in this episode.
  • The world, or part of it, will suffer a huge catastrophe; changing the future forever.
  • Following the catastrophe, Hiro will become the badass Hiro we witnessed in the first season to seek revenge on those who caused it.
  • The world will now know that people with special abilities exist.
  • After some major event, the story timeline will leap forward a significant amount of time into the "future", making the "future" characters the main characters.
  • Samuel will use his amplified powers and create a 'country' or continent through breaking away the earth and rocks...as hinted at in Brother's Keeper, when Suresh discussed the changing landscape of the world.
    • This will separate many of the people with abilities from the rest of the world.
    • The episode will end with the heroes being unable to stop Samuel's new continent from forming, resulting in a "brave new world" where evil has triumphed over good.
  • This episode will have evolved humans being announced to the world.
    • Samuel will announce to the world that specials exist.
    • The episode will end with lines something like: "It's time to face this brave new world."
  • The episode title is a throwback to Huxley's BNW, and will focus on Eli's ability.
  • Peter will replicate cloning in this episode.
  • Hiro will go back in time and kill Sylar, Adam or another highly significant character, thus creating a "new world" in the mainstream timeline.
  • Samuel will be so outraged of his carny betrayal that he will lose control of his ability.
  • Sylar will take Samuel's ability.
  • Peter will absorb Samuel's ability in order to kill him.
  • Isaac Mendez's un-come-true paintings will come true.
  • Peter's dream about Emma killing people will come true and Sylar will kill Emma.
  • Sylar will help Emma, filling the role Nathan took in Season 1.
  • This will be the beginning of the end of the world.
  • All the standout Carnies will be killed.
  • Sylar will be killed.
  • Noah will be killed by Samuel.
  • Rebel will be shown in this episode.
  • All of the evolved humans will get into a fight and it will all end with Peter as the only one standing. This will also be the last episode of the Heroes series.
  • Noah and Lauren will kill Eli.
  • Hiro will find Charlie dead.
  • Hiro will find old Charlie.
  • Sylar, due to his empathic ability and new-found desire to help people, will become the new leader of the carnival.
  • Ando will attack Samuel with his red lightning, and Samuel's ability will go out of control, which will cause massive destruction to Earth.
    • Supercharged Samuel will destroy the world. Hiro will teleport to the past just before it happens and try to prevent this next season.
  • The heroes will get Damien on their side, and he will use his power to reveal Samuel's true plans.
  • Tracy will kill Samuel. (Earth vs. Water)
  • The future from Volume 3 where Ando seemingly kills Hiro will finally come to pass.
    • Hiro and Suresh will die by the hands of Ando as he supercharges their abilities too much.
  • All of the following will happen in some manner through the plot:
    • Sylar will use his powers to fight off the carnival members in order to free Emma before she uses her abilities in order to kill thousands of people gathered in Central Park. He will end up being one of the main people to face off against Samuel personally.
    • In order to get to the carnival, Peter and Sylar will first face off against Eli either killing him or knocking him unconscious.Peter will help Sylar fend off against the carnival crew. He too will be on of the main people to face off against Samuel personally.
    • Claire and Noah will be rescued by Lauren. Claire will show off her ability in front of a live news crew, finally revealing to the world that "specials" exist.
    • Samuel will become enraged that his plans have failed so miserably, and so he will try to simply destroy everyone, but Hiro will arrive on the scene just in time (similar to his appearance in season 1 at the Kirby Plaza battle) and stop Samuel.
  • Sylar will absorb Emma's ability.
  • Samuel will use his ability to split the world in two as prophesized in Season 3.
  • The existance of specials will be announced to the world by Claire.
  • Samuel will be killed.
  • Eli will be killed.
  • There will be an epic battle in Central Park. This will lead to Samuel's death, but also to reveal of specials existing.
  • Peter will use his ability to copy Sylar's Empathy, which will finally restore Peter's old ability.
Е ова би бил феноменален крај на серијата, без разлика шо мојот батка умира.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Брука. Уште од почетоков на сезоната се гледаше колку е утната серијава. Ја гледам/в само колку да не пропадне претходното време што сум го потрошил на другите епизоди.
И зашто сакам филмови со супер моќи :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ја незнам што сте си замислиле и што сакате повеќе. :toe:

Sylar is a hero! :pipi:

Now I can't wait for the brave new world.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ептен ке ми е криво ако ја прекинат Heroes. Колку само време ја гледам и никогаш не ми станала ни досадна ни глупа. Во секоја епизода уживам и ретко која серија го постигнала тој ефект кај мене.
Тоа е зашто освен Heroes, очигледно не си гледал друга серија или филм во последни 3-4 години.
 
I

Intex

Гостин
Ја незнам што сте си замислиле и што сакате повеќе. :toe:

Sylar is a hero! :pipi:

Now I can't wait for the brave new world.
Сакаме да завршеше со оваа сезона, а не да ја тупат уште година дена. Ај да беше интересна сезоната, да ја чекавме со нетрпение, ама ова пак ... глупости, само ова можам да го кажам за оваа сезона.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Хм..
Прекинав да гледам Heroes кога стигна на 9та епизода.
Пред некој ден пак почнав да ги гледам бидејки стварно досадни станаа вие другите.
Сумирање од 9та епизода па натаму..
Noah имал друга жена.. втф?
Лаурен, од каде испадна жити се?
Во тоа циркусот секакви значи има..
Хиро?Океј, за што беше тоа туморот?Кога на крај се "излечи", за џабе го ограничуваа.Иако многу ми се допадна тоа што ги покажаа старите ликови, голем плус.
Клер? Сцените со неа ми беа некако релаксирачки, и сепак некако чудно дека во рок од 4 сезони таа и Ники/Трејси никогаш не се запознале, сепак, таа епизода беше лол и Хироус повеќе наликува на драма и комедија отколку серија со супер поверс.
Дури и една акција со Ноах и Лаурен беше толку вредна да се запамти.
Сајлар? 3 сезони bad, good, bad, good, sick не знае што, на крај, I'm a hero, иако нели unbelivable тоа кога Петер флезе во неговиот ум беше некако оправдувачко.
Matt?Изгубен случај стварно.Антипатичен ми стана некак.
Петер? Не знам, се он го добива тој дел да го убие главниот негативец, и се разбира како и последната сезона, убивањето на Сајлар не беше задоволувачко така и ова.Моќите ги менуваше секој ден и тоа веднаш професионалец во нив.
Ангела? Ме разочара оваа сезона, добра беше во 3та и претходните кога манипулираше со сите по ред, сега...
Ноах? Како што викате, уште ласери од очите да му излезат.Како го фати тој џуглерот, no comment.
И бев приметил само колко плавуши има во серијата.Клер, Трејси, Ванеса.. Мередит? Ема..
Андо? Од кога па он може со charge да отвори врата или па цел мозок да scramble? Зошто не го направи тоа на почетокот кога Хиро дојде кај него?
Mohinder.. некако нереално што остави се поради онаа во Индија али ај..
Се на се.. просечно некако, оставајки мал дел за неочекуваност за другиот волум.Убаво заврши.

Ова компјутерите во школо колку се корисни :pos2:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Ќе се најде некој добар човек да ме услужи со торенти за Хеори 4x16 и 4x17 ?? Пхлииииз!
 
Член од
27 август 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
Претерано сум во серијава, ги иам глеано сиве сезони по нез колку пати :kesa:
Последнава сезона малце не чинеше, повеќе ми се допаѓаше она лошото кај Sylar, тоа што Nathan почина не ме бендиса, омилен ми беше и сето то....
Според мене предходните сезони беа многу подобри од последнава.Volume 4 (Fugitives) ми е омилен.
Зборувајќи за Brand new world искрајно не знам што ке направи наредно Tim, како што забележувам се повеќе и повеќе фанови се одкажуваат со секоја сезона, посебно со последнава...... али ае ке видиме, се надевам дека нема да е срање :smir:
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Последнава сезона не да беше тапа, Б,Ц продукција да ја праеше, ќе ставеше повеќе ефекти и ќе смислеше подобро сценарио.
Се ваѓаат дека заради кризата немале пари за ефекти дрн дрн.
Не знам ни дали сакам да гледам што уште ќе смислат понатака.
Едноставно речено требаше да заврши многу порано, можда на крај на 2 сезона и ќе ја сметав за ремек дело. Вака ? Тапа
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Ќе се најде некој добар човек да ме услужи со торенти за Хеори 4x16 и 4x17 ?? Пхлииииз!
Бесрамно ќе се самоцитирам. :) НЕКОЈ??

Кога не иде не иде, подобро што ја откажале, барем да не ни го уништи споменот што ќе ни остане (она што не е веќе уништено со исфорсирани епизоди)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Конечно се натерав да ја догледам серијава. Прва и втора сезона ги изгледа во еден здив, третата ја мкнев некако и сега од шо немав шо да правам и од шо сакав да не ми бидат залудно упропастени часовите шо ги поминав пред компјутер за да ги гледам претходните сезони ја симнав и четвртава. Ја упропастија четвртава сезона со многу глупости и непотребни работи што ги снимиле, ама таа е веќе. Ајде сега ако бидне нешто од тоа филмчето за да ја завршат приказната добра е, оти ако направат уште една сезона ќе ја направат серијава срање у боја.
П.С. А повеќе информации да не има некој дали ќе има воопшто филм за да се заврши серијава??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom