Heroes

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Добра епизода,серијава го фати темпото и интересно ги поврза настаните.

И го спомнаа Scofield,хахах,јака заебанција за Prison Break,серија која пак не може никако ритам да фати :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Сепак нели, и во Heroes се работи за The Company :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
Епизодата беше супер само крајот не ми се допадна не е фер да му ја земаат моќта на Хиро.... Наредната епизода кога ќе е :helou:
 
Член од
19 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
3
Во најавната шпица место Heroes , стоеше Villains.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Видовме, и како Земјата се дели на половина, се појавува знакот на The Company, сепак интересна епизода, некако поинтересна ми е од Prison Break, или тука некаде :kesa:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Promo - то од наредната (наредните) епизода(и) :)

 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Гледам вака ви се допаднала епизодата, ама за мене беше едно големо срање. Немаше речиси ништо ново у неа :toe:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.159
Гледам вака ви се допаднала епизодата, ама за мене беше едно големо срање. Немаше речиси ништо ново у неа :toe:
До некаде се сложувам.
Вакви епизоди, во кои се расправа минатото, не ми се нешто којзнае што. Мислам дека иста ваква епизода имаше во првата сезона.
Но, како и да е, завршетокот беше многу добар.
Линдерман да му сврти грб на Артур Петрели ?
Линдерман на страната на Нејтан, хм...наредната епизода очекувам да биде 5 пати појака од оваа.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Приметивте дека ја утнаа целта на епизодата?

Се почна со прашањето "How do heroes choose their path,and villains choose theirs?",и на крај Syler стана опасен,Mr. Petrelli си стана злобниот чичко кој го гледаме во сегашноста,ги направија своите избори,но зашто?

Немаше некоја причина поради тоа,едноставно испадна дека во природата им е тоа.
А и тоа го знаевме до сеа.

Освен интересните поврзаности на приказната,и фактот дека временски поминала година од настаните од првата епизода,поентата им беше срање :)
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
јас одбегнувам да гледам трјлер..повозбудливо ми е ништо да незнам иако едвај се издржува :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom