Како вие ги негувате вашите усни ?!

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.543
labelo imam od nivea sea, i sjaj, od sestrami zeam i jas, maka mi e da setam i da baram :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Користам лабело и тоа во зима почесто поради тоа што устата ми пука од студот. Исто така има некоја крема од Авон која што е ОДЛИЧНА (ако ве интересира можам да погледнам како се вика) и која помага за отстранување на мртвите клетки и ја прави устата мазна и убава. Се става навечер и уште следниот ден е очигледно каква е промената.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Користам лабело и тоа во зима почесто поради тоа што устата ми пука од студот. Исто така има некоја крема од Авон која што е ОДЛИЧНА (ако ве интересира можам да погледнам како се вика) и која помага за отстранување на мртвите клетки и ја прави устата мазна и убава. Се става навечер и уште следниот ден е очигледно каква е промената.
Ја мислев ќе речеш дека ти се природно меки и ќе цитирав со: same here.
Btw кремите си се мултифункционални. Воглавно немам проблеми со пукање освен у зима.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Порано користев Нивеа, Росал, курци палци лабела, ал видов дека немаат никаков ефект и онака, од навика ги ставав, а во зима устата пак ми беше како мајмунски гз.

Сега си ставам гроздова маст. Многумина реагирале со “ииииу“ кога сум им кажала, ама подобра нега од оваа никогаш немала мојата уста. Увек ми е мека и од кога користам гроздова маст не ми испукала ниеднаш.
Плус, делува како да имам ставено сјај и баш фино доаѓа и кармин одозгора кога ќе ставам. :)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Моментално користам едно лабелце од Орифлејм, со арома на праска.. Задоволна сум и е единствено лабело што го користам редовно.. Порано користев Нивеа само ( од Росал не можам да ги смислам ), ама едно ставање и ми проаѓал ќејфот, колку и да било добро лабелото :).. Сеа иам цела колекција лабела, започнати и недовршени..
Сепак, кажав, од Орифлејм лабелото што го имам сега се покажало најдобро..
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Користам квалитетни сјаеви за усни и лабела на росал и нивеа.Не купувам секакви бидејки ми е важен квалитетот :)
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Лабело или росал или нивеа,сјаеви секакви имам користено моментални имам а гош,убаф е...таман ми е устата ама летово во тренд ми беа зголемени усни изнакупив на макс фактор на севентине од авон ...и сите завшија во корпа (пешат лутат,штипат-не ги поднесувам)...а кармин ставам само за испагање и тоа само од авон,не сум испробала други таман ми се и овие.

Ако имате премногу испукани усни консумирајте што повеке Б витамин,или пилили б-комплекс (3 пати на ден)...за 1 недела ке ја видите разликата...бтВВ неморав со волку голем фонт:vozbud:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Нивеа лабело зимно време ништо повеќе :)
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Лабело користам секогаш...Нивеа Темно-плавото витаминско лабело..:И сјај ретко, некогаш на излегување...:)
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Не користам многу кармини, а за сјај, ич не правам муабет. Не ги сакам. Некако некоја тешина осеќам. Нешто што најмногу користам за усни, лабело Lip Balm на Rosal. Го обожавам она со вкус на малина (мислам дека беше) и чоколадо.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Не ги негувам нешто посебно. Сепак добивам соодветен третман :back:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Устата ја негувам така што ставам лабело.Кармин не користам ама секогаш кога купувам сјај не е некој ефтин секогаш некој квалитетни од парфимерија:pipi:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Со туѓа плункааааааа :)
лабело, купувам какво ќе ми се бендиса во моментот на бирање, ама да е над 70 ден.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Користам лабело, не можам без тоа, два дена без да се намачкам и мислам дека устата ќе ми умре. :)
Иначе имам читано статија у која беше потврдено дека од некои состојки во лабелото, устата станува зависна и по активна употреба не може сама да ја одржува влажноста, па затоа одма ми се суши ако не ставам некое време...
Ама јебига, касно е сеа. :icon_lol:

Користам Росал pretty girl најчесто.
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Лабело обавезно, а некогаш кога ќе ми испукаат усните вака особено во студени денови, ги мачкам со мед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom