Stillissimo

  • Креатор на темата Ece
  • Време на започнување
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Направи емисија за мода, се самопрогласи за стилист и најдобар критичар на јавните личности кај нас, ама... Има едно големо ама во целата таа работа. Таа е онаа која заслужува да биде критикувана за нејзиниот стајлинг и однесување.
Емисијата лично мене не ми оставила некој посебен впечаток. Си прави реклама на самата себе. Го издигнува својот бутик и личностите кои соработуваат со нејзе, а за сметка на тоа ги критикува оние кои не заслужуваат како на пример Владо Јаневски. Стилот му бил премногу сериозен за негови години??? А бе ајде...
...no more comments for her...
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
абе пак луѓето ќе се информираат на полето на модата, ама има многу недостатоци, премногу е субјективна, се фали, ја форсира Каролина, бутикот си го рекламира...
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
кики напиша:
Направи емисија за мода, се самопрогласи за стилист и најдобар критичар на јавните личности кај нас, ама... Има едно големо ама во целата таа работа. Таа е онаа која заслужува да биде критикувана за нејзиниот стајлинг и однесување.
Емисијата лично мене не ми оставила некој посебен впечаток. Си прави реклама на самата себе. Го издигнува својот бутик и личностите кои соработуваат со нејзе, а за сметка на тоа ги критикува оние кои не заслужуваат како на пример Владо Јаневски. Стилот му бил премногу сериозен за негови години??? А бе ајде...
...no more comments for her...
Потполно се сложувам со тебе. А ова за Владо е стварно :pos2: како, како - стилот му бил премногу сериозен за негови години - не ме зезај...ме изнасмеа....
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Shitissimo има само една цел-да ја рекламира Цаци КиЧ Паковска и нејзиниот посран бутик, и that's why у секоја емисија Каролинчето е најдобро облечено, а другите се киЧ (со ШуШкаво Ч).
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
најинтересна е топ листата на најдобро облечени личности....и чекај да размислам ....хммм на прво место Каролина.Нормално дека ќе ја стави кога она и е стилист.ах не им е лесно.А Цаци ми е мало суштество,самобендисано,кое нема другарчиња затоа што многу мрчи.Ако грешам поправете ме :)
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
ja gledam redovno najdobra emisija i navistina trebase da emituva takvo nesto....
 
Член од
11 јули 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
Ne mi se dopaga emisijata voopshto.Kaj nas ne postoi dzet set i zvezdi za da bide katastrofa ako bidat videni vo nekoe parche obleka dvapati kako shto iskomentira ednash "stilistot" Caci.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.525
Поени од реакции
47.869
ja gledam redovno najdobra emisija i navistina trebase da emituva takvo nesto....
Мислиш да се соберат 5-6 души да се прошетаат нив излозите во Милано и Париз со тоа да се прогласат за зналци да почнат да серат за нашиот квази ''јавни личности'' со надеж дека некој од нив ке им плати утре за да му солат памет само за да може таа Цаци да ги пофали на емисија...абе ајде тоа не е начин за да добиеш работа.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Сум ја гледала емисијата,и не ми се допадна.

Како прво-никогаш не сум можела да ја сварам Цаци Паковска.Добар стилист не можам во никој случај да ја наречам.

Второ-некои критики во емисијата навистина се претерани.Самите коментари кои ги даваат се во најмала рака невкусни.На моменти делуваат како да се напишани од сељак-„стилист”-аматер.

Трето.Стајлингот на Цаци е одвратен.Таа нашла да критикува други,а самата изгледа како строга фригидна нацистка.

леле што убаво кажа:) и јас го мислам истово и затоа не ни гледам а и ме нервира со она "шопинг у Милано" ко ке рече мислам место да не советува за македонски стандард као треба луѓево да се облекуваат.....



смешки е и самата ствано....:uvo:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Za emisijata stvarno e toa deka sekogas Karolina e najdobro oblecena, deka Caci e premnogu kriticna i si dozvoluva poveke otkolku sto treba.I da preteruva so nejziniot "shoping vo Milano", ama ima po nekoe ubavo parce obleka sto moze da se najde vo ZAP Milano. Ustvari edno vidov, go kupiv, debelo go plativ, ali epten e top.A nekoi raboti sto gi ima vo butikot i sto i Caci ponekogas gi lupa na sebe se OUT.
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
lele kolku me nervira caci! "ova e in ova ne e"- pa stilot e relativna rabota ne treba da ja sudis tugata individualnost. pa ova e slobodna zemja bre! i koga ke rece: " ovoj autfit odgovara so takov aksesoris! " uhhh ke ja ubijam!
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Не ми е јасно како може таа Цаци да ги критикува другите кога очигледно не застанала пред огледало и не си се видела како се облекува и дали едно со друго одговара, а да не зборам што некад и коментарите не и се на место и што коментира погрешни луѓе....
 
B

black angel

Гостин
ja iam gledano nekolku pati no mozam da go kazam slednovo:

1.premnogu se fura "eve koj sum jas Caci Pakovska"za nisto ne ja biva
2.ebati stilistot koga ni sama ne znae da se oblece da izgleda ljudski
3.im buricka po plakari
4.sekoja reklama i e za ZAP MILANO ko kojznae sto butik e
5.Milano pa Milano ebati gradot so ako e povrzan so modata koga tie sto ziveat tamu za moda aber nemaat sto e toa

kratko kazano cela emisija so koncept na celo so mutavata Pakovska e UZAS UZAS UZAS UZAS
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Не ми е јасно како може таа Цаци да ги критикува другите кога очигледно не застанала пред огледало и не си се видела како се облекува и дали едно со друго одговара, а да не зборам што некад и коментарите не и се на место и што коментира погрешни луѓе....
се надевам ке го прочита ова :tapp: во кој филм е типката, се мисли дека е преубава и знае нешто за мода со тоа што ќе го критикува Бранко Црвенковски:tapp::tapp::tapp: кај нас нема мода да бидеме реални, а она врска нема. Патетична е, дава примери за луѓе кои сите би ги искритикулвале, нека критикува нешто поспецифично, а не глупости. Катастрофа е емисијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom