Гафови на "коментатори"

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
глупак...кој кур тогаш судијата судеше офсајд...и овие не се бунеа ??? а....не бидете глупи....се што се наоѓа позади голман е офсајд..макар и некој од играчите на челзи стоеле на статива..
Судијата судеше офсајд покасно затоа што имаше уште еден играч од Вест хам. Кога тој играч дојде до допир тогаш судеше а не порано.

Претходно беше во пасивен офсајд и да беше гол немаше да е офсајд но кога дојде топоката до него тогаш досуди.

Ако е така како што викаш ти тогаш голманот може да излезе на центар и еден во одбрана да седи на гол линија и нон стоп ако подадат топка после центар ќе е офсајд!!!
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Судијата судеше офсајд покасно затоа што имаше уште еден играч од Вест хам. Кога тој играч дојде до допир тогаш судеше а не порано.

Претходно беше во пасивен офсајд и да беше гол немаше да е офсајд но кога дојде топоката до него тогаш досуди.

Ако е така како што викаш ти тогаш голманот може да излезе на центар и еден во одбрана да седи на гол линија и нон стоп ако подадат топка после центар ќе е офсајд!!!
епа јас што зборам бе момче...прво тој шутна кон голот...топката се одби и дојде до тој играч кој беше позади чех а пред тери...И ЗА ТОА СУДИЈАТА СУДЕШЕ ОФСАЈД...БИДЕЈЌИ играчонт на вест хем беше позади ЧЕХ...иначе пробам така да играш фудбал..нека стои голманот на средина :))) ц ц ц ц .. зарем не прочита пред малку акси што одговори...дека смее САМО ЕДЕН ИГРАЧ ОД ЧЕЛЗИ ДА СТОИ ПОЗАДИ ЧЕХ...значи тоа е офсајд...ако во оваа ситуација стоеше тери и уште некој..тогаш немаше да биде офсајд...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
епа јас што зборам бе момче...прво тој шутна кон голот...топката се одби и дојде до тој играч кој беше позади чех а пред тери...И ЗА ТОА СУДИЈАТА СУДЕШЕ ОФСАЈД...БИДЕЈЌИ играчонт на вест хем беше позади ЧЕХ...иначе пробам така да играш фудбал..нека стои голманот на средина :))) ц ц ц ц .. зарем не прочита пред малку акси што одговори...дека смее САМО ЕДЕН ИГРАЧ ОД ЧЕЛЗИ ДА СТОИ ПОЗАДИ ЧЕХ...значи тоа е офсајд...ако во оваа ситуација стоеше тери и уште некој..тогаш немаше да биде офсајд...
Играчот не беше пред Тери беше позади можеби не си видел добро. Беше во пасивен офсајд и кога дојде до него топката тогаш беше досуден.

И за офсајд се гледа последен одбрамбен играч нема врска дали е пред или позади голман. Баш сега му се јавив на еден другар кој е фудбалски судија и ми потврди за ова.

А тоа мислим дека да прати судијата дали е еден или двајца е глупо затоа што на корнер колку може да види дали е еден или двајца позади голман во таа гужва.
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Играчот не беше пред Тери беше позади можеби не си видел добро. Беше во пасивен офсајд и кога дојде до него топката тогаш беше досуден.

И за офсајд се гледа последен одбрамбен играч нема врска дали е пред или позади голман. Баш сега му се јавив на еден другар кој е фудбалски судија и ми потврди за ова.

А тоа мислим дека да прати судијата дали е еден или двајца е глупо затоа што на корнер колку може да види дали е еден или двајца позади голман во таа гужва.
ок....ќе излезе хајлајтс и ќе видиш кај се наоѓа играчот на вест хем...помеѓу чех и тери..значи вака... прво ГОЛОТ па тери па играчот од вест хем па тогаш чех...и ај ти објасни ми зошто беше досуден офсајд...и зошто фудбалерите на ВЕСТ ХЕМ НЕ СЕ БУНЕА....или пак другарчето нека ти помогне со објаснување
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Се извинувам за овие оффтопици

Офсајд беше досуден затоа што играчот е во пасивен офсајд, Играчот на Вест Хем беше позади тери во времето на шут, дали си во офсајд или не се гледа времето на шут. После се најде во позиција помеѓу тери и Чех и дојде во доппир со топка и затоа тогаш досуди офсајд. А играчите не се бунеа затоа што си беше регуларен пасивен офсајд, а имало случаеви каде нема офсајд а е судено па пак не се бунеле затоа што проценка е лесно да се прави на повторена снимка. Ќе има хајлајтс па ќе видиме.

И можеш малку поцивилизирано да пишуваш, сепак разговараме.:smir:
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Се извинувам за овие оффтопици

Офсајд беше досуден затоа што играчот е во пасивен офсајд, Играчот на Вест Хем беше позади тери во времето на шут, дали си во офсајд или не се гледа времето на шут. После се најде во позиција помеѓу тери и Чех и дојде во доппир со топка и затоа тогаш досуди офсајд. А играчите не се бунеа затоа што си беше регуларен пасивен офсајд, а имало случаеви каде нема офсајд а е судено па пак не се бунеле затоа што проценка е лесно да се прави на повторена снимка. Ќе има хајлајтс па ќе видиме.

И можеш малку поцивилизирано да пишуваш, сепак разговараме.:smir:
извини другар..немав никаква намера...ако те повредив нешто извини..сепак мислам дека немаше ништо такво од моја страна..барем не во последниот пост...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе ајде додека беше Џон Карев се трпеше некако, ама сега ЈОН Карев:tapp::tapp::tapp::nesvest:
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
a dali nekoj slusna so kaza zoran od sitel na natprevarot mancester siti-stouk .deka na glavniot sudija Li Mejson mu pomagaat Filip Degen i Jamie Caragher ili mi se pri4ini deneska toa
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Гигс 30 години?
Гигс имаше 30 години во 2003г. :icon_lol:

A L T I D O R E !
Кај ја виде N-та, ебем му простакот.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Имало вкупно 9 удари на двата гола, по 6 за двете екипи.Добро бе, толку ли не праи разлика од shots и shots on goal и незнае колку се 6+6?

А да, Хал од Тигри, Волци станаа.Минатата година Југо беше киксерот, али сега падна во сенката на Игорче:icon_lol:.Коа ќе ми текне кога место Шварцер викаше Шверцер :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom