Мирко (Cro Cop) Филиповиќ

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Поддржувачи на балканските уфилмани стрит фајтери...Молете се да не се врати Мирко Нокаутлап Филипович.

Да не неможе да стане нареден пат... Многу големи јунаци така паднале. Гонзага беше потценет, ама го прати Мирче Кроациски на средба со Др. Паркинс.
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
marija aleksova напиша:
Ова сигурно боли многу
абе тука мирко бесе у несвест не осетил нисо а плус и после ова усте 3 бокса му даде овој.
сега овој бразилецов ке се тепал со некој звер 43 годисен
бај д веј казуваа хрватите дека мирко не бил спремен
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Не збори само...дотолки си ја гледал борбата ке видеше дека на почетокот(пред да попие high kick)Гонзага добри 2мин го држеше мирко на земја и му маваше лакти/боксови...лицето на мирко му беше со крв што значи добро го измлатил...а после тие 2мин сигурно дека мирко неможе да биде спремен и беше нокаутиран...а остај ти после борбата секој може да си збори...
бај д беј ногата на мирко ко да е од железо :helou: ако си ги гледал клиповите како крши ѕидови...:)
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
бај д веј знам дека ногата е како железо.иначе ја што читав дека имал многу мали шанси за на Гонзага,ама ете :toe: се е мозно
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Толку од Миркоto e toуште некој борби и чао:helou:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Следната борба на Мирко е на 8 септември 2007 знам дека има уште 2 месеци до таа борба ама неможам да дочекам да видам дали ќе ја поврати честа. Борбата ќе се одржи во Лондон, а противникот е Cheick Kongo од Франција, момчето е прилично големо и од 2006 од кога е во ufc има 3 победи и 1 пораз.
Мирко веќе се подготвува за оваа борба и изјави :
I have started running already, I started full training already and I am dying for my next fight. :)
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
i jas isto taka ne mozam da ja docekam slednata borba na mirko!
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Следната борба на Мирко е на 8 септември 2007 знам дека има уште 2 месеци до таа борба ама неможам да дочекам да видам дали ќе ја поврати честа. Борбата ќе се одржи во Лондон, а противникот е Cheick Kongo од Франција, момчето е прилично големо и од 2006 од кога е во ufc има 3 победи и 1 пораз.
Мирко веќе се подготвува за оваа борба и изјави :
I have started running already, I started full training already and I am dying for my next fight. :)
Мора да победи ако сака да продолжи... Мислам дека ќе успее сепат Мирко потекнува од голема школа а и има бајги повеќе настапи од Французинот...
BTW... Сум се смеел кога Мирко го победи Боп Сап, тој Сап беше како двојца Мирковци
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Втор пораз на Мирко поред ова никогаш не му се случило, ама ако кеиф ми напраи црнецон не дека беше нешто подобар, туку овој шо се посра и несакаше да напаѓа, како и да е мислам дека чека да му завршат уште трите меча што ги има во договорот да си ги лапне милионите и да се пензионира, така да више не очекувам некој успеси од Мирко
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
se ochekuva mirko da se tepa protiv Overeem na dream...ama ne se znae nishto...toa dream izleze ziva utka...mirko treba ushte 2 ili tri borbi da ima tamu a nema protivnici od negova kategorija...sega pravel operacija na laktoto pa da vidime...ot koga ke gi zavrshi borbite tamu ochekuvam da se premesti vo affliction...tamu se najdobrite HW zazesga...vo ufc ostanaa samo trojca dobri minotauro,mir,verdum....drugite se gola voda...eventualno hering deli malce.....
btw se shushka mirko vs fedor za nova godina ama ne se znae...
ako randy uspee da go dobie sudskiot spor so ufc mozi da mu se ostvari zelbata da se tepa protiv fedor po toa vreme makar da borbata bi trebalo da e vo japonija a randy e vo afliction (usa)
toa shto izgubil dve borbi neznachi nishto vo ovoj sport...
sega ima i eden drug hrvat 24 godishen vo LHW kategorija vo ufc Goran Reljich...pobedi so KO vo prvata borba protiv mnogu dobar brazilec..vo LHW kategorija vo UFC se edni od najdobrite vo ovoj sport
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Mislam deka CroCop ke pobedi so Overeem.Btw borbata e u vtornik 23 septemvri i ke bide dosta interesno.Inace malce offtopic sakam da vi pokazam edna borba od crocop protiv legendarniot Andy Hug.Tipot milsam deka e najgolemiot zver sto nekat postoel na zemjava. ama za zal umrel u 2000 od leukemija.


evee ja borbata
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.204
Не дај боже да се степаш со него:nesum::nesum:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
звер е имаше борба завчера или кога беше на нова даваа
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
А шо, разбрав прекинале ја борбата, оти шибнале го Мирче по свирче, а? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom