Гафови на "коментатори"

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Вчера се збуни малце коментаторот вика еве излегува Хунтелар влегува нез тој као се викаше и после некоја минута и еве го хунтелар продолжува во нападот :tapp:
Добро е шо се поправи после тоа
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
ne znam dali vi teknuva porano na MTV eden starec komentirase i imase sansa za simone inzagi od pet metri promasi cela topka i komentatorot PIPO INZAGI se LIZNA VO VOZDUHOT:smeshko::smeshko::smeshko::smeshko:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Вчера Man.Utd vs Liverpool. Манчестер изведуваат слободен удар кај топката андерсон и керик

"И еве ги сега Тевез и Керик се крај топката кој ке нафрли"??*Нафрлува андерсон и доага до тевез топката*

"и сепак Тевез нафрлува кон 16никот и топката стигнува до тевез":tapp:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Сега, Луверпул - Стоук

Во 2 минута Џерард постигнува гол, кој е поништен (го постигна од индиректен удар). А коментаторот- Југо, цело време си збори 1-0 за Ливерпул, стоти гол на Џерард, и дури во 15 минута сфаќа дека голот е поништен.:tapp:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.439
Исто на Ливерпул - Стоук

: Иде напред Чалонсо :pos: :pos:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Не ми текнува баш кога беше ова ама мислам дека на Мтв коментаторот.Цела утакмица наместо Ван дер сар вика и сега ван нистелрој на голот,одлична одбрана на ван нистелрој и сл:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
А бе најјак беше Шурјак во 98ма на полуфиналето во Франција.Наместо Давор Шукер,Давор Шурјак.........Ама цар беше тој коментатор Атанас, не ми текнува на презимето.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ај нешто од синоќешниот репертоар на Игорче :)

За овој натпревар Шустер се одлучи да го остави на клупа офанзивниот лев бек МАРСЕЛИЊО :vozbud:
Па во 20 мин вика, па Де ла Ред е во игра, а да видиме... го нема Ван дер Варт, интересна одлука во последен момент да се изостави холанѓанецот... типот на средина од полувремето уште составите не ги знае :pos:

И уште едно му запамтив, нафрлува еден од Расинг и топката излезе во гол аут, и сеа Игорче се двоуми, чека репетиција, вели ова ќе биде тешко да се процени, и даваат забавена снимка и овој, “аха сеа видивме шо е, нема проблем“ :pos2:

И да бе, Тчишче го забораив, играчот се вика Tchite а овој го кршеше јазикот со Тчишче цела вечер, абе цел е забеган.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не бе, коментаториве од А1 и Телма се измислени за тие од Сител. Од сител се многу бедни, немаат никаква врска од фудбал. Срамота е до 30 мин. да не ги знаеш составите, БРУКА!

Најдобар е ми се чини од Канал 5 незнам како се викаше тој (не Миленко што води Ф1), кога го коментираше натпреварот Ман-Зенит да ти е ќејф да го слушаш, многу добар коментатор!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не бе, коментаториве од А1 и Телма се измислени за тие од Сител. Од сител се многу бедни, немаат никаква врска од фудбал. Срамота е до 30 мин. да не ги знаеш составите, БРУКА!

Најдобар е ми се чини од Канал 5 незнам како се викаше тој (не Миленко што води Ф1), кога го коментираше натпреварот Ман-Зенит да ти е ќејф да го слушаш, многу добар коментатор!

Не знам дали беше миленко тој ама миленко ти е закон бе.
Верлга ли верлга 100 на сатт.
Ама добар коментатор е.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.222
Не бе, коментаториве од А1 и Телма се измислени за тие од Сител. Од сител се многу бедни, немаат никаква врска од фудбал. Срамота е до 30 мин. да не ги знаеш составите, БРУКА!

Најдобар е ми се чини од Канал 5 незнам како се викаше тој (не Миленко што води Ф1), кога го коментираше натпреварот Ман-Зенит да ти е ќејф да го слушаш, многу добар коментатор!
Тој што свршуваше кога Зенит беа во напад ?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тој што свршуваше кога Зенит беа во напад ?
Е добро бе, ти ако си го имал тоа чувство затоа што си фан на Манчестер, и ако ти дошло така немора да значи дека е лош коментатор. Цел натпревар беше топ, не направи ниеден кикс, а и се гледа дека има талент за коментатор (за се треба да се има талент), зошто се гледа по речениците што ги кажува за што коментатор се работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom