Stillissimo

  • Креатор на темата Ece
  • Време на започнување

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Stilissimo

Гледате ли и што мислите за него?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.843
Поени од реакции
27
Не глеам. toae:

Само знам дека го води Цаци Паковска. :)
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Го пратам, ама некако повеќе од стилист се замислуваа таа пуфлата. Треба малку да си разграничи на тоа што е стилист, а што е критичар
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.579
Поени од реакции
20.976
JuveFan напиша:
Го пратам, ама некако повеќе од стилист се замислуваа таа пуфлата. Треба малку да си разграничи на тоа што е стилист, а што е критичар
Стилист е педер со работа иначе сум гледел 3-4 пати и приметив едно како може ни една од нашиве јавно личности да го задоволи вкусот на тие незадоволници за никој немаат добар збор кажано
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
61
Сум ја гледала емисијата,и не ми се допадна.

Како прво-никогаш не сум можела да ја сварам Цаци Паковска.Добар стилист не можам во никој случај да ја наречам.

Второ-некои критики во емисијата навистина се претерани.Самите коментари кои ги даваат се во најмала рака невкусни.На моменти делуваат како да се напишани од сељак-„стилист”-аматер.

Трето.Стајлингот на Цаци е одвратен.Таа нашла да критикува други,а самата изгледа како строга фригидна нацистка.
 
Член од
7 март 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
soznam ali jas mislam.da...toa e nejzina emisija i ima pravo da zboruva za raboti sto ne i se dopagat..nekogas ima nekoi raboti koi gi pravi i mnogo mi sa dopagaat..ali koga ke naprai nekoi lapsuzi..e togas...ama sepak sekoj pravi utki..bilo toa i stilist da e...
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Сум гледал стилисимо само еднаш,и не ми беше ништо посебно...можда дека не се интересирам до толку дали дванаесеттиот пратеник облекол евтин костум од пазар...дека не се интересирам дали шекеринска место пократка црна сукња опнала фустан и слично.Во таа епизода што ја гледав ја отупеа со политичарите,но потоа по завршетокот со политичарите најсмешно ми падна кога дадоа снимка од маленко на Бојан 13ка шоуто како се облекол во син костум што воопшто не е за неговите години и застанал во една поза :salut:Смешно ми беше :pos: :pos: ...инаку после таа епизода,едноставно...јас самиот ретко уклучувам телевизорот бидејќи никаква емисија не пратам туку едноставно ќе го уклучам телевизорот и ако нешто ме заинтересира гледам...а онака да си имам зацртано у тоа и тоа време да идам на телевизор за да ја гледам таа и таа емисија,филм или серија не....значи стилисимо имам гледано само еднаш,и емисијата е просечна по впечатокот што ми го остави
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.397
па што знам..не ми остави некој голем впечаток емисијата,баш денес гледав реприза и нејзиниот стајлинг а додуша и емисијаата не ми го привлекоа моето внимание
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.924
Поени од реакции
527
Ја мразам Цаци Паковска, и изговорот на нејзиното шушкаво “ш„. sholja:
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
7
Имам фатено неколку пати, ама кога ќе ја видам водителката одма мењам канал. Антипатична ми е:nenene:
+нема незнам каков стил. донт лајк ит:nenene:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ej so toa nejzinite angliski zborovi kako oblekava e od 80-te vo fesn,modern stil ili negovata vintige ready to wear kolekcija ednostavno zbori makedonski a ne upotrebuva zborovi sto ni samata ne znae sto znacat.Kako se smeam koga ke upotrebi takvi zborovi a inace emisijata ne e nesto posebno ama vakva emisija nemala do sega i moze da se poprai malce na podobro.A rabotite sto gi pokazuva se daleku dostapni za makedonskiot dzeb da si dozvoli edna takva kolekcija.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
20
сум ја гледала емисијата еднаш и не ми оставила впечаток добар за да ја гледам уште еднаш....
ако е она стилист-абе ајде....

првин не знае да се облече,второ не знае што повеке да направи за да биди обележна или запамтена на некој начин,второ ич не ми се свига тоа чепкањето по ормари на познатите...типична шмизла!:nokti:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.579
Поени од реакции
20.976
PSYtisfaction напиша:
Ја мразам Цаци Паковска, и изговорот на нејзиното шушкаво “ш„. sholja:
Еее да да да и мене многу ме нервира тоа аууу кога го кажува се осеќам како да гребе некој на sид :nenene: цел се ежам!!!
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
64
Imam gledano 3-4 pati. Megutoa me nervira Caci, gi kritikuva drugite a samata taa e cela za kritiki
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.397
StevoMC напиша:
Ej so toa nejzinite angliski zborovi kako oblekava e od 80-te vo fesn,modern stil ili negovata vintige ready to wear kolekcija ednostavno zbori makedonski a ne upotrebuva zborovi sto ni samata ne znae sto znacat.Kako se smeam koga ke upotrebi takvi zborovi a inace emisijata ne e nesto posebno ama vakva emisija nemala do sega i moze da se poprai malce na podobro.A rabotite sto gi pokazuva se daleku dostapni za makedonskiot dzeb da si dozvoli edna takva kolekcija.
еднаш ја имам гледано и тогаш употребуваше такви некои ау демек фешн зборови,ама многу ме изиритира изговорот на зборот шик...не знам зашто..начинот на кој што го изговори зборот веројатно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom