Stillissimo

  • Креатор на темата Ece
  • Време на започнување

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Тањушка напиша:
:pos2: Оф мори мајко:pos2: . Се изнасмејав, имаш право :zver: .

Инаку, има вкус девојката, не е сељанка, убав имиџ и` пронајде на Каролинка, ама самата таа не ја бива за водителка. Јазикот и` е лош, изговорот уште полош, а гласот најлош. Кога ја слушам, ми се чини како да зборува девојче од прво одделение.
Ама добро, еве да кажеме да не ја слушаме, само да ја гледаме ... па ни тогаш не личи на ништо! Ја видовте каква беше во претходната емисија со тој црниот фустан со големо деколте, кој ќе и паднеше од неа затоа што нема цицка за таков фустан, а сепак го облекла? Или пред тоа со таа фризурата од 40-те? Леле, жити стилистката ... може има спремен дуќан и знае што да донесе, ама сигурно и тоа повеќе го прави дечко и, дека нели со него го држела дуќанот, или па и советуваат од Италија што да носи ... таа како таа, нема врска од животов.:uvo:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
а како се вика уствари дуќанот.?..сите ми го зборат..а инаку коментар за цаци и нејзината емисија дадов претходно да не се повторувам сега...а сепак морам пак да напоминам дека не го поднесувам зборот ШИК она кога ќе го изговори..ама стварно
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Crazy in Love напиша:
а како се вика уствари дуќанот.?..сите ми го зборат..а инаку коментар за цаци и нејзината емисија дадов претходно да не се повторувам сега...а сепак морам пак да напоминам дека не го поднесувам зборот ШИК она кога ќе го изговори..ама стварно
Бутикот се вика ZAP MILANO, а се наоѓа во ГТЦ, најгоре, во пролазот кај кафе „Журнал“.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тањушка напиша:
Бутикот се вика ZAP MILANO, а се наоѓа во ГТЦ, најгоре, во пролазот кај кафе „Журнал“.
оооооооо..па го знам јас тој бутик!!мислам не сум нзаела дека е на цаци..ајдее свашта!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Според Цаци никој у светот нема стил.............
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Vo globala e OK ama treba da promeni nekolku raboti vo emisijata. Najmnogu mi se dopadja koga ocenuva najloso/najdobro obleceni licnosti bidejki navistina gi pogoduva, a ne mi se dopadja kolku go forsira Milano!

Ulicite na Milano, buticite vo Milano... Pa pobogu ima i drugi gradovi, neka obezbedi nekoj pointeresen materijal oti e dosadna so Milano!
 

~Ann~

~sweety~
Член од
11 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Гледам и ми се свиѓа до некаде. Најмногу што ме нервира е тоа што новинари, водители не знам уште кој, кои ни самите не се виделе во огледало ги осудауваат другите што и како требале да носат и да облечат. Исто ме нервира и пет минути да го гледам моделот како менува 15 пози со облеката од ZapMilano ...
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Многу мразам луѓе што зборуваат лошо за другите, а не се гледаат себе си. Цаци ми е многу одвратна. Она ти била Стилист. Оу мај гад таа нема ни С од целиот збор. Прво говорот и тоа обезвучените ш, џ, ч многу ми сметаат. Потоа Цаци мила моја со сета должна почит кон твоето виско стручно образование ама воопшто незнаеш да се облечеш, а уште помалку па да кажеш што е убаво, а што не.
Пр. За сериозна емисија (Пирамида) облекла скинати фармерки и деколтирана кошула ... Е ај сеа ?!?! Она што не се искритикува ??!
Кога беше изборот за песна ја испромовира Каролина како никој друг, па не значи ако си му стилист на некого треба јавно да го рекламираш.
А пак тие што можеби ја боцнале некогаш знае така да ги невкусно да ги искритикува што тоа воопшто не личи на образован човек.

Значи да сумираме целата таа емисија е глупости во боја, почнувајки од Цаци милата наша па се до содржината.

Плакар, Топ 5 анти/листа, некои глупави репортажи, рекламација на нејзиниот и ЕЛИТЕН бутик, коментари околу нечиј имиџ е ништо за една вистинска СТИЛИСИМО емисија.

Би требало да има многу повеќе интересни содржини, а не глупости.:devojkr:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Интересна емисија е стварно.
Ама водителката не ми се свиѓа ич!
Само критикува нешто само збори без врска нешто.
Така си го глеам зашо после иде Lost.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ja imam gledano i ne e koj znae sto emisijata, da , nema slicna emisija ama ona e nekako odbivna sto znam, mnogu se zamisluva kako da e kriticar a ne stilist.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Цаци е извондредно препотентно и глупо чупе!
Крената, кутрата мислит го фатила Господа за брада.
Ја мавет флешој, на сите ни се дешават то, али во тие случаи јас не излегвам на А1 да се резилам, туку мирно си седам и си лечам комплекси на мама, да речиме.
Колку емисијата да си ОК, Цацито ја гнасит.
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Абе тоа шпицата стварно привлекува да ја видиш емисијата, нели?:tv:
А и јас еднаш ја гледав и се си мислам дека веќе нема да ја гледам. Не го гледав цел концепт за да ја искоментирам баш информирано, ама битно стварно не ми се свиѓаше како ја изругаа Андријана Јаневска тогаш - мислам типката стварно се облекува катастрофално, ама мислам дека можеа да се служат и со помеки критики, оти тоа беше правење пуздер до крај...
Мене така да ми се испонашаат одма ги тужам бе! :devil2:
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Delux напиша:
Цаци ќе кажва за стил...леле шлаканица ќе си удрам,жими се:music5:
Хехехехехех зашо бе???Јас гледам некојпат..А и некојпат ми се аресе, некојпат не...Има специфичен стил, мада некојпат малце ги треснува комбинациите... :kesa:
Ама добро е у секој случај...
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ја гледам емисијата, ама не многу редовно. Како и да е, не ми се допаѓа поради „стилистот” Цаци Паковска. Има емисии каде е убаво, прикладно облечена, ама има некои каде таа вреди да се најде на листата на најгрдо облечени личности, а секогаш има замерка за другите.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
емисијата ми се допаѓа.Цаци понекогаш е многу убаво облечено, а понекогаш пропаст.
Но во целост земено целта на емисијата е супер (не мора да ја гледате водителката :) )
ме нервираат рекламите што ги дават постојано од ЗАП МИЛАНО :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom